Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vladi #628 üzenetére

    "Most ezzel (is) mit akartál mondani?"

    Azt, hogy jó dolog a kernelfrissítés, de utána forgathatod újra azokat a szoftvereket, amiket neked kellett forgatnod, mert nem volt sem a csomagkezelőben, sem a neten telepíthető formában.

    tomtyi: "csak 60%-ban használhatja, mert az elvileg szintén jó pénzen vett - de az m$ által mindenképp azért árult - hipi-szupi rendszer alap és/vagy agyondicsért funkciói használhatatlanná teszik saját magát a rendszert."

    Mintha Linuxot lehetne normálisan használni, ha egy 120GB-os partíción 115 giga foglalt.

    Egyébként meg hogy is van? Windows-on szidjuk a User Documents-et, ellenben Linuxon nem a ~/home/ könyvtárat? Mindkettő áthelyezhető másik partícióra, Windows alatt jobbklikk->Tulajdonságok, Linux alatt egy rakás Terminal parancs.

    "sok minden hülyeséget állíthatsz a Linuxról, de hogy gyenge lenne szkriptelhetőség terén, azt nem."

    Előnyben, akik tudnak scripteket írni.

    "Mondjuk, az egyéb rendszermentési lehetőségekről (RAID, stb.) ne is szóljunk."

    Ez most hogy jön ide? A RAID-et ismeri a Windows is már elég régóta, otthoni felhasználásra pedig nem sok értelme van.

    "az egyébként kiürülő mappákat kell csak menteni (/etc, /var, /home, stb),"

    Windows-on is. AppData, Local, User
    Egyébként újratelepítéskor célszerű csak azokat a fájlokat menteni, amiket tényleg használsz, avagy új rendszerre új szoftverek. Elég csak a Firefoxban a userprefs.js, vagy Operában az operaprefs.ini fájlok újragenerálására gondolni. Szóval ez nem gyorsabb semmivel, Windows alatt 2 perc alatt kimentek mindent, majd újraindít, telepítőlemez be és újratelepít.

    Egyébként a rendszervisszaállítást én sem szeretem, éppen ezért, mert a szarul megírt szoftverek (rossz könytárban lévő) bizonyos fájljait is visszaállítja a korábbi időre.
    De a Shadow Copy viszont célzott, így jó.

    "mert a m$ minden O$ váltásakor hw-t kell cserélni csak az O$ miatt."

    Azért is az MS a hibás, mert a Google mellett ők az egyetlen húzóágazat az IT szektorban, ha a Linuxon múlna még mindig parancssort használnánk GUI nélkül. Így is még mindig monolitikus kernelt használ, ami már Tanenbaum idejében is elavultnak számított. Jó, ezzel jár bizonyos gyorsulás, ahogy biciklivel is gyorsabban haladsz a forgalmi dugóban.

    "akkor inkább ne mondj semmit a Linuxról. minek égeted magad?"

    Csak kiállok egy olyan rendszer mellett, ami nem "kiváltságosoknak" készült. Használni akarom, nem bütykölni. Az oprendszer van értem, nem én az oprendszerért.

    "az általad istenített másik rendszeren, az OSX-en"

    Mikor istenítettem az OSX-et?

    "és a csőkarakter (tudod, az egyik kriksz-kraksz) is benne volt. a barátom diktálta: "pipe", oszt látja, hogy az ember nem |-ot, hanem "pipe"-ot ír."

    Na igen, a Windows Server a grafikus felület miatt lényegesen egyszerűbben konfigolható.

    Egyébként most már egyre inkább úgy érzem, ez a Linux üzleti taktikája. Windows-hoz az árban foglalva kapsz supportot, de leginkább nem kell, mert egyszerű, letisztult, magától értetődő felület fogad, én is mindent magamtól tanultam meg a Windows-ról, amit tudok.

    A Linux meg annyira túlbonyolítja a dolgokat, hogy vagy megmaradsz Gizi néni szintjén és csak böngészel, videót nézel és passziánszozol, vagy supportot veszel igénybe. :D

    "Hacsak konkrétan roor joggal el nem barmoltad a rendszerfájlokat"

    Igen, minden .deb telepítéskor root jogot kér. Szóval ha már használatba vetted, akaratlanul is elbarmolhattad. Egyébként amíg nem hagytál jóvá UAC prompt-ot telepítésnél, ez Windows esetén is áll.

    "HD fimet meg nézzél full-HD TV-n, hd-lejátszóval, játékot konzolonn játssz, mert azok valók arra!"

    Játékra ott a konzol, HD lejátszó meg majd akkor kell, ha olyan funkciókkal bír, mint a The KMPlayer.

Új hozzászólás Aktív témák