Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz hallador #32 üzenetére

    Javarészt egyetértek a mondandóddal, mert a végfelhasználók esetében az egyszerűség felé megy a világ. Erre tényleg kiváló eszköz a Chromebook. Jönni-menni simán elfogadnám és szerintem 98%-ban elég is lenne.

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

  • solasola

    csendes tag

    válasz hallador #32 üzenetére

    Én is egyetértek azzal, hogy a ChromeOS egyszerűsége nyilván vonzó az iskolai felhasználáshoz (és még sok más felhasználási esethez). Net hiányában persze limitált, de azért sok ember számára már a mobilnet is teljesen megengedhető itthon is.

    Annyit érdemes megjegyezni, hogy a Chromebook-okat manapság jónéhányan használják olcsó, de teljes értékű Linux számítógépnek. Mind Crouton-al, mind önnálló formában megoldható ezekre a gépekre az Ubuntu vagy más hasonló full Linux telepítése. Ezek egyáltalán nem limitált / fapados Linux környezetek hanem mind az asztali környezet, mind az alkalmazások szempontjából teljes értékűek (pl.: tudsz direktben LibreOffice-t, Calibre, Firefox, Thunderbird, FreeMind...stb futtatni).

    Ez a HP-s típus nagyszerű választás lehet ilyen Linux-os számítógépnek, mert ár/érték arányban nagyszerű (PS képernyő, felbontás, proci...stb) és valószínűleg csont nélkül megy majd rajta az Ubuntu / Linux Mint / egyéb disztro, hiszen javarészt standard x86-os hardver. Ha meghal a Samsung Chromebook-om, akkor majdnem biztosan egy ilyenbe, vagy hasonlóba fogok beruházni.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz hallador #32 üzenetére

    Az oktatási piac nem egyenlő az egész piaccal. Ahogy írtam én is, a Chromebook-ok oda pont ideálisak, mert nagyon jól zártá lehet tenni. Mint minden "network PC", vagy vékony kliens. Ami egy iskola vagy tanár szemszögéből ideális iskolai számítógép, a teljesen más, mint amit otthonra venne egy átlagember.

    Kíváncsiságból összenéztem két nagyon hasonló megoldást és az jött ki, hogy nem olcsóbb a chorme book a wines alternatívájához képest:

    Ez egy Asus Chromebook C200 összehasonlítása egy Asus Transformer Chi-vel:

    http://www.thelaptopsearch.com/compare/Asus-Chromebook-C200-DS01-vs-Asus-Transformer-Book-Chi-10-T100CHI_C1_BK

    Hasonló áron vannak az Acer netbookok is a chromebookjaikkal. Van amelyik szinte ugyanazt a hardvert rejti. Gondolom a gyártók örülnek is annak, hogy eladhatják a netbookjaikat új "néven"

    Itt is van egy régebbi összehasonlítás: http://www.chromebookworld.com/2014/11/10/chromebook-vs-netbook-round-one-with-the-200-acer-e11/

    Egy 1000 dolláros prémium chromebookkal szemben meg nem hogy olcsóbb windows is alternatíva van, de ott van pl. a Macbook Air is. Igaz a kijelző felbontása nem túl magas, de minden másban kíváló. Nagy üzemidő, erős cpu, nagy és gyors háttértár, a legjobb háttérvilágításos billentyűzettel, prémium megvalósítással, gyárilag egy halom ingyenes szoftverrel és utólag telepíthető rá rengeteg natív alkalmazás.

    Szóval árban egyforma, vagy minimálisan olcsóbb csak a Chromebook. Az se segít rajta, hogy sok oldalon használnak pl. java-t, amit a chrome os nem támogat. Sajnos úgy néz ki, hogy sok idő eltelik majd, míg a net java vagy mondjuk flash mentes lesz és addig nagy bosszúságot okoznak az olyan os-ek, mint a chrome vagy az iOS.

    A Google hardvereiből nekem sajnos pont a Pixel C tetszik, de arra meg Androidot tettek, nem Chrome-ot.

    Az ideális noti, vagy chromebook az 2in1 gép, vagyis tablet rácsatolható billentyűzettel és ebben a Pixel C eddig a legjobb megoldás. Lekörözi magasan a Sureface Pro-t és az iPad Pro-t is.

    A jelenlegi palettáról az Asus Chromebook Flip tetszik...de sajnos az sem tagadhatja le azt hogy okkal olcsó. Ezeket a 720p felbontáshoz közeli kijelzőpaneleket már el kellene felejtenie az összes gyártónak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Gusztáv

    addikt

    válasz hallador #32 üzenetére

    Az oktatási piac egy elég speciális terület, azért megnézném, hogy az egyetemisták mekkora része használ Chromebook-ot.

    Az iskolákba a legtöbb helyen azért vették, mert sokkal olcsóbb/igénytelenebb, mint az iPad (plusz Apple még gépenként elkért 150$ az oktatási csomagért is) Ehhez képest a Chromebook-ok ára 200$-nál kezdődik. És ehhez jön az ingyenes és egyszerű management szoftver. Viszont közben a iskolákba szánt Windowsos gépek ára is 300$ alá csökkent, és gondolom az MS sem itt akarja halálra keresni magát, nem véletlen van a Win 10-ből Education verzió az Enterprise mellett. A rendszerben gyárilag lévő MDM-t egy felhő alapú Intune-al megtámogatva, a gépek menedzselése sem lehet olyan bonyolult (pl nem kell hozzá külön szerver).

    A Chromebook sajnos net nélkül nem sokat ér, és ez az USA-ban a 3G alap dolgot nem tudom honnan veszed, már csak a területéből adódóan egy csomó helyen még térerő sincs. Arról nem is beszélve, hogy pl jóval drágábbak a net csomagok, mint pl Nyugat-Európában.
    Otthoni felhasználásra tényleg jó, amíg netezni akarsz, meg tartalmat fogyasztani, de arra ott a tablet is. De pl kíváncsi vagyok hány nyomtatóval működik együtt, és akkor nem is említem mondjuk a digitális fényképezőgépeket, kamerákat.
    Én már jópár gépet frissítettem WIn 10-re, driver-t nem nagyon kellett még installálnom. És természetesen a 10-el vett gépekre ez fokozottan igaz. A szívás az 1000 éves hardverrel, vagy a spéci dolgokkal van, pl hangkártya amire már 8.1-es illesztő sem volt. A frissítést már a rendszer teljesen maga végzi, ezzel a felhasználónak nem sok dolga van. Az új gépre való átköltözés 8.1-óta itt is kb 15 perc, ha a felhőben tárolod a fájlokat. Megadod az MS id-t, és szépen átszinkronizál mindent, beállítások, appok, még a háttérképet is.

    Nem akarok én itt vég nélküli, értelmetlen vitát kezdeményezni, de azt gondolni, hogy az emberek azért használnak Windowst, mert a csúnya MS mindenkit jól lefizetett, elég nagy butaság. Ha egy átlag felhasználó, ha azt hallja, hogy Linux, sírva menekül ki a szobából. Egyszerűen nem tudod őket rávenni, hogy kipróbálják. És ez nem azért van, mert MS átmosta az agyukat, hanem mert baromi sokáig nem voltak felhasználóbarátak a Linux-ok. Ez lehet, hogy most már nem így van, de a Linux megmarad az emberek szemében a kockák, programozók, számítógép mágusok játékszerének. Mellesleg az sem segít, hogy nem tudják kihez kötni. És itt jön be a Chromebook előnye, a Google-t és a böngészőt kb mindenki ismeri vagy legalább hallott róla, és simán kipróbálják, olyanok is, akiket egy Linux elé fegyverrel sem tudnál leültetni.

    Laci

Új hozzászólás Aktív témák