Új hozzászólás Aktív témák

  • nuke7

    veterán

    Ezekhez teljesen mindegy hangfalkábelt használsz szerintem... :U

    https://youtube.com/user/nuke7

  • maxxxboy

    tag

    Kíváncsiságból mellé tennék meghallgatásra egy használt NAD erősítőt, és egy pár használt Canton hangfalat hasonló árkategóriából. :K :U
    De a lényeg az, ha neked tetszik és bevált a rendszer :C :R

    [ Szerkesztve ]

  • ctrlaltdel13

    őstag

    .És a szoba akusztikája?? Azzal senki nem foglalkozik, pedig egy normális rendszer megépitése előtt az az első. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • nuke7

    veterán

    válasz ctrlaltdel13 #5 üzenetére

    azt rendszerhez érdemesebb igazítani, persze alapvető dolgok mindenhol kellenek.

    https://youtube.com/user/nuke7

  • tatabike

    őstag

    "Az új hangrendszeremet szeretném bemutatni a következő sorokban.

    Bevezetés

    De nézzük a dolog pozitív oldalát:"

    Ezt a kezdést nem értem. Mihez képest kezded a mondatot "De"-vel? Az előtte lévő két mondat negatív?

    A szoba akusztikájával itt nem nagyon érdemes foglalkozni. Annak ott van értelme, ahol az a helyiség csak zenehallgatásra van. Egy mindennapos élettérben hiába méred fel, ott semmi sem állandó. Arrébb teszel egy széket, kinyitsz egy ablakot, nyitva/csukva van az ajtó, stb. Mindig változik a környezet.

    [ Szerkesztve ]

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz tatabike #7 üzenetére

    "Ezt a kezdést nem értem..."

    Van több mondat, ami egy kicsit karcos. Például a végén.
    "Ezek fényében, köszönöm, hogy elolvastad kis bemutatómat"
    Az elolvasás okán járó köszönet nem lehet összefüggésben a tartalommal vagy a tárgyalt eszközökkel.

    De nem ez a lényeg.
    Ha tetszik a hangzás, a tulajdonosnak, akkor rendben a dolog.
    Egy előnye mindenképpen van ennek az írásnak. Ha valaki most gondolkodik házimozi/HI-FI hangrendszer beszerzésében, annak segítség a döntésben.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Elnézést kérek a fogalmazási hibákért.

    Viszont a negatív hangvétel és a "De" miatt a reagálásom az lenne, hogy mint már az alcímben is írtam.

    Amit a kiskínai eltud cseszni. Lényegében ez lenne a válaszom, ezért tessék az egészet fenntartással kezelni.

    Másrészt pontosan tudom, hogy tud szólni egy NAD cucc vagy egy Harman Kardon, nem túl sok meglepetés ér. De sajnos pénztárca is kell.

    A vezeték milyenségével még egy utolsó vacaknál sem értek egyet. Ha látnátok a gyári kábelt amit adtak hozzá, hát a cérna hozzá képest fojtózsinór. Másrészt a kábel két eréből csak az egyik volt réznek látszó valami...

    Újfent köszönöm a hozzászólásokat és kritikákat is természetesen :)

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • tatabike

    őstag

    válasz Lalikiraly #10 üzenetére

    A kábel fontos tud lenni, még egy olcsóbb cuccnál is, ezt aláírom. Szélsőséges esetben egy nagyon vékony, gagyi tyúkkábel bele tud szólni a dinamikába elég csúnyán.

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • Nigér

    őstag

    válasz gaben1117 #12 üzenetére

    Ha a hangfalak voltak összesen 20K és az egész 50, akkor...
    Szerintem 30K-ba fájt az erőlködő

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz gaben1117 #12 üzenetére

    Jajj igen bocsánat!

    Ez kimaradt. Szállítással került 29 be az erősítő. Ebben még a jatt is benne volt a szállítónak.
    Az 50 a kábelek miatt jött ki. 750 FT volt ha jól emlékszek az 5 méter kábel...

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz tatabike #11 üzenetére

    Inkább csibekábelnek nevezném őket...

    Balra a gyári 2 szer 4 méter és jobbra a 2 szer 2,5 méter... Már ami a képből látszik.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • norbert1998

    veterán

    (a fogyasztása, bár nem írják, kb. 50 W körül lehet

    ez alapján csatornénként maximum 50 w-os lehet, kivéve, ha a kínaikhoz hűen ismét mókoltak, például: C osztályú, bele 2 darab jó nagy kondi, és ha oda kell bszni a mélynek, akkor a kondiból veszi ki a 120 wattot, de ezt eléggé kizértnak tartom, úgyhogy szerintem maradjunk az 5x50 wattnál,
    ami ugyan közel sem 250 watt, mint azt ahogy itthon mindenki hiszi, hanem csatornánként maximum 50w, és azt is full hangerőn úgy, hogy az összes többi csatorna néma, és csak egy szól belőle

    viszont olvasom tovább :))

    [ Szerkesztve ]

  • norbert1998

    veterán

    válasz Lalikiraly #15 üzenetére

    hát azért, nem szeretnélek letörni, de az a vásárolt kábel is lófülecske vastagság egy normálisabb zenehallgatási cuccoshoz.
    nekem pl a "nagyhangfalon" (baltlines audio s150-f (erről semmit nem fogsz a neten találni, az s300-nak a 150 wattos kistesója)) 4 mm2-es érpár van, kész harc volt beleerőszakolni a csiptetőjébe :D

    amúgy jó írás lett, és meglehetősen ízlésesen néznek ki a dolgok. kicsit más, mint a retro beütésű baltlines-om :D

  • E770

    senior tag

    szerintem a használt vs. új eszközök dilema egy jó példája lehet ebből, mellérakva egy kb. ugyan ennyiért vett használt sztereo cuccot

    szerintem nem kérdés a végeredmény

  • MC Pite

    veterán

    válasz E770 #18 üzenetére

    Jah igen... házimozi vs sztereó.

