Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    Ehhez hasonló eredmény jön ki a linux vs vista vonatkozásában is. A gyári Vistás, Aero nélküli HP gépem kb 2-2,5 órán át bírja normál terheléssel, Ubuntuval, Compizzal 3,5 órán át.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • vehement69

    senior tag

    összegezném:

    Az Apple elég 'zárt' termékskálával rendelkezik, így sokkal kevesebb hardverelemre kell optimalizálnia a szoftverét. Az OS X ráadásul akárhogy is, de valamivel 'jobb' alapokra épül, mint a báálna Windows. És igen, iszonyat sok erőforrást fordítanak az energiatakarékosságra, ez az MS-nél eddig nem volt az elsődleges szempontok közt. A Windows mellett szól még az is, hogy nemhogy az energiagazdálkodásra, de a beépített notis egerekre sem tudnak normális driver-t írni Apple-éknél, valószínűleg azért, hogy aki egyszer vett Mac-et és azon valamilyen okból Win-t akar futtatni, 'úgy érezze', jaj ez sokkal roszabb.. Szóval sokélű ez a dolog, nem feltétlen a Windows szarságán múlik ez az akkus üzemidő, alapvetően más célokkal írják a két OS-t, az viszont tény, hogy én még nem láttam olyan notebook-ot, ami beépített akkuval (vagy akár +akkuval is), akármilyen Windowson elmegy 8 órát. Vagy kieg nélkül 4,5-öt, mint az én szaros régi akkus fekete MB-m.. Mert hát Mac-en azért annyi különbség van, hogy ehhez a teljesítményhez semmit sem kell kikapcsolni, míg Win-en bizony bizony.. esetleg annyi, hogy a fényerőt 75%-ra állítom.. ja és persze ez böngészés+zenehallgatás+adium.

    I am cancer in your bones

Új hozzászólás Aktív témák