Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    A Pixel C mint hardver nagyon tetszett anno. A billentyűzet rögzítése lemossa simán mind az iPad Pro, mind a Surface Pro, Surface Book megoldásokat. Egyszerű és működik. Viszont az OS-el semmit se tudnék kezdeni. Vagy Windows vagy OS X kellene rá, nem Android vagy Chrome OS.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Olyan felhasználásra ideális csak, ahol a limitáltsága, kontrollálhatósága kifejezetten előnyös. Ilyen pl. az oktatási rendszer.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz hallador #30 üzenetére

    Nem tudok arról, hogy az USA-ban terjedne ez bármennyire is. Bizonyos iskolai kerületek bevezették, ahogy az iPad-ot is, de egyik eszköz esetében sem lehet mondani, hogy ez azt jelenti, hogy jó okkal vették meg és lesz folytatása. Gondolom erősen bevezető áron adták és talán még támogatást is kaptak rá az iskolák.

    Otthon szerintem már nagyon hamar korlátba ütközik a user egy ilyen eszköznél. A facebook generáció informatikai igényeihez meg elég egy okostelefon is. Amúgy meg ha már ennyire fapados hardveresen és szoftveresen, legalább olcsó lehetne... de nem az.

    Egy átlag PC esetén a többség sosem foglalkozik driver telepítéssel. Én csak a videokártya driverét frissítem néha, de az sem okoz problémát. Wines notin évek óta nem frissítek drivert. Az updatek meg maguktól települnek. OS X esetén ez még egyszerűbb.

    A vírusok és kártékony programok az tényleg problémásak, főleg windows esetén.

    A Chromebook legfőbb hátránya az átlagembernek:
    - net nélkül szinte semmire sem jó
    - az adattárolást felhőben, vagy külső meghajtón kell megoldani (ha nincs net, nincs felhő, nincs adat)
    - nagyon kevés alkalmazás

    Nagyjából olyan, mint egy fapados felhasználóbarát linux.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz hallador #32 üzenetére

    Az oktatási piac nem egyenlő az egész piaccal. Ahogy írtam én is, a Chromebook-ok oda pont ideálisak, mert nagyon jól zártá lehet tenni. Mint minden "network PC", vagy vékony kliens. Ami egy iskola vagy tanár szemszögéből ideális iskolai számítógép, a teljesen más, mint amit otthonra venne egy átlagember.

    Kíváncsiságból összenéztem két nagyon hasonló megoldást és az jött ki, hogy nem olcsóbb a chorme book a wines alternatívájához képest:

    Ez egy Asus Chromebook C200 összehasonlítása egy Asus Transformer Chi-vel:

    http://www.thelaptopsearch.com/compare/Asus-Chromebook-C200-DS01-vs-Asus-Transformer-Book-Chi-10-T100CHI_C1_BK

    Hasonló áron vannak az Acer netbookok is a chromebookjaikkal. Van amelyik szinte ugyanazt a hardvert rejti. Gondolom a gyártók örülnek is annak, hogy eladhatják a netbookjaikat új "néven"

    Itt is van egy régebbi összehasonlítás: http://www.chromebookworld.com/2014/11/10/chromebook-vs-netbook-round-one-with-the-200-acer-e11/

    Egy 1000 dolláros prémium chromebookkal szemben meg nem hogy olcsóbb windows is alternatíva van, de ott van pl. a Macbook Air is. Igaz a kijelző felbontása nem túl magas, de minden másban kíváló. Nagy üzemidő, erős cpu, nagy és gyors háttértár, a legjobb háttérvilágításos billentyűzettel, prémium megvalósítással, gyárilag egy halom ingyenes szoftverrel és utólag telepíthető rá rengeteg natív alkalmazás.

    Szóval árban egyforma, vagy minimálisan olcsóbb csak a Chromebook. Az se segít rajta, hogy sok oldalon használnak pl. java-t, amit a chrome os nem támogat. Sajnos úgy néz ki, hogy sok idő eltelik majd, míg a net java vagy mondjuk flash mentes lesz és addig nagy bosszúságot okoznak az olyan os-ek, mint a chrome vagy az iOS.

    A Google hardvereiből nekem sajnos pont a Pixel C tetszik, de arra meg Androidot tettek, nem Chrome-ot.

    Az ideális noti, vagy chromebook az 2in1 gép, vagyis tablet rácsatolható billentyűzettel és ebben a Pixel C eddig a legjobb megoldás. Lekörözi magasan a Sureface Pro-t és az iPad Pro-t is.

    A jelenlegi palettáról az Asus Chromebook Flip tetszik...de sajnos az sem tagadhatja le azt hogy okkal olcsó. Ezeket a 720p felbontáshoz közeli kijelzőpaneleket már el kellene felejtenie az összes gyártónak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák