Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Gusztáv #38 üzenetére

    Ezeket fentebb leírtam nem értem miért írtad le ugyanazt de ha jól esik, akkor...

    Ezeket a driver problémákat nem értem, mert a ChromeOS pontosan úgy támogatja a hardvereket, sőt ChomeOS kompatibilis hardvereket gyártanak.

    az USA-ban a 3G alap dolgot nem tudom honnan veszed, már csak a területéből adódóan egy csomó helyen még térerő sincs.

    Az pedig egyenesen butaság, hogy a 3g nem alap, mert a nagyvárosokban nagyon is alap, az egész USA gazdaság erre épül. Az egy dolog, hogy adott sávszél valóban drágább, de a cloud tárhely nem az, ellentétben a magyar módszerrel, és az adatforgalom korlátozás jóval ritkábban alkalmazott módszer mint pl Magyarországon. Az iskolákat nem a mező közepére építik a sziklás hegység csúcsára szóval Net/AP mindenhol lesz, de a nagyvárosokban a 3G nagyon is alap, innen veszem...

    nem véletlen van a Win 10-ből Education verzió az Enterprise mellett.

    Amit a kutya sem használ a szutyok szopatós felhasználás miatt.

    Viszont közben a iskolákba szánt Windowsos gépek ára is 300$ alá csökkent, és gondolom az MS sem itt akarja halálra keresni magát,

    Csak a fentebb említett problémák miatt a kutyának nem kell a Windows én ennek örülök.

    A rendszerben gyárilag lévő MDM-t egy felhő alapú Intune-al megtámogatva, a gépek menedzselése sem lehet olyan bonyolult (pl nem kell hozzá külön szerver)

    Csak éppen pont ez a baj, hogy a Microsoft-nak nincs olyan rendszere csak nagyon drágán, amit managelni is lehetne, a Microsoft csak néha olcsó utána nagyon drága, ennek mindig az a vége, hogy a user/iskola/közintézmény mindig megszívja, nem véletlen irtják az iskolákban tűzzel vassal a Windows-t értelmesebb helyeken.

    A Chromebook sajnos net nélkül nem sokat ér

    Kiévve hogy offline is tudod használni, csak valahogy ez nem töltődött le a sok ember agyába, mert a Windows... De a ChromeOS offline is megy.... Ez a nem sokat ér szöveg eléggé fapados gondolkodás.

    Otthoni felhasználásra tényleg jó, amíg netezni akarsz, meg tartalmat fogyasztani, de arra ott a tablet is.

    Ami szintén nem Windows-t fog futtatni.

    De pl kíváncsi vagyok hány nyomtatóval működik együtt, és akkor nem is említem mondjuk a digitális fényképezőgépeket, kamerákat.
    Én már jópár gépet frissítettem WIn 10-re, driver-t nem nagyon kellett még installálnom.

    Ezek szerint elég sok helyen ezt megoldották, akkor nem telepítettél elég gépet, én nem egyszer szívtam a Windows 10-el, meg úgy a Windows-al általában.

    És természetesen a 10-el vett gépekre ez fokozottan igaz.

    A Windows 10-el árult gép működik a Windows10-el ez mondjuk nem kellene leírni külön, ilyet a Microsoft szokott mondani, hogy ezt is tudjuk... De ezen azért nem kellene meglepődni.

    A frissítést már a rendszer teljesen maga végzi, ezzel a felhasználónak nem sok dolga van.

    kivétel amikor összefossa magát, mert akkor lehet újratelepíteni, nem egyszer kellett, de mondjuk az nagyon kevés, hogy Te még nem jártál így, Akkor driver letöltés, adatmentés, és minden más, ami meg nehogy azt mond hogy 15 perc mert akkor valamit nem jól csinálok.....

    Az új gépre való átköltözés 8.1-óta itt is kb 15 perc, ha a felhőben tárolod a fájlokat. Megadod az MS id-t, és szépen átszinkronizál mindent, beállítások, appok, még a háttérképet is.

    Meg gondolom, az 500 GB adat szinkronizálás is benne van ebben.... Már persze ha nen fosta össze a Windows magát, mert akkor 1 munkanap nap.

    Nem akarok én itt vég nélküli, értelmetlen vitát kezdeményezni, de azt gondolni, hogy az emberek azért használnak Windowst, mert a csúnya MS mindenkit jól lefizetett, elég nagy butaság.

    Ezek szerint pl USA hülye, mert ott ez már nem megy. Eléggé furcsa, hogy nálunk még mindig fizetnek valamiért, mikor ennek a feléért is megoldják nem gondolod, ha ez szerinted véletlen, akkor valami nagyon furcsa dolog történik ma Magyarországon.
    És akkor nem beszéltünk Dél-Amerikáról, ahol a Linux az alap az oktatásban, Oroszországról, és még elég sok helyről, ahol tűzzel vassal irtják a Windows-t. Ezek szerint ott valamire rájöttek.

    Ha egy átlag felhasználó, ha azt hallja, hogy Linux, sírva menekül ki a szobából.

    És most Te itt hallottál Linux-ról?

    Egyszerűen nem tudod őket rávenni, hogy kipróbálják. És ez nem azért van, mert MS átmosta az agyukat, hanem mert baromi sokáig nem voltak felhasználóbarátak a Linux-ok.

    Egyszerűen a magyar/ Kelet-Európai Lusta, nem akar, nem halad, pedig a ChromeOS tényleg nem bonyolult, akkor Linux-ról ki beszélt itt?

    Ez lehet, hogy most már nem így van, de a Linux megmarad az emberek szemében a kockák, programozók, számítógép mágusok játékszerének. Mellesleg az sem segít, hogy nem tudják kihez kötni.

    Ezek szerint a Microsoft is hülyül, mert a komplett bash-t beletették a Windows 10-be, csak hogy a ChromeOS-en felnőtt generáció már nem akar majd a használhatatlan szar szutyok cmd-vel szívni, meg powershellel szopni, ha van bash is ami viszont használható is.

    a Chromebook előnye, a Google-t és a böngészőt kb mindenki ismeri vagy legalább hallott róla, és simán kipróbálják, olyanok is, akiket egy Linux elé fegyverrel sem tudnál leültetni.

    Ezzel az a probléma, hogy a prgramozók 99 % már nem akar Windows-t használni. Mert szar röviden ennyi. Ma pedig, amikor az iskolásokat alap programozásra oktatják legalábbis értelmesebb helyeken, nálunk Microsoft Office 2007-et oktatnak van ilyen, mondjuk nincsenek kétségeim Magyarország informatikai fejlődésével kapcsolatban, szerencsére nem Magyarország vezeti ezt a statisztikát, mert az anyjukat is eladták volna, ha egy MS méretű cég megjelenik.

    (#39) Gusztáv

    Az a nagy helyzet, hogy ez a Chromebook mindig olcsóbb dolog sem igaz, meg kell nézni pl az Acer kínálatát:
    Acer Chromebook CB5-132T-C8KL - 279€
    Acer Aspire R3-131T-C2VX - 199€
    Acer Chromebook C740-C3DY - 271€
    Acer Aspire One Cloudbook AO1-131-C5VW - 199€ (259€)

    Az a nagy helyzet, hogy nem olvastad el amit írtam, és ez egy nagyon nagy logikai hiba amit itt leírtál. Itt ez nem releváns, hogy a Windows-os gép mennyibe kerül, mert nem ebből fogy a legtöbb.....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák