Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz bambano #49 üzenetére

    amúgy tényleg minek Magyarországra 400 isp?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • joghurt

    addikt

    válasz bambano #49 üzenetére

    Egy kkv-nek túl nagy nyűg a külföldi adminisztráció. Az egyfős céges példádnál maradva, annak az egy főnek jó esetben drágább az ideje annál, hogy (az ide legközelebbi) Szlovákiába utazgatással töltse. Másrészt meg elég sok piac/ügyfél van annyira maradi/nacionalista, hogy kizárólag magyar székhelyű céggel áll szóba.

    A Google-nek meg tök mindegy, hogy a kb. összes országban jelen levő leányvállalatai között hogyan pakolgatja a kimutatott nyereségét.

    A tej élet, erő, egészség.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz bambano #49 üzenetére

    "szerintem ez is egy ócska elv, amin ideje lenne változtatni."

    Mármint szerinted az állam akár cégeket is kreálhat?

    "ezzel nem értek egyet. a legkisebb cég egy főből áll, egy fő is tud offshore-ozni. szerintem a szokások miatt nem mentek kis cégek tömegesen külföldre. Ismerősi körömben több cég is van, amik áttelepültek Romániába, mert kedvezőbb az adózás és ezek nem nagy cégek."

    Is-is. Valóban van sok kis cég is, amelyik off-shore-ozik, vagy Szlovákiába ment, de nekik ez arányaiban mindenképpen több munka és utánajárás, mint ahol pénzügyi osztályok vannak a költségek leszorítására.
    Illetve még amit nem írtam, hogy egy kellően nagy cégért már versenyeznek, hogy telephelyet változtat vagy újat hoz létre (Gigafactoryval kapcsolatban olvastam, hogy mekkora verseny volt ért), szóval olyan kedvezményeket érhet el, amikre kis cégeknek soha nincs előnye.

    "Tehát te, mint fogyasztó, magad ellen harcolsz, ha az adóparadicsomok ellen harcolsz."

    Részben igaz - szerintem. Ha csak pár nagy cég fedi le a piacot, akkor szinte biztos, hogy kartellezni kezdenek, azaz onnantól a piac szabályai már nem lesznek rájuk érvényesek. (Még emlékszem, amikor Magyarországon is nyomoztak a Samsung után a képcsőgyártás utolsó éveiben) Szóval igen, leverik a költségeket, de ennek csak akkora részét adják át a fogyasztónak, amit feltétlenül szükségesnek ítélnek.

    "a tőke mindenképpen tovább fog koncentrálódni, akármit csinálsz"

    Ebből jön az, hogy kezd eltűnni a középosztály mindenhol a világban, és előjön az a probléma, hogy a pár nagy vállalattól hogy kerüljön vissza a pénz az adósrabszolgákhoz, hogy elkölthessék azt. Tipikus elosztási probléma.

Új hozzászólás Aktív témák