    Filmezésre Genius (feljavított) HT5000-em van, de mai fejjel tojnék a 6 csatornára. Hátul egész film alatt max két effekt szól.
    Sokkal inkább érdemes abból a pénzből amit házimozi erősítőre költ az ember (főleg korlátozott büdzsével) egy normálisabb sztereót venni. Azoknak üzenet, akik gondolkoznak valamilyen szetten...

    Kábelekről meg úgy beszélünk mintha az átmérő egyenesen arányos lenne a hanggal, és más nem számítana (jó, a KS1034M-em sem épp vékonyka, de a hangja miatt lett választva; 5-10ezret mindenképp érdemes rászánni erre a 3-4 méterre!).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • Cifu

    nagyúr

    Először is köszönjük a bemutatót! :R

    Másodszor pedig azért ha nem veszed rossz néven, szerintem tényleg sok kritikát kapsz, kaphatsz a menetért. :)

    1.: Egy pszeudo-térhangzást tudó erősítőért kár volt... Ha a későbbi bővíthetőséget tartottad szem előtt, amit említettél akkor sem vállalható a dolog, hiszen nem tud valódi 5.1-et. Filmnézésnél kétlem, hogy így bármit is nyernél a plusz hátsóból és a középsőből - egyedül talán a mélynyomó segíthet valamit.
    2.: Ha eleve 5.1-et terveztél, de a költségvetés szorított, akkor is úgy építs rendszert, hogy előre megtervezed mi hova fog menni. A HDMI forrást az adott esetben például alapból köti a kezed - hogy juttatod el az 5.1-et az erőlködőbe? Ha a TV-n nincs optikai kimenet (látásból nem ismerem meg, melyik Orion TV van a képen, de úgy hiszem, hogy nincs rajta optikai kimenet), akkor a kezed egyből meg van kötve. Vagy HDMI-s erőlködőre lenne szükség, vagy pedig olyan USB-s külső hangkártyára, amely képes 5.1 analóg jelet kiküldeni (az ilyenek olyan 6500 Ft körül kezdődnek), vagy pedig optikai jelet küldeni (ezek inkább 8000 Ft körül). Ebből kellett volna (szerintem) kiindulni.
    3.: Ugyanezt a menetet eljátszani a hangfalakkal is - előre tervezd el, hogy mit hova raksz, hogy vezeted el a kábeleket, stb. Például korlátozó tényező volt az erősítőnél a 10cm-es magasságkorlát. Ez szép, de a center hangfalnál is eljátszod ezt? Vagy hova fogod rakni a centert? Kb. egyetlen helyre tudod, a TV talpa elé (ki fogja takarni az előlapot) vagy alá (jelentősen megemelve a TV-t).
    4.: Megvan, hogy milyen centert és hátsókat (avagy az LB4711-eseket hátsónak használva esetleg milyen frontokat) tervezel majd? Ugyanis az AEG LB4711-es nem egy házimozi-hangfal rendszer részeleme, hanem simán egy sztereo-hangfalpár. Nincs center és hátsó hozzá. Ha más fajta hangfalakkal vegyíted, akkor pedig óhatatlan lesz, hogy hangszínben, hangerőben eltérés lehet (félek, hogy az AMP 9200-nél nem lehet a hangfalak hangerejét külön-külön szabályozni, mint egy komolyabb erősítőben), ami a hangzásban fog visszaköszöni.

    Utólag már persze könnyű okoskodni, de az adott helyzetben én két jobb megoldást is javasoltam volna:

    -Vagy veszel egy olyan házimozi rendszert, aminek van HDMI bemenete (a legolcsóbb ilyen a Philips HTD5540, amit találtam).
    -Vagy használtan veszel egy erősítőt, és mellé használtan két olyan hangfalat, amik most még elmennek előre, aztán ha később fejleszted, mehetnek surround hangfalnak. Igaz itt a bemenetek lettek volna a szűk keresztmetszetek, hiszen HDMI-s erősítőt még használtan se nagyon kapsz meg 50e Ft alatt... :(

    Ezek persze most már csak bölcseletek, én is rengeteg hibát vétetett a saját házimozi rendszerem megalkotásánál, és hát hiába minden bölcselet, a végén mégis a saját hibájából okul csak az ember... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Alien!

    senior tag

    érdekes iromány, őszinte leszek, ha ezzel a pénzzel körbenézel a használt piacon akkor kategóriákkal jobb hangod lenne otthon, amit ráadásul később 5.1-re fejleszthetsz. Simán néztem volna egy régebbi denon/yamaha/pio erősítőt használtan, plusz egy angol wharfedale hangfalpárt előre. És akkor már lehetne rágódni a kábelek minőségén is, mert jelenleg ez a része az írásnak megmosolyogtató volt.

  • E770

    senior tag

    válasz Cifu #20 üzenetére

    pontosan, teljesen egyetértek veled

    szvsz e bemutató pont azon a határon van, ahol érdemesebb lett volna egy pár aktív hangsugárzót keresni a forráshoz

    a fő tapasztalat szerintem e cikk alapján, hogy jobb a legelején pontosan tisztázni a célt, főleg a keret függvényében s abból adódik a lehetséges eszköz

    mert egy vállalható hm rendszer még használtan is nyilván kb. duplája lenne,
    egy használt sztereo rendszer azonban hasonló keretből szvsz nagyobb élményt nyújtana (nem a méret a lényeg, pl. vettem már több olyan használt pici dobozt, ami méretét meghazudtolóan tudott szólni, egy Dali Concept 1 vagy akár egy Celestion F10 fillérekért, amiket aztán később is könnyen lehet hátra tenni, ha úgy hozza az 5.1)

  • sixpak

    nagyúr

    20.000ft a hangfalpár? :Y
    Hát az nem sok, még szobadísznek sem drága. :)
    Az erősítőt viszont én nem vettem volna meg...

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

  • zorzy4

    őstag

    A hangfalakra irigykedem. Ernyiért én az eltax silverstone 200ast vettem, ami gyengébbnek néz ki.
    Én anno 7-8éve így hoztam ki a minimál hifi házimozimat.
    Eltax silverstone 18990ft
    Eltas surround pack, 10000ft
    Yamaha rx-v361 erősítő 45000ft
    Yamaha mélynyomó yst-sw030 25000ft
    Egy 100asból meg volt, ha a lejátszót adottnak tekintjük. És meg van az igazi 5.1. Ez ma is kihozható szerintem.

    A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

  • zorzy4

    őstag

    válasz sixpak #23 üzenetére

    Most az eltax silverstone 14900 a hifi barlangban. Gyengébb mint ami a cikkben van, de ennyiért ajándék,

    A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

  • ALBY

    senior tag

    Tetszik a lelkesedés, és örülök ha tetszik nekem az összerakott rendszered,
    de szerintem is sok a mellényúlás.

    Ilyen pénzkeretből az új holmikat messze kerültem volna. (persze még többől is)
    20 rugóért már van azért korrekt hifi hangfal választék használtan bőven igazi gyártóktól.
    HAsznált stereo erősítők piszok jók vannak 30ért.
    30-ból is el lehet csípni régi kis mozierősítőket, bár minden az nagyon az allja és minden plusz ráköltött tizest nagyon meghálálna.
    Nyilván senki nem ért hozzá kapsából, nem ismerhet mindenki minden alternatívát, ez senkinek se lehet felróni,
    ezért is érdemes kérni segítséget bátran olyantól aki jobban képben van a témában, jobb választáshoz vezet.

    Bármilyen használt házimozi erősítő esetén, legyen inkább tízen éves, de kap az ember az 5 erősítő blokk mellé Dolby és DTS dekódereket és (kemelném) DAC-okat amik bármilyen egyszerűek is, minőségben bőven verik az összes hangkártyát, meg tévében lévő hulladék DAC chipet.
    Egy ilyen házimozi erősítő, legyen Maranzt, Yamaha akármi, fokozatosan fejelszthető, lehet hozzá venni egyenként a hangfalakat, aztán ha már az erősítő a gyenge pnt lehet abban is lépni, továbbadni úgy hogy minden passzol továbbra is és főleg hogy nem buk nagyot rajta az ember, ez a mostani nem ilyen sajnos.

    Az AKG-t imádom, sok kiváló cuccom van tőlük, de a hangfalon felröhögtem, az olyan mintha én Shakespeare-t adnék elő.
    (ugyan itt eladó Electrolux mélyláda, 300Wattos, öt csillagos, mirelite krumlival bélelve ;) )

    Tanulságos cikk, én meg ne sértődj, a legnagyobb jóindulattal mondom,
    inkább kicsit ellenpéldának érzém a cikket, mint egy jó vétel bemutatásának.
    Minden esetre elindultán egy jó irányba az aktív génius kacatok világából.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #19 üzenetére

    Ne haragudj, de ekkora butaságot rég olvastam.

    Hátul egész film alatt max két effekt szól.

    Valószínű a forrásod is agyon van tömörítve, illetve egy PC 5.1 szett alapján megítélni a házimozi élményt eléggé félrevezető. Ott kezdődik, hogy a Geniuson csak analóg bemenetek vannak, tehát a PC-vel kell dekódolni az audio hangsávot és azt 6 elfogadható minőségű RCA kábellel eljuttatni a mély hangsugárzó erősítőjéig. Így van bekötve nálad?

    Sokkal inkább érdemes abból a pénzből amit házimozi erősítőre költ az ember (főleg korlátozott büdzsével) egy normálisabb sztereót venni. Azoknak üzenet, akik gondolkoznak valamilyen szetten...

    Ez maximum a korlátozott büdzsé esetén igaz, viszont erősen szobaméret függő is.

    Hallgass meg akár egy komponensekből (A/V erősítő, 5.0 hangsugárzók, aktív mély hangsugárzó) összerakott belépő (tehát nem kellenek milliók hozzá) szintű házimozit. Szerintem meglepődnél...

    A cikkírónak: A lényeg, hogy te elégedett legyél, viszont igaza van azoknak, akik szerint használtan ennyiből klasszisokkal minőségibb sztereót össze tudtál volna hozni.

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    válasz adodaniel #27 üzenetére

    1-2 filmet (Lucasfilm) leszámítva lófütty ami a hátsó sugárzókból jön (és nem vígjátékokra gondolok), nem éri meg sztem azért 1-2 kategóriával gyengébb falakat és erősítőt venni (adott keretből, főleg ha zenét is ezen hallgatnak, és általában nem több rendszerrel rendelkeznek a juzerek akik ezt olvassák).

    Miért lenne agyon tömörítve a forrásom :F (nincs, csak olyat szedek le aminek a képe és hangja is jó)
    Mi köze ahhoz hogy mennyi hogy hányszor van hang a hátsó csatornákon :F
    Értelemszerűen nem 6RCA kábellel van, hanem 3 jó minőségű jack-rca kábellel van összekötve. Belül újrakábelezve a hangfalak, zajcsillapítva (mély is), normális kábelek kívül is.
    A frontok Genius 1250X-ek (passzívosítva ilyenkor, az erősítős oldal bontós 6,3 jacken kapja a delejt) , hisz a gyári frontoknak max hátsóként van értelme, akkora a szakadék a mély és a front között amit normálisan tudnak kiadni, ill a gyári fontok hátsóként üzemelnek. Nem jövök ilyen közhelyekkel mint ég és föld, de aki ismeri ezeket nagyjából össze tudja rakni mit tudhat így. Elhelyezés is normális, a sorból egyértelműen a HT erősítője lóg ki, ami több renddel gyengébb, mint az 1250esé(erősebb bemenetről, minőségi RCA-ról hajtva meglepően korrekt- mp3 lejátszó/átlag hangkártya 3,5es tyúkbélen a gyári tyúkbelekkel pocsék, de nem véletlenül olyan népszerű ennek a falnak a tuningja).

    Hallgattam nem egy jó házimozi erősítőt, de azon ne vitázzunk hogy azonos árban hogy viszonyulnak egymáshoz, 100-150 ezerig (újonnan) amiket kapsz, azt nem erőltetném, egy öreg (de jobb) 30-40ezres (esetleg plusz tuning) sztereó erőlködő könnyedén lekörözi. Újonnan nem ismerem mik mennek sztereóban ennyiért, de azok is jobbak tudnak lenni. De itt korlátozottabb költségvetést feltételezek, ahol ritkán mennek 50 fölé erősítővel (akár használtan is).

    Persze hogy használtan lehet jobbat, de ez azoknak szól akik újat keresnek, tök felesleges ilyet leírnunk.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #28 üzenetére

    1-2 filmet (Lucasfilm) leszámítva lófütty ami a hátsó sugárzókból jön (és nem vígjátékokra gondolok), nem éri meg sztem azért 1-2 kategóriával gyengébb falakat és erősítőt venni...

    A lövéseken és robbantásokon kívül is van feladata a háttérsugárzóknak. A hangtér kialakításában nagyon nagy szerepük van. Pl. egy erdőben, vagy bárhol kint a szabadban játszódó jelentnél.

    csak olyat szedek le aminek a képe és hangja is jó

    A gyakorlatban ez mit jelent? Tényleg érdekel. Hiába kábelezel át mindent, ha a forrásanyagod és készüléked nem képes minőségi jelet előállítani, nem lesz semmi hatása. Egyébként a bekötésed még mindig nem értem. Forrás oldalon hova dugod a 3 jacket?

    [ Szerkesztve ]

  • maxxxboy

    tag

    válasz ALBY #26 üzenetére

    Az AKG-t imádom, sok kiváló cuccom van tőlük, de a hangfalon felröhögtem, az olyan mintha én Shakespeare-t adnék elő.

    Az a hangfalpár nem AKG, hanem AEG. Teljesen más a 2 márka, semmi közük egymáshoz. :K
    Be is b@szna ha az AKG valamiben is sz@rt gyártana. :U

  • MC Pite

    veterán

    válasz adodaniel #29 üzenetére

    Pécén forrás oldalon hova kötöd a 6 RCA-t? Vagy emberi árú DVD/BD lejátszón? Tényleg érdekel.
    Ne haragudj, de ekkora butaságot rég olvastam, hogy nem lesz semmi hatása. Nyilván szar forrással nem érdemes foglalkozni, de kristálygömb nélkül is rájöhetsz hogy van némi igényem a hanggal kapcsolatban, és ha már egy tűrhető jelforrásod van a gyári IC kábelek már visszafognak :U .
    Ha megválaszoltad, utána elmondom hogy 6ch-ra X-Fi gaming akármit használok, sztereóra X-Fi HD (arra már mehet a normális RCA). Peeersze, ez az X-Fi gamer PAX driverekkel (DD/DTS) nem elég jó 6ch hangja tudom tudom ;]
    Jellemzően a 4-8 gigás választékból szemezek, lehetőleg 640kb/s, filmre ez szerintem megfelelő (szerencsére a nagyja 1-2dvdnyi HD anyagok szinte mind ilyen hanggal rendelkeznek).

    1, Te milyen anyagból szoktál filmet nézni, milyen hangjuk van?
    2, Szerinted mi az a szint kártya/formátum terén ami nem nagyon fog már vissza (nem audiofil/hifista felállásról beszélünk, átlag juzernek amire még érdemes befektetnie)?
    +1, 5.1-et esetleg (akár sztereó)zenére is preferálod? Ha igen, normális szélessávú frontokkal vagy szubbal?

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #31 üzenetére

    "Pécén forrás oldalon hova kötöd a 6 RCA-t?"

    Például 6 rca kimenettel rendelkező hangkártyára. :)

    Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett. Más-más igények merültek fel. A másik, hogy azért ne egy Genius elemekből összerakott rendszer legyen már a kiindulási pont, amihez mérjük a dolgokat és ami alapján kijelentjük, hogy mit képvisel a 2 surround sugárzó. :U

    Kis pénzből valóban ésszerűbb egy (lehetőleg használt) sztereó rendszer, mint egy olcsóbb egybe-bögreszett. Ugyanakkor egy valamirevaló 5.1-et is össze lehet rakni okosan, viszonylag kevés pénzből és nem is kell egyszerre mindent megvenni. A végeredmény pedig valami emészthető hang lesz. :K

    [ Szerkesztve ]

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #31 üzenetére

    1, Te milyen anyagból szoktál filmet nézni, milyen hangjuk van?
    REMUX verziót nézek, amelyben a kép és a hang is tömörítetlenül kerül le a BD-lemezről. A 4-8 GB-os release-ek erősen tömörítettek, azért ezt szerintem te is belátod.

    2, Szerinted mi az a szint kártya/formátum terén ami nem nagyon fog már vissza (nem audiofil/hifista felállásról beszélünk, átlag juzernek amire még érdemes befektetnie)?
    Szerintem eleve a PC-t (ha nem filmezésre dedikált, minden szoftveres feleslegtől megpucolt célhardverré van alakítva) kódolatlan jel küldésére érdemes használni, amelyhez valamilyen digitális csatlakozó (HDMI, optikai, digitális koax) szükséges. Egy dedikált házimozi erősítő beépített DAC-ja sokkal jobb minőségben elvégzi a dekódolást. Formátumot fentebb írtam.

    +1, 5.1-et esetleg (akár sztereó)zenére is preferálod? Ha igen, normális szélessávú frontokkal vagy szubbal?
    Amikor belekezdtem a saját rendszerem építésébe eldöntöttem, hogy a film fontosabb, mert zenét hallgatni nincs időm úgy, hogy leülök elé és csak a zenére figyelek. Ebből következik, hogy házimozi erősítőt használok zenehallgatásra, aminek tisztában vagyok a korlátaival. Én úgy tartom, hogy zenét 2.0-ban hallgat az ember. Mély hangsugárzót zenéhez illeszteni nem olcsó móka tekintve, hogy reflexes szub csak rombolni tud a zenei élményen a pontatlanságával, egy jobb zárt meg 150e-től indul.
    Koncert BD-hez pedig egyértelmű a felállás.

    (#32) Osynho +1

    [ Szerkesztve ]

  • ALBY

    senior tag

    válasz maxxxboy #30 üzenetére

    Bocsánat, elgépeltem, az AEG-re gondoltam természetesen.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • MC Pite

    veterán

    Osynho: Mi köze annak hogy min hallgatod, ahhoz hogy egy átlagos 90 perces filmben hányszor jön a hátsó sugárzókból hang? Egyébként ha ismered a frontot(hogy mit lehet belőle kihozni), vagy a szett többi elemét, akkor el tudod dönteni hogy átlagjuzernél ami képbe kerülhet 50-60ezerből az összes csatornát lefedő hangfalszett (sok ismerősnél látok pl Jamo-t ebből a kategóriából), hogy azokkal felveszi-e a versenyt, vagy meg is ugorja (a nem túl magasra rakott) lécet.
    Nyilván pl egy JAMO S 606 HCS3 szerű szett már leveri, de bő százassal több az ára is.

    -Szerinted ha pl 100ezred van a hangrendszerre, megéri inkább 5.1-ben gondolkozni, ad annyi plusz élményt, mintha ugyanennyiből (lehet 50 vagy 200.000 is ahol nézzük) egy jobb sztereó rendszert rakna össze az ember?

    Össze lehet legózni egész tűrhető 5.1-es szettet (vagy 4.0/5.0-át), de elsősorban arra próbáltam rávilágítani hogy szerintem az a kevés hang ami hátulról jön, nem mindenkinek ér meg annyi kompromisszumot. 1-2 kategóriával jobb sztereó rendszer jön ki átlagban(ezeknél az összegeknél), és az már bőven lehet kárpótlás azért hogy lemaradnak 90 percből 2,5 percnyi hátsó hangsávról (pontosabban hallják csak nem hátulról). Vagy olcsóbban is összehozható az a szint.

    adodaniel: Sejtettem hogy ilyesmi válasz jön. :K Ezzel nincs baj, csak annyi hogy az teljesen más liga mint amiről itt a cikkecskében szó volt. Nem kicsit, hanem nagyon más, ergó (amíg nem írod le te miből indulsz ki) nem túl hasznos, sőt, félrevezető azoknak akik innen merítenének infót. :R
    Egy házimozi erősítő dacja sokkal jobb - FALSE!
    Egy házimozi erősítője magasabb szinten sokkal jobb (is lehet).
    Mert most átlagjuzer arra gondol hogy a feature listán van benne digi bemenet, y-x hangszabványokat tudja a dac az erősítőben (vagy a lejátszó paraméter listáján látja) akkor aztán mennyire fasza hangja lesz! Nem, nem lesz, az olcsóknak ugyanolyan műanyag visszafogott hangja van mint egy olcsó hangkártyának.

    A zenei részen egyetértünk. Igazából a filmesben is, csak tök más kategóriáról beszéltünk :K

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • D.Va

    senior tag

    Szerintem SOKKAL jobban jártál volna ha veszel egy használt Logitech Z5500-at... (Szerintem... :B )

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #35 üzenetére

    "Mi köze annak hogy min hallgatod, ahhoz hogy egy átlagos 90 perces filmben hányszor jön a hátsó sugárzókból hang?"

    Nagyon sok köze van!!! Pont erre utaltam a Genius szetteddel kapcsolatban. Egyszerűen nem fog ugyanolyan teret képezni egy egyszerűbb rendszer, mint egy jobb! És nem az a lényeg "hányszor jön" a hang, hanem hogy hogyan. Félelmetes különbségek vannak ugyanazon hangfal elhelyezéséből adódóan is, nemhogy jobb minőségű rendszer esetében. Egy jobb erősítő mikrofonos bemérést is végez, ez alapján számolja ki a hangfalak távolságát, hangerejét, stb. És nem nagy pénz egy ilyen, most találtam például Denon 2105-öt 70 euroért a sógoroknál. Ok, nekem itt a határ, könnyen beszélek, de még postázva is megéri!

    "Egyébként ha ismered a frontot(hogy mit lehet belőle kihozni), vagy a szett többi elemét, akkor el tudod dönteni hogy átlagjuzernél ami képbe kerülhet 50-60ezerből az összes csatornát lefedő hangfalszett"

    Ez addig van így, amíg nem hall egy jobb rendszert, amit okosan válogatva nem sokkal drágábban meg tud venni. Persze kell hozzá fogékonyság a minőségre, meg minimális hallás, de nem kell whitefülűnek lenni. Akit egyszer megfertőz a hifi, az nem áll meg a "bögréknél". És ehhez nem feltétlenül kell rengeteg pénz, de amíg van pénz nagy tv-re, meg 1-200 ezres telefonokra, addig egy hifire, ami évek múlva is hifi lesz és számtalan örömteli percet okoz, csak jut pár 10 ezerrel több. Nade ez más téma, nem is akarom elvinni erre a beszélgetést. :B

    "Nyilván pl egy JAMO S 606 HCS3 szerű szett már leveri, de bő százassal több az ára is."

    Nem újat kell venni.

    "Szerinted ha pl 100ezred van a hangrendszerre, megéri inkább 5.1-ben gondolkozni, ad annyi plusz élményt, mintha ugyanennyiből (lehet 50 vagy 200.000 is ahol nézzük) egy jobb sztereó rendszert rakna össze az ember?"

    Ha elsősorban a film a cél, akkor az 5.1 többet ad. Ha nem is százból, de 200-ból használtan (és nem egyszerre kifizetve) hallgatható motyót lehet összerakni. A sztereó meg tök más. Almát körtével. Viszont utóbbira is igaz, amit feljebb írtam, hogy két jobb hangfal, jobb erősítővel, kábelekkel "kicsit" máshogy ad elő egy zenét, mint egy gyengébb rendszer. Megjelennek részletek, az ének nem nyávogás lesz, a gitár gitárhangú, a zenének kialakul a tere, körbevesz. 5.1 nélkül.

    "de elsősorban arra próbáltam rávilágítani hogy szerintem az a kevés hang ami hátulról jön, nem mindenkinek ér meg annyi kompromisszumot."

    Nem érted a lényeget. Filmeknél 6 különálló csatornára van keverve a hang. Ezeket a hangokat sztereóra le lehet keverni, de az nem ugyanaz lesz. És nem kevés hang jön hátulról, hanem a stúdióban, arra a 2 csatornára szánt hangok jelennek meg, amik képesek megteremteni azt a térhatást, amit a film készítői oda szántak. A centerből a beszédhangok különülnek el, az LFE csatorna pedig a mély hangokért felel. Ezek sem felesleges dolgok. Ilyen erővel elölről is csak pár hang jön. :)

    "Ezzel nincs baj, csak annyi hogy az teljesen más liga mint amiről itt a cikkecskében szó volt."

    Mire összerakja az ál 5.1-ét a cikkíró mennyit fog elkölteni? Vajon használtból nem kapna jobbat? A másik, hogy egy digitális bemenettel rendelkező erősítő esetén nem kell külön hangkártyára költeni. A tied mennyibe került?

    "Egy házimozi erősítő dacja sokkal jobb - FALSE!"

    Az alaplapra integrált hangkártyáknál biztosan jobb! Persze, ha erősítőről van szó, nem valami annak nevezett kacatról. Ha meg diszkrét hangkártyáról van szó, akkor erre is vonatkozik az általad említett "átlagjúzer", aki nem fog hangkártyáért fizetni, amikor ott van az alaplapon.

    "Nem, nem lesz, az olcsóknak ugyanolyan műanyag visszafogott hangja van mint egy olcsó hangkártyának."

    Mi számít olcsónak? A feljebb említett Denon mondjuk 150-200 ezer Ft volt újkorában. Ez talán már nem lesz rossz (2106-om volt, mondhatom, hogy az nem olyan sz.r ;-) ). Most 21 ezerért árulják. :U

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #35 üzenetére

    Egy gondolat és befejeztem. :)

    Nem, nem lesz, az olcsóknak ugyanolyan műanyag visszafogott hangja van mint egy olcsó hangkártyának.
    Ez nem csak a DAC-on múlik. Az olcsó attól olcsó, hogy minden elemében gyengébb minőséget képvisel a bementektől, a DAC-on át a végfokokig.
    A surroundok szerepét szerintem továbbra is rosszul ítéled meg.

  • MC Pite

    veterán

    válasz Osynho #38 üzenetére

    Kevered a szezont a fazonnal.

    1;Én állításom: 90ből max 4 percnyi anyag jön hátulról (van a hátsó csatornán).
    Te állításod: "Egyszerűen nem fog ugyanolyan teret képezni egy egyszerűbb rendszer, mint egy jobb!"
    Oké, de két különböző dologról beszélünk.

    2; Mondom így: Ingyen sem kéne nekem jobb 5.1, nem ér annyit az a 2-4 perc. Arra a kevés hangra a gyári frontok 'elmennek'. Költeni inkább a sztereó rendszerre költök többet.

    Én vettem a fáradságot, legóztam a komponenseket, forrasztottam, csavaroztam, olvasgattam, elmentem fülelni, stb. Fölöslegesen mondjátok nekem. :R A sztereó rendszeremre igényes vagyok, meg egy szintig az 5.1-re is, de prioritásban ég és föld a kettő. Így már korrekten szól az 5.1, erősítő+effekt sugárzók cseréje lenne a következő lépés, de: 2-4 percért nem költök tízezreket a hátsókra; zenére nem ezt használom, csak film miatt meg nem veszek jobb erősítőt. Rendes front+szub hangolással ég és föld a gyári vacakhoz képest, ahol 200(!)Hz-ig fel kell bufognia a szubnak. 75-80Hzes vágásnál még van kraft az 1250-ben is, meg a mély is a dolgát tudja tenni. 3 jamo (szerű) hangfalszettes ismerős is elküldött melegebb éghajlatra mikor hallotta, pedig szinte botfülűek.

    3;Ajánlani úgy érdemes valamit (házi mozi szettre ácsingózóknak), ha bármikor be tudnak valamit szerezni sok utánajárás/segítséged nélkül. Amit magamnak összevadászok/tesztelek, az megint más.
    Itt nem a fertőzötteknek szól az írás, hahó!

    Használtan 200ból hallgatható szett jön össze - igaz! De itt nem ennyiért akarnak fórumot/aprót túrni hetekig.
    4; " ..."kicsit" máshogy ad elő egy zenét, mint egy gyengébb rendszer. Megjelennek részletek, az ének nem nyávogás lesz, a gitár gitárhangú, a zenének kialakul a tere, körbevesz. 5.1 nélkül."
    Éééés egyetértünk. :C És itt mondom hogy sokan inkább örülnének/én örülök ilyen sztereónak, mint fahangú 5.1nek
    :K . Ha eredetileg amp+fal-ra x összeget szántak, 10-20%-kal fentebb mennek esetleg, de nem a kétszeresét költik rá mert az mondod az jobb. DE ha azt mondod ennyiért hallgasson meg sztereó szettet (filmmel is)/vagy csak hogy sokkal jobbat kap, sokan választanák inkább ezt!
    5; A jamo szerű hangfalas ismerősök is megbánták hogy olcsó 5.1es erősítőt meg 5.0-ás szettet vettek annyiért, mert így semmi nem szól szépen rajta, de van 2-4 perc effektjük cserébe. Én meg használt sztereó rendszert vettem ennyiből és az ember karján fel tud állni a szőr, úgy szól.
    Klasszikus... olcsó tárcsafék helyett jó véfék(bringa), vagy fullos kisautó helyett inkább közepes kompakt autót, mert hamar kiderül hogy használni szarabb, ha feature listája szebbnek is tűnt.

    adodaniel: Pontosítás végett raktam be hogy ne csapódjanak be a laikusok, attól hogy 'digitális' a zene, vagy van benne dac (juzernek mindegy hogy az alsó vagy a felső dobozban!) attól olcsón nem várhat el csodát, csak szép marketingszöveget.
    Lehet rosszul ítélem meg... Szted 4 percnél több ideig van hang a hátsó sávokon? Szerintem nem.
    Kicsit olyan ez, mint pc-n a játék: van aki a jó grafikát keresi, van aki az élményt. Van akinek az élmény fontosabb, de azért legyen tűrhető a grafika is.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #40 üzenetére

    Szted 4 percnél több ideig van hang a hátsó sávokon? Szerintem nem.

    Ezt magyarázom, hogy van. :) Próbálj ki egy érintetlen BD lemezt és meglátod, ott nincs összenyomva a dinamika és bizony sok hang jön hátulról is.

    [ Szerkesztve ]

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #40 üzenetére

    "Kevered a szezont a fazonnal.

    1;Én állításom: 90ből max 4 percnyi anyag jön hátulról (van a hátsó csatornán).
    Te állításod: "Egyszerűen nem fog ugyanolyan teret képezni egy egyszerűbb rendszer, mint egy jobb!"
    Oké, de két különböző dologról beszélünk."

    Nem-nem! A válaszom a te "Mi köze annak hogy min hallgatod, ahhoz hogy egy átlagos 90 perces filmben hányszor jön a hátsó sugárzókból hang?" kérdésedre vonatkozott. Itt szó nem volt árról, kategóriáról, általánosan tetted fel a kérdést. Nem 4 percnyi jön, hanem 90 percnyi. Max ennyit mutat meg a rendszered, vagy nem jól van beállítva, vagy nem hallod. ;-)

    Én csak annyit állítok, hogy az újan megvett (és olcsónak tűnő) rendszer nem fog olyan hangot produkálni, mint egy jobb komponensekből összerakott rendszer. És ez kizárólag a házimozi rendszerekre állítottam. Hogy egy sztereó rendszer jobban-rosszabbul szól, az más kérdés. Az 5.1 azonban szempont lesz az embereknél. Mert "kötelező", a marketing által diktált dolog. Persze gagyi szinten nem sok értelme van, ezért állítom, hogy használtan érdemes nézegetni. Érdemes rászánni az időt ,energiát.

    "erősítő+effekt sugárzók cseréje lenne a következő lépés, de: 2-4 percért nem költök tízezreket a hátsókra;"

    Szerintem direkt nem érted, de nem is muszáj. :R

    "Éééés egyetértünk. :C És itt mondom hogy sokan inkább örülnének ilyen sztereónak, mint fahangú 5.1nek"

    Örülök. :C A második felével csak részben értek egyet. Sokan nem is tudják milyen így zenét hallgatni, így igényük sincs rá. És itt jön a fertőzöttség, mert te is az vagy. :D Csak te a sztereó felé. Szóval el kell fogadnod, hogy az "átlagjúzert" nem érdeklik a finomságok, a zenét is 5.1-re állítja (mert ugye szóljon mind, ha már ott vannak) , jó kis mélyhang kiemeléssel és kész. Az lesz a "brutális hangzás". Persze, nevelni mindig lehet. :D

    Ízlések és pofonok, nem lehet sztenderdizálni a hifizést. Én egy más utat választottam, jobb hm erősítőre építettem, amivel azért a zene is élvezhető, de nem kell lemondanom a filmek alatt (az elejétől a végéig :P ) szóló térhangokról sem. Amennyiben valakit csak a zene érdekel, az 100 e alatt is összerakhat használtan egy tényleg jó hangú sztereó rendszert. Persze ezekhez kell rendes hangkártya is, mivel digitális bemenet nem jellemező.

    "DE ha azt mondod ennyiért hallgasson meg sztereó szetet (filmmel is)/vagy csak hogy sokkal jobbat kap, sokan választanák inkább ezt."

    Nem olyan egyszerű, ki van mosva az emberek agya. Nevetséges áron vannak egybeszettek, amik tudnak wifin, BT-on lejátszani, 3D-sek, csilli-villi-ledes kinézetűek. Nem a hangminőség az elsődleges sajnos. :(((

    "A jamo szerű hangfalas ismerősök is mind megbánták hogy olcsó 5.1es erősítőt meg 5.0-ás szettet vettek annyiért, mert így semmi nem szól szépen rajta, de van 2-4 perc effektjük cserébe."

    Nem jól választottak, de ez ismét nem jelenti azt, hogy maga a térhangzás a rossz. :K

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    válasz adodaniel #41 üzenetére

    Hát a BD/dolby thd-s anyagok q..a nagyok. Valamit leszedek, de moziba is (relatív) sokat járunk, és ott se szokott olyan rengeteget szólni.
    Nem vagyok elég ügyes, de biztos van ilyen cikk hogy átlagosan vagy 1-1 filmben mennyi perc hangsáv van az adott csatornákon.

    Amúgy megint arról beszéltek amikor van pénz (és igény) jó forrásra, jó lejátszóra, jó erősítőre, jó kábelezésre/állványokra, jó hangfalra, jó szubra és jó surroundokra/centerre - amit senki nem vitat hogy fasza eredményt hoz.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #43 üzenetére

    A jó, az drága. Főleg, ha új. Ezért kell okosan építkezni. Egyébként az a drága, amit megveszel sokért, majd rájössz, hogy gagyi és buksz rajta egy csomót, illetve az olyan rendszerek, amiket nem lehet bővíteni, fejleszteni. A mostani erősítőmet nagyon szeretem, cserén nem gondolkozok, de ha el kellene adnom, 2x annyit kapnék érte, mint amennyiért vettem.

    "Hát a BD/dolby thd-s anyagok q..a nagyok. Valamit leszedek, de moziba is (relatív) sokat járunk, és ott se szokott olyan rengeteget szólni."

    Amíg nincs internet adó, addig ez miért szempont? Nem olcsóbb kisebb filmet kölcsönözni. Maximum a tárhely lehet problémás, de ilyen hdd árak mellett ez se lehet akkora probléma. 1tb-os 100/100-as hdd-t 8ezerért tudtam eladni. :B

    [ Szerkesztve ]

  • adodaniel

    őstag

    válasz MC Pite #43 üzenetére

    Szerintem te vitatod. Ugyanis hiába van mindenből high-end cuccod, ha nem lenne ott információtartalom (ahogy te állítod), akkor a high-end se szólna ott semmit. A lényeg ez, hogy igenis több, mint 2 effekt, vagy több mint 4/90 perc audio tartalom van a hátsó hangsugárzók csatornáján is. Ergo az információtartalom ténye nem pénzfüggő, maximum az információ kinyerésének és élvezésének a minősége. De nem is erről vitatkozunk.

    [ Szerkesztve ]

  • sixpak

    nagyúr

    válasz MC Pite #40 üzenetére

    Biztos van ilyen film is...nem tudom te milyeneket nézel...valami elvont művészfilm, némafilm....
    De a legtöbb filmnél szinte folyamatosan dolgoznak a surroundok...nem is értem ezt a 4 percezést.
    Ha jól értem, akkor te megkérdőjelezed a térhatású hang létjogosultságát....vicces.

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

  • MC Pite

    veterán

    "Egyébként az a drága, amit megveszel sokért, majd rájössz, hogy gagyi és buksz rajta egy csomót, illetve az olyan rendszerek, amiket nem lehet bővíteni, fejleszteni."

    Egyetértünk :K
    Többször látom azt hogy nem is nagyon olcsó 5.0-át vettek, mégis csalódtak benne, és nagy bukóval tudták továbbadni - és sokszor 2.0 lett az utód, mert a több részlet, több tér(sztereóból), több dinamika fontosabb lett. Igaz, ehhez sokszor az ember fülének is érnie kell, mert alapból jónak tűnhet neki az 5.1es szett is.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz sixpak #46 üzenetére

    Nem, csak a szövegértelmezésed. ;)
    Tehát szűkös keretből 6 csatornán át szóljon inkább gyenge (akár fos) hang, mint kettőn a jó? Főként amikor drágán műanyag(!) 5.1es sz*rokat vesznek, mert biztos jó az. Ilyenkor azt mondom nem ér annyit a surround, így van, 50ezerből (mint a cikkben) megkérdőjelezem. (Jó, 50ből sztereóban sem egyszerű jót összerakni, bár valami kisszériás erősítővel még so-so.)Más kérdés hogy nálam elég magasan van az a lélektani határ (összegben), amikortól már azt mondom legyen inkább 5.0/5.1. Én inkább szétválasztottam, filmre/játékra van egy hallgatható szettem, meg egy (használt) jó sztereóm külön.

    Cifu: Általában scifi vagy akció amit házimozin nézünk. Amit szoktam hallani effekt ami _csak_ hátulról jön, az elég kevés (lehet pl visszhang többször is van csak nem domináns). Az hogy a centerből jön a beszéd vagy a frontokból az annyira nem izgat, vakteszten kevesen mondanák meg szvsz normális frontok mellett hogy kevert hang vagy centerből jön.
    Ha szerinted/szerintetek szinte folyamatosan szól, legyen. :R Amit éveztem 6 csatornásan, kb starwarsok meg jurassic park, a többiben úgy érzem nem nagy szám és ritkán van; szerintetek nagy élvezeti plusz minden(?) sokcsatornás filmben. Tehát káros vagyok vagy mi, oké :) .

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • Cifu

    nagyúr

    Ezen a 4/90 percen besírok... :DDD :DDD :DDD

    Még az 5.1-es Anime sorozatoknál is szinte végig szól a surround hangfal (Girls und Panzer, Ghost in the Shell: Arise, stb.). Az olyan filmeket, mint a Guardians of the Galaxy vagy a Gravity meg vétek sztereóban nézni... Szerintem.

    Nem baj, ha más a véleménye valakinek, de ezt a fajta elvakultságot már káros...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • E770

    senior tag

    visszakanyarodva az írásra, a témára, szerintem a hm vs. sztereó, azaz filmek vs. zene kérdést borzasztó nehéz egy rendszer építés elején eldönteni, mert ugye elvileg mindkettő jó lenne, de gyakorlatilag tök más kell mindkettőhöz (úgy kb. 1M Ft alatt biztosan)

    ezen bemutató elég egyedi módot választott, ezért tanulságos

    a saját Yamaha+Klipsch hm-m mellett töredék áron olyan sztereó rendszereket raktam össze mostanában használt, de szinte makulátlan eszközökből, hogy kiesett a szemem is, ha zenéről volt szó, sőt akár 50ből is nagyon szépet ki lehet hozni ám

    a tanulság szerintem annyi lehet másoknak, hogy ha mozizni szeretnének korlátozott pénzből, akkor inkább jó aktív hangsugárzók (merthogy úgyis PC-ből jön a forrás)

    ha pedig zene, akkor egy szép régi erősítő+két hozzá illő hangsugárzó jobbra és balra (ja és nem feltétlen a nagy szól szebben)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák