Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz #65675776 #28 üzenetére

    Hát továbbra igy úgy tünik hogy a matek nagyon nem az erősséged.
    Arról nem beszélve, hogy fogalmad sincs az autók müködésére az holtbiztos (csak akkor tudnám minek osztod az észt).

    "50x5 mióta 350 a Wartburgra vonatkoztatva?"
    Én épp ladára vonatkoztattam, annak a teljesítménye 70-140 LE. És még örülhetsz hogy az aljával számoltam, mert a te csodás matekod szerint a mai átlag autók akár 700 LE is.... (5x140)
    Megjegyzem, örülhetnél hogy csak ócska kelet európai autókat hoztam, mert ha megnézzük a nyugati társaikat:
    BMW 316 (1979): 90 LE
    BMW 524td (1989): 116 LE
    És akkor most számolhatnánk hogyha régen szerinted ötöd akkora teljesítmény is elég volt, akkor vajon a mai autóknak hány lóerősnek kéne lennie....

    Városban egy autó sem ad le 150-200 lóerő teljesítményt, maximum ha pár hülyegyerek éjfélkor gyorsulásit rendez az andrássyn. Ott kezdjük hogy a legtöbb autó nincs is ilyen erős.
    Pl. ford focus 1.6 tdci (2010): 90 LE
    ford focus 2.0 tdci (2010): 136 LE
    opel astra 1.7 cdti (2011): 110 LE
    VW jetta 1.6 (2006): 102 LE
    VW golf 1.6 tdi (2012): 105 LE
    renault megane 1.5 (2011): 90 LE

    És most csak kerestem pár közép kategóriás autót amik a legelterjedtebbek itthon ezekkel fogsz az utakon találkozni. A közelébe sincsenek a 200 lóerőnek, de még a 150-nek sem nagyon.
    És természetesen ezek sem adnak ekkora teljesítményt városban, mert ezt mondjuk 7000-es fordulatszámon adná le a motor, miközben legtöbbször 2-3000 rpm között mennek ezek a motorok.

    "Mégis fizikai képtelenségnek tartod, hogy ugyanazokat a teljesítményparamétereket alacsonyabb kibocsájtással teljesíteni lehessen?"
    De hát azzal teljesítik. Miről beszélünk? Régen egy 26 lóerős trabant megevett 8-10 liter benyát miközben 600 kilót mozgatott és kibocsátott kb. 10x annyi károsanyagot mint egy mai autó (semmiféle szürő, katalizátor nincs benne).

    Ma egy 100 lóerős autó megeszik 5-7 litert, megmozgat 1-2 tonnát és tized annyi károsanyagot bocsát ki.
    Akkor mi a problémád?

    "Utolsó bekezdésed azt mutatja, hogy valójában nem is tudod, hogy ténylegesen tarthatatlanok-e az előírások."

    Hogyne tudnám. De mivel bebizonyitottad hogy fogalmad sincs az autók müködéséről, a motorok fejlődéséről vagy úgy egyáltalán a hétköznapi autók teljesítményéről, feleslegesnek érzem ennél mélyebben belemenni a témában.

    Kb. mintha kiderülne hogy nem tudod a szorzótáblát sem, de ragaszkodnál hozzá hogy beszélgessünk a kvantumfizika rejtelmeiről...

Új hozzászólás Aktív témák