Új hozzászólás Aktív témák

  • Gusztáv

    addikt

    válasz hallador #32 üzenetére

    Az oktatási piac egy elég speciális terület, azért megnézném, hogy az egyetemisták mekkora része használ Chromebook-ot.

    Az iskolákba a legtöbb helyen azért vették, mert sokkal olcsóbb/igénytelenebb, mint az iPad (plusz Apple még gépenként elkért 150$ az oktatási csomagért is) Ehhez képest a Chromebook-ok ára 200$-nál kezdődik. És ehhez jön az ingyenes és egyszerű management szoftver. Viszont közben a iskolákba szánt Windowsos gépek ára is 300$ alá csökkent, és gondolom az MS sem itt akarja halálra keresni magát, nem véletlen van a Win 10-ből Education verzió az Enterprise mellett. A rendszerben gyárilag lévő MDM-t egy felhő alapú Intune-al megtámogatva, a gépek menedzselése sem lehet olyan bonyolult (pl nem kell hozzá külön szerver).

    A Chromebook sajnos net nélkül nem sokat ér, és ez az USA-ban a 3G alap dolgot nem tudom honnan veszed, már csak a területéből adódóan egy csomó helyen még térerő sincs. Arról nem is beszélve, hogy pl jóval drágábbak a net csomagok, mint pl Nyugat-Európában.
    Otthoni felhasználásra tényleg jó, amíg netezni akarsz, meg tartalmat fogyasztani, de arra ott a tablet is. De pl kíváncsi vagyok hány nyomtatóval működik együtt, és akkor nem is említem mondjuk a digitális fényképezőgépeket, kamerákat.
    Én már jópár gépet frissítettem WIn 10-re, driver-t nem nagyon kellett még installálnom. És természetesen a 10-el vett gépekre ez fokozottan igaz. A szívás az 1000 éves hardverrel, vagy a spéci dolgokkal van, pl hangkártya amire már 8.1-es illesztő sem volt. A frissítést már a rendszer teljesen maga végzi, ezzel a felhasználónak nem sok dolga van. Az új gépre való átköltözés 8.1-óta itt is kb 15 perc, ha a felhőben tárolod a fájlokat. Megadod az MS id-t, és szépen átszinkronizál mindent, beállítások, appok, még a háttérképet is.

    Nem akarok én itt vég nélküli, értelmetlen vitát kezdeményezni, de azt gondolni, hogy az emberek azért használnak Windowst, mert a csúnya MS mindenkit jól lefizetett, elég nagy butaság. Ha egy átlag felhasználó, ha azt hallja, hogy Linux, sírva menekül ki a szobából. Egyszerűen nem tudod őket rávenni, hogy kipróbálják. És ez nem azért van, mert MS átmosta az agyukat, hanem mert baromi sokáig nem voltak felhasználóbarátak a Linux-ok. Ez lehet, hogy most már nem így van, de a Linux megmarad az emberek szemében a kockák, programozók, számítógép mágusok játékszerének. Mellesleg az sem segít, hogy nem tudják kihez kötni. És itt jön be a Chromebook előnye, a Google-t és a böngészőt kb mindenki ismeri vagy legalább hallott róla, és simán kipróbálják, olyanok is, akiket egy Linux elé fegyverrel sem tudnál leültetni.

    Laci

Új hozzászólás Aktív témák