Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Kékes525 #233 üzenetére

    "Az egyéneknek a céljuk pedig a jobb élet, legyen az gazdasági vagy politikai menekült. Természetesen vannak közöttük mások is, de a tömeghez képest az elenyésző."

    Én is így gondolom, a nagy többség békés, önmegvalósító szándékkal érkezett, még azt is tippelném, hogy bő 80-90%-uk hajlandó lenne teljesen beilleszkedni az európai társadalomba.

    A probléma a számokkal van: adott ~1-2M bevándorló, akik közül a fentiek szerint 10% nem akar majd beilleszkedni (=100-200e fő), aki kitermel a létszámából 1% tenoristát. Ez 1000-2000 rosszfiú megfelelő kiképzéssel és tapasztalattal, a lehető legdurvább fajtából, az EU gazdasági motorjainál terítve.

    El fogunk tudni bánni ennyivel? (Ugyebár ez az érkező tömeg 1 ezreléke...)

    Az újabb fejlemények alapján lehet, mégse az EU motorjai lesznek a végállomás, hanem a pannon puma:U.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Kékes525 #233 üzenetére

    "Amúgy ami igazán fontos és vitatkozni érdemes, hogy ez a kultúránkra veszélyes e, vagy sem?"

    Szerintem ezen felesleges vitatkozni, mert a válasz egyértelmü: rendkivül veszélyes.
    Rövid távon:
    * beszivárgó terroristák
    * beszivárgó fegyverek és robbanószerek (szinte mindegyik menekültnél van táska, amit _senki_ nem vizsgált át). Csak a jó ég tudja hogy mennyi fegyver került már most be az EU-ba ellenőrizetlenül.

    Hosszú távon: idegen, agressziv, beilleszkedni nem vágyó és nem is tudó kultúra betelepítése kb. annyira veszélytelen mint a spanyol hódítokat befogadni dél amerikai indiánoknak...

  • attila9988

    őstag

    válasz Kékes525 #233 üzenetére

    Az egyéneknek a céljuk pedig a jobb élet, legyen az gazdasági vagy politikai menekült.

    Még ha így is lenne, az nem jogosítja fel őket arra, amit most csinálnak... Ki nem szarja le ha jobb életet akarnak? Én is... Meg te is... Meg kb mindenki a földön... akkor rohanjuk le gyalogszerrel az országot, ami épp tetszik... vesszenek a határok. Bontsuk el... vezetőinket kössük fel, aztán éljen az anarchia...

    Na ez hogy tetszik?

    Ha menekült, akkor arra szabályok vannak... ha betartja, akkor esetleg maradhat ott, ahova elindult. Ha nem, akkor meg semmilyen joga sincs... Ha nem működik együtt, elégeti a papírjait, akadályozza a hatóságokat, a forgalmat, szemetel, tönkretesz bármit is a befogadó, vagy átengedő országokban, és úgy általában... bármit is tesz engedély nélkül, akkor már nem tekinthető menekültnek...

    Gondolkodjatok már egy kicsit... Ők nem állampolgárok, hanem egy hatalmas, beáramló embertömeg...

    Fentebb is írtam, hogy normális ember nem hiheti azt, hogy jól van az úgy, ha mindegyiknek megengedünk mindent, tegyen amit akar, úgy ahogy akar, meg amikor akarja....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák