Új hozzászólás Aktív témák

  • Raysen623

    addikt

    válasz attila9988 #209 üzenetére

    A "ballib" szó csak a magyar magát jobboldalnak hazudó, de igazából baloldali gondolkodású szimpatizánsok szóhasználatára jellemző, vagy legalábbis ők kezdték el önjelölt nyelvújítókként használni. Kazinczy meg közben forog a sírjában. A baloldal soha nem volt liberális, csak szociálisan érzékeny, a liberális pedig leginkább verseny és öngondoskodás párti. A kettő közt óriási a különbség! Nálunk azért is ötvözik a kettőt, mert politikai oldalon a két nézetet képviselő pártok kötöttek koalíciót több ciklusban is, azonban ettől még a szó szerintem nem értelmezhető ebben a formájában. A két tábor véletlenül sem egészíti ki egymást ugyanis, így a gondolatviláguk sem rakható egymás mellé szerintem.

    Igazán? Én nem láttam még a határt, amin megállnának. Mutass rá kérlek, hogy a magyarországi liberálisoknak hol van a határ, pl a bevándorló üggyel kapcsolatban.

    A határ ott van, ahol az emberi bánásmód és jog. Se nem előrébb, se nem hátrébb. Nem azt követelik, hogy mindenki szeresse őket, hanem a bánásmód emberségességére és törvényességére hívják fel a figyelmet.

    Ami a törlést illeti... ha annyira "európai vívmányokról" szónokolnak egyes EU vezetők, akkor a szólás szabadságot vajon hogy felejtették ki közülük? Miért kötelező szeretni a bevándorlókat? Miért kötelező örülni nekik a nyilvánvaló problémák ellenére is? Az nem európai érték, ha valaki gondolkodik is?

    Nem felejtették el a szólásszabadságot, de definiálni kell mi tartozik bele és mi az ami nem. Fentebb már írtak erre bővebb kifejtést is, talán olvasd el. Ismét leírom: nem kötelező szeretni a bevándorlókat és nem kötelező örülni sem nekik, akik egyébként menekültek. A kettő pedig nem keverendő.
    Az is európai érték ha valaki gondolkodik, ebben nincs köztünk nézeteltérés. Azonban azt is érdemes figyelembe venni, ki milyen "megoldást" akar alkalmazni eme drámai (most már) probléma megoldására, vagy hogyan akar helyette nyerészkedni a politikában.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák