Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz hallador #30 üzenetére

    Nem tudok arról, hogy az USA-ban terjedne ez bármennyire is. Bizonyos iskolai kerületek bevezették, ahogy az iPad-ot is, de egyik eszköz esetében sem lehet mondani, hogy ez azt jelenti, hogy jó okkal vették meg és lesz folytatása. Gondolom erősen bevezető áron adták és talán még támogatást is kaptak rá az iskolák.

    Otthon szerintem már nagyon hamar korlátba ütközik a user egy ilyen eszköznél. A facebook generáció informatikai igényeihez meg elég egy okostelefon is. Amúgy meg ha már ennyire fapados hardveresen és szoftveresen, legalább olcsó lehetne... de nem az.

    Egy átlag PC esetén a többség sosem foglalkozik driver telepítéssel. Én csak a videokártya driverét frissítem néha, de az sem okoz problémát. Wines notin évek óta nem frissítek drivert. Az updatek meg maguktól települnek. OS X esetén ez még egyszerűbb.

    A vírusok és kártékony programok az tényleg problémásak, főleg windows esetén.

    A Chromebook legfőbb hátránya az átlagembernek:
    - net nélkül szinte semmire sem jó
    - az adattárolást felhőben, vagy külső meghajtón kell megoldani (ha nincs net, nincs felhő, nincs adat)
    - nagyon kevés alkalmazás

    Nagyjából olyan, mint egy fapados felhasználóbarát linux.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák