Új hozzászólás Aktív témák

  • Osynho

    addikt

    válasz MC Pite #35 üzenetére

    "Mi köze annak hogy min hallgatod, ahhoz hogy egy átlagos 90 perces filmben hányszor jön a hátsó sugárzókból hang?"

    Nagyon sok köze van!!! Pont erre utaltam a Genius szetteddel kapcsolatban. Egyszerűen nem fog ugyanolyan teret képezni egy egyszerűbb rendszer, mint egy jobb! És nem az a lényeg "hányszor jön" a hang, hanem hogy hogyan. Félelmetes különbségek vannak ugyanazon hangfal elhelyezéséből adódóan is, nemhogy jobb minőségű rendszer esetében. Egy jobb erősítő mikrofonos bemérést is végez, ez alapján számolja ki a hangfalak távolságát, hangerejét, stb. És nem nagy pénz egy ilyen, most találtam például Denon 2105-öt 70 euroért a sógoroknál. Ok, nekem itt a határ, könnyen beszélek, de még postázva is megéri!

    "Egyébként ha ismered a frontot(hogy mit lehet belőle kihozni), vagy a szett többi elemét, akkor el tudod dönteni hogy átlagjuzernél ami képbe kerülhet 50-60ezerből az összes csatornát lefedő hangfalszett"

    Ez addig van így, amíg nem hall egy jobb rendszert, amit okosan válogatva nem sokkal drágábban meg tud venni. Persze kell hozzá fogékonyság a minőségre, meg minimális hallás, de nem kell whitefülűnek lenni. Akit egyszer megfertőz a hifi, az nem áll meg a "bögréknél". És ehhez nem feltétlenül kell rengeteg pénz, de amíg van pénz nagy tv-re, meg 1-200 ezres telefonokra, addig egy hifire, ami évek múlva is hifi lesz és számtalan örömteli percet okoz, csak jut pár 10 ezerrel több. Nade ez más téma, nem is akarom elvinni erre a beszélgetést. :B

    "Nyilván pl egy JAMO S 606 HCS3 szerű szett már leveri, de bő százassal több az ára is."

    Nem újat kell venni.

    "Szerinted ha pl 100ezred van a hangrendszerre, megéri inkább 5.1-ben gondolkozni, ad annyi plusz élményt, mintha ugyanennyiből (lehet 50 vagy 200.000 is ahol nézzük) egy jobb sztereó rendszert rakna össze az ember?"

    Ha elsősorban a film a cél, akkor az 5.1 többet ad. Ha nem is százból, de 200-ból használtan (és nem egyszerre kifizetve) hallgatható motyót lehet összerakni. A sztereó meg tök más. Almát körtével. Viszont utóbbira is igaz, amit feljebb írtam, hogy két jobb hangfal, jobb erősítővel, kábelekkel "kicsit" máshogy ad elő egy zenét, mint egy gyengébb rendszer. Megjelennek részletek, az ének nem nyávogás lesz, a gitár gitárhangú, a zenének kialakul a tere, körbevesz. 5.1 nélkül.

    "de elsősorban arra próbáltam rávilágítani hogy szerintem az a kevés hang ami hátulról jön, nem mindenkinek ér meg annyi kompromisszumot."

    Nem érted a lényeget. Filmeknél 6 különálló csatornára van keverve a hang. Ezeket a hangokat sztereóra le lehet keverni, de az nem ugyanaz lesz. És nem kevés hang jön hátulról, hanem a stúdióban, arra a 2 csatornára szánt hangok jelennek meg, amik képesek megteremteni azt a térhatást, amit a film készítői oda szántak. A centerből a beszédhangok különülnek el, az LFE csatorna pedig a mély hangokért felel. Ezek sem felesleges dolgok. Ilyen erővel elölről is csak pár hang jön. :)

    "Ezzel nincs baj, csak annyi hogy az teljesen más liga mint amiről itt a cikkecskében szó volt."

    Mire összerakja az ál 5.1-ét a cikkíró mennyit fog elkölteni? Vajon használtból nem kapna jobbat? A másik, hogy egy digitális bemenettel rendelkező erősítő esetén nem kell külön hangkártyára költeni. A tied mennyibe került?

    "Egy házimozi erősítő dacja sokkal jobb - FALSE!"

    Az alaplapra integrált hangkártyáknál biztosan jobb! Persze, ha erősítőről van szó, nem valami annak nevezett kacatról. Ha meg diszkrét hangkártyáról van szó, akkor erre is vonatkozik az általad említett "átlagjúzer", aki nem fog hangkártyáért fizetni, amikor ott van az alaplapon.

    "Nem, nem lesz, az olcsóknak ugyanolyan műanyag visszafogott hangja van mint egy olcsó hangkártyának."

    Mi számít olcsónak? A feljebb említett Denon mondjuk 150-200 ezer Ft volt újkorában. Ez talán már nem lesz rossz (2106-om volt, mondhatom, hogy az nem olyan sz.r ;-) ). Most 21 ezerért árulják. :U

Új hozzászólás Aktív témák