Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Romvr #25 üzenetére

    Velem többször is történt már olyan, hogy játék közben töprengtem mi a gép bánata, amiért nem tetszik a mozgás, aztán kiderült, hogy véletlenül 50Hz-en ragadt a kijelző, mert a tálcán felejtettem az automatikusan kapcsolható filmlejátszót programot 25/50 fps videóval (vagy bezártam, csak valamiért nem sikerült neki kilépéskor visszaváltani 60Hz-re), a játék pedig az asztal képmódját örökölte induláskor. De az még szembeötlőbb, mikor leeseget 45-re (feltűnőbb ha mászkál 45-60 közt, mint ha fixen 50).

    De szinte biztos vagyok benne, hogy ha megszoknám például a stabil >=100Hz-et (vagy hagyományos VSync-el stabilan, vagy G/A-Sync mellett mindig 60 felett maradva és átlagban ~100 köré/fölé konvergálva) ugyan olyan minőségű megjelenítéssel, mint amit most kapok az impulzusos 60Hz-el (PDP), akkor fájna visszamenni 60Hz-re. Ahogy az általában lenni szokott, nem is felfelé váltva lenne igazán feltűnő, hanem visszafelé hiányozna jobban.
    Csak hát épp elég nehéz és drága fenntartani a 45-60fps-t is, kétszer ennyit pedig több, mint kétszer annyiba kerül és kisebb az esély, hogy tényleg sikerül (főleg ha multi-gpu kell hozzá).
    Na meg utálom az LCD-ket és nincs még 120Hz-es OLED (PDP meg nem is lesz).

    Én az nem értem, hogy miért akarsz mindent Ultra-n játszani akkor is, ha úgy nincs meg a 45-60fps. Én ha kell, ha nem kikapcsolok pár effektet, mint pl. DOF, Blur, Grain, stb. De réges rég lemondtam már az anti-alising-ről is, mert úgyse működnek jól már lassan egy évtizede (a maszatoló AA hülyeség, az SSAA iszonyat "drága", az MSAA sem olcsó és inkompatibilis ma mindennel...) és általában lehet találni olyan kapcsolókat, amiknek a hatása sokkal nyilvánvalóbb az fps számlálóra, mint a látványra nézve, szóval nem optimális maximumon.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák