Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz GhanBuri Ghan #40 üzenetére

    "Az adókon kell legyen féknek, de azok kikényszerítése nem a piaci cégek dolga.": azt, hogy legyen adózásban is verseny, nem lőcsöltem a piaci cégekre. a lehetőséget, hogy máshol is adózhasson, jogszabályi háttér teremti meg, a piaci cégek csak kihasználják azt.

    "az államnak nem feladata állami munkahelyek létrehozása": szerintem ez is egy ócska elv, amin ideje lenne változtatni.

    "Az adózásban versenyzés csak a nagy nemzetközi cégeknek kedvez.": ezzel nem értek egyet. a legkisebb cég egy főből áll, egy fő is tud offshore-ozni. szerintem a szokások miatt nem mentek kis cégek tömegesen külföldre. Ismerősi körömben több cég is van, amik áttelepültek Romániába, mert kedvezőbb az adózás és ezek nem nagy cégek. Ezért azt gondolom, hogy a nemzetközi adóparadicsomok kihasználására bárkinek van lehetősége, nem csak a gugli méretű cégeknek.

    "Ezek a cégek a mérethatékonyság miatt eleve versenyelőnyben vannak": valójában ezzel nem tud a kis cég versenyezni, vagy csak nagyon nehezen. A hatékonysággal. viszont te, mint fogyasztó, attól a cégtől kaphatsz olcsóbban terméket, szolgáltatást, amelyik olcsóbban tudja előállítani, vagyis hatékonyabb. Tehát te, mint fogyasztó, magad ellen harcolsz, ha az adóparadicsomok ellen harcolsz.

    "tovább fog koncentrálódni a tőke": a tőke mindenképpen tovább fog koncentrálódni, akármit csinálsz. ez nekem személyesen rettenetesen fáj, még akkor is, ha látom a logikát benne, hogy pl. minek Magyarországra 400 isp.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák