Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz borg25 #230 üzenetére

    Leírtam az előbb, olvass vissza.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz borg25 #232 üzenetére

    "Hagy kérdezzem meg, miért csak vonattal akarnak nyugatra menni? A buszpályaudvarokon miért nem vernek sátrat? Azzal olcsóbb lenne utazni. Jah, hogy annak kisebb a stratégiai jelentősége." Ez azért enyhén szólva is nagyon erős félremagyarázása a történéseknek. Túlságosan is nagynak tekinted a lényegtelenebb dolgokat. Ez egy tömeg, és mint egység semmilyen céllal nem rendelkezik. Az egyéneknek a céljuk pedig a jobb élet, legyen az gazdasági vagy politikai menekült. Természetesen vannak közöttük mások is, de a tömeghez képest az elenyésző.

    Amúgy ami igazán fontos és vitatkozni érdemes, hogy ez a kultúránkra veszélyes e, vagy sem? A jobb oldal most előszeretettel idézi Kertész Imrét, ami enyhén szólva is eléggé képmutató, hisz amikor megkapta a Nobel díjat, akkor eléggé fanyalogtak. Sőt még a kuruc.info is, ami már felháborító, hisz ők fújtak legjobban Kertész ellen és ők hirdették legjobban, a jobb oldalon belül, a barátságot az iszlámmal.
    "Európa, gyerekes és öngyilkos liberalizmusa miatt, hamarosan aláhanyatlik. Európa alkotta meg Hitlert, és Hitler után a kontinensnek nincsenek érvei: a kapuit szélesre tárja az iszlám előtt, nem mernek többé beszélni fajról és vallásról, miközben az iszlám csak az idegen fajokkal és vallásokkal szembeni gyűlölet nyelvét ismeri"

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • attila9988

    őstag

    válasz borg25 #245 üzenetére

    Ha nem írod le amit gondolsz, akkor a te hangodat senki nem hallja. Megteszi majd más, más elvek mentén, akiét meg mindenki megismeri. A hallgatás, és elfogadás a legrosszabb, amit egy ilyen helyzetben tehetsz.

    Attól nem leszel több, hogy csendben maradsz, bármi legyen is. Az öncenzúra meg nem az, amiről fentebb szó volt. Ott ugyanis internet cenzúráról volt szó. Ha a cenzornak nem tetszik amit írok, fogja, és kitörli. Ennyi. A különbség az, hogy míg ezt Kékes525 szólásszabadságnak tartja, én nem nevezném annak... Ha a nevén nevezzük a gyereket, akkor nincs is vita. Ismerjük be, hogy ez cenzúra... és kész is... :) (Ha pedig ez nem cenzúra, akkor az sem volt az, hogy a szociban nem hoztak le cikkeket bizonyos eseményekről... mert az épp nem tetszett... )

    Hogy aztán melyik a helyes irány, azt mindenki döntse el maga... de a tényeken ez nem változtat. Ha merkel mondhatja meg, hogy én mit írhatok le, az a legkisebb mértékben sem jelent szabadságot.

    (#246) És ezért nem is akarják.... gondolom ez is belefér egyesek szerint a jogkövető magatartásba. Szerintem ha valaki ezeknek az ellenőrzéseknek nem veti alá magát, azt egyáltalán nem szabad tovább engedni, hanem ott kell kidobni, ahol bejött... Nehogy már ő legyen a "szegényszerencsétlenártatlanember"... miközben a rendőri intézkedésnek ellenáll.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Raysen623

    addikt

    válasz borg25 #248 üzenetére

    Elég egyértelműen elmondták mi a szándékuk: továbbálni a lehető legrövidebb időn belül. Ebben pedig akadályozva vannak.

    (#249) t72killer: semmi sem könnyű az életben ha jól akarod csinálni, de megoldható ha tudod a hogyant.
    A Római birodalom pedig nem a népvándorlás hozta újabb barbár törzsek támadásaiba bukott bele, hanem mert bezárkózott és magától is kettészakadt már korábban. A barbárok csak bevitték a kegyelemdöfést. Közületek többen most ismét ezt akarják: bezárkózni és sz@rni mindenre és mindenkire, a következményekkel pedig nem foglalkozni. A helyzet pedig teljesen más: itt nem barbár törzsek jönnek, hanem javarészt fiatal családok, akik a háború elöl menekülnek.

    (#250) tothmaxy182: "Jah, azzal indokolta, hogy vonatokra rakjuk a menekülteket, mint a nácik. Csak éppen Ausztria ugyanazt csinálja, és küldi őket tovább Németországba. Ez nem képmutatás?" - Már megint csak féligazságot írsz: kifelejtetted hogy az a bizonyos vonat végül nem oda indult ahova mondták és ez tény! Ilyet nem lehet csinálni senkivel.

    A cenzúrához szólva: itt is jelentős és talán szándékos a csúsztatás. Merkel nem azt jelentette ki, hogy majd ők cenzúráznak, hanem kérdőre vonta a Facebook-ot hogy miért nem alkalmazza a saját cenzúráját azon esetekben melyek sértik a másik embert vagy népcsoportot. Ő is ezt nehezményezi, ugyanis a jó öreg facse nem tesz semmit az egyértelműen kirekesztő, gyűlöletkeltő vagy rasszista megnyilvánulásokkal szemben. Akkor minek írja le ezt a felhasználási feltételeiben ha még azt sem tartatja be?!

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Kékes525

    félisten

    válasz borg25 #303 üzenetére

    A kereszténység ugyanúgy elfogadja az ószövetség 10 parancsolatát, mint például Krisztus hegyi beszédét.

    (#291) attila9988:
    "Ha neki egy kecske tetszik, és a kecske is beleegyezik az együttlétbe, akkor uccu neki... " A kecskét milyen nyelven kérdezi meg? ;]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz borg25 #309 üzenetére

    Szerintem vallásról vitatkozni semmi értelme. Van aki hisz, van aki nem. Logikusan megmagyarázni, érvelni lehetetlen bármilyen vallási kérdésben, mert mindig változik a biblia szövegének értelmezése. Szerintem aki hívő, az gondolkodás nélkül fogadja el az aktuális bibliamagyarázatot és kész. Én mint hitetlen teljesen elutasítom a vallás minden formáját, mert nem tudom beilleszteni a tudományos világképbe.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák