Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #32839680 #36 üzenetére

    "Tökéletes minőségben, nem venni észre a képkocka duplázást."

    Szórj be ide gondolatban egy hatalmas lóf@zt.
    Nincs olyan, hogy tökéletes interpoláció.
    Lehet bármilyen véleményed a valós maga fps élményéről, de erre vonatkozóan abszolút semmilyen következtetést nem szabad levonni az interpolációból.
    Elhiszem, hogy neked a valós 60fps videó sem tetszik, de interpolációnál 99.9%, hogy az interpoláció hibái kerülnek előtérbe, akkor is ha csak érzed, de nem látod a szó szoros értelmében.
    Ez egyénfüggő is (lehetett született adottság, vagy fejlesztett készség, ha pl. sport vagy munka miatt javul vagy romlik valakinek a vizuális érzékelése). Én látom is a hibákat, ha koncentrálok, de leginkább én is csak érzem, mikor "lazulni" próbálok. Az interpoláció hibáitól én is kimenekülök a szobából, de annak semmi köze a valós magas fps-hez.

    Elárulom, hogy vannak TV adások, amik valós 50fps-el mennek (vagy az USA-ban 60-al). Sőt, még BD lemezeken is adtak ki így TV filmeket/sorozatokat (amik nem mozivászonra, hanem TV képernyőre készültek, így régiótól függően 50 vagy 60fp-el forgatták -> bár az amcsik hamar ráugrottak a 30fps kamerákra, míg az EU-ban inkább az 50fps-ért ácsingóztak, kevesebben érték be 25-el, amit ugyan az a generáció tudott, ami 30-nál állt meg...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák