Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nobela #23 üzenetére

    Én látom, de elviselem, ha néha-néha leesik 45-re, mert az alternatíva erre általában az, hogy drasztikusan le kéne butítani a képminőséget, hogy az a néhány kivételes jelenet is stabilan 60-al menjenek Vsync mellett, ami így már nem éri meg, de ha 30-ra esik, az már zavar, azt pedig én sem tudom ma elképzelni, hogy 30 alá is rendszeresen engedjem bemászni játék közben (kivéve, ha az valami passzív átvezető "mozi", vagy csak egyetlen, rövid jelenet), egyéb esetben gépet kell fejleszteni, vagy hanyagolni a játékot (későbbre, ha olcsóbb lesz az alá passzoló vas, vagy örökre, mert ami a megjelenésekor lebutított beállításokkal is szarul fut az aktuális gépeken, ott valószínűleg más baj is van).

    Emlékszem, hogy valamikor gyermekként még játszottam úgy, hogy sokszor alig volt 30fps, mégis élveztem, mikor még maga az FPS játék is egyfajta "csoda" volt számomra (Half-Life 1 időszak), illetve olyan gépen próbáltam ki játékokat, amihez épp hozzáfértem, nem én raktam össze gépet direkt játékra. Viszont ma is emlékszem, ha visszagondolok, hogy bizony azért zavaró volt a "szaggatás". Sőt, akkor még CRT monitorok voltak, ami ilyen szempontból jobb, mint egy hagyományos (sample-and-hold, BFI nélküli) LCD ami manapság divat (ezeken több képkocka kell, hogy folytonosnak tűnjön a mozgás).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Romvr #25 üzenetére

    Velem többször is történt már olyan, hogy játék közben töprengtem mi a gép bánata, amiért nem tetszik a mozgás, aztán kiderült, hogy véletlenül 50Hz-en ragadt a kijelző, mert a tálcán felejtettem az automatikusan kapcsolható filmlejátszót programot 25/50 fps videóval (vagy bezártam, csak valamiért nem sikerült neki kilépéskor visszaváltani 60Hz-re), a játék pedig az asztal képmódját örökölte induláskor. De az még szembeötlőbb, mikor leeseget 45-re (feltűnőbb ha mászkál 45-60 közt, mint ha fixen 50).

    De szinte biztos vagyok benne, hogy ha megszoknám például a stabil >=100Hz-et (vagy hagyományos VSync-el stabilan, vagy G/A-Sync mellett mindig 60 felett maradva és átlagban ~100 köré/fölé konvergálva) ugyan olyan minőségű megjelenítéssel, mint amit most kapok az impulzusos 60Hz-el (PDP), akkor fájna visszamenni 60Hz-re. Ahogy az általában lenni szokott, nem is felfelé váltva lenne igazán feltűnő, hanem visszafelé hiányozna jobban.
    Csak hát épp elég nehéz és drága fenntartani a 45-60fps-t is, kétszer ennyit pedig több, mint kétszer annyiba kerül és kisebb az esély, hogy tényleg sikerül (főleg ha multi-gpu kell hozzá).
    Na meg utálom az LCD-ket és nincs még 120Hz-es OLED (PDP meg nem is lesz).

    Én az nem értem, hogy miért akarsz mindent Ultra-n játszani akkor is, ha úgy nincs meg a 45-60fps. Én ha kell, ha nem kikapcsolok pár effektet, mint pl. DOF, Blur, Grain, stb. De réges rég lemondtam már az anti-alising-ről is, mert úgyse működnek jól már lassan egy évtizede (a maszatoló AA hülyeség, az SSAA iszonyat "drága", az MSAA sem olcsó és inkompatibilis ma mindennel...) és általában lehet találni olyan kapcsolókat, amiknek a hatása sokkal nyilvánvalóbb az fps számlálóra, mint a látványra nézve, szóval nem optimális maximumon.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #32839680 #36 üzenetére

    "Tökéletes minőségben, nem venni észre a képkocka duplázást."

    Szórj be ide gondolatban egy hatalmas lóf@zt.
    Nincs olyan, hogy tökéletes interpoláció.
    Lehet bármilyen véleményed a valós maga fps élményéről, de erre vonatkozóan abszolút semmilyen következtetést nem szabad levonni az interpolációból.
    Elhiszem, hogy neked a valós 60fps videó sem tetszik, de interpolációnál 99.9%, hogy az interpoláció hibái kerülnek előtérbe, akkor is ha csak érzed, de nem látod a szó szoros értelmében.
    Ez egyénfüggő is (lehetett született adottság, vagy fejlesztett készség, ha pl. sport vagy munka miatt javul vagy romlik valakinek a vizuális érzékelése). Én látom is a hibákat, ha koncentrálok, de leginkább én is csak érzem, mikor "lazulni" próbálok. Az interpoláció hibáitól én is kimenekülök a szobából, de annak semmi köze a valós magas fps-hez.

    Elárulom, hogy vannak TV adások, amik valós 50fps-el mennek (vagy az USA-ban 60-al). Sőt, még BD lemezeken is adtak ki így TV filmeket/sorozatokat (amik nem mozivászonra, hanem TV képernyőre készültek, így régiótól függően 50 vagy 60fp-el forgatták -> bár az amcsik hamar ráugrottak a 30fps kamerákra, míg az EU-ban inkább az 50fps-ért ácsingóztak, kevesebben érték be 25-el, amit ugyan az a generáció tudott, ami 30-nál állt meg...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Romvr #33 üzenetére

    De miért akarsz mindent Ultra-ra tolni ahelyett, hogy megkeresed azokat a beállításokat, amikkel nagy többségben megvan a 60 és csak néha esik le 45-re az fps?

    Ezt én akkor is így csinálom, mikor épp viszonylag erős kártyám van, és akkor is, ha már elhanyagoltam pár éve a gépfejlesztést. Egyáltalán nem szégyen visszavenni pár beállítást Ultra-ról High-ra, vagy alár Medium-ra még egy abszolút csúcs VGA-val sem, ha az kell ahhoz, hogy legyen kvázi-stabil 60fps. Szerintem inkább az lehet picit szégyenteljes, ha valaki nem vallja be, hogy nem tud mindent Ultra-ra tenni a gépén pusztán az Ultra-hecc-drukk kedvéért (kerüljön az a gép bármennyibe és nézzen ki bárhogy az a játék bármilyen beállításokkal), de e-pénisz méretnövelés miatt MUSZÁLY lenne !!!ULTRA!!!. Vagy akár csak az, ha lusta valaki kisakkozni, hogy mit éri meg először visszavenni, mert mi az aminél látványban a legkevesebbet veszít, miközben teljesítményben a legtöbbet nyer = optimalizál, megkeresi az ideális beállításokat, ahol összességében a lehető legélvezetesebb a játék. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák