Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Osiris #14202 üzenetére

    Az analóg Genius 5.1-es szetteden sehogy nem fog tudni 5.1-ben szólni a PS3. Két módja van, hogy sokcsatornás hangot adjon ki magából: optikai kimeneten, illetve HDMI kimeneten. Ha olyan házimozi erősítőt veszel, amelyiken bármelyik van a kettőből, akkor fog szólni 5.1-ben (vagy akár 7.1-ben is) a PS3-ad, egyébként soha.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Osiris #14206 üzenetére

    A nem túl drága elég szubjektív meghatározás, lehet, hogy ami nekem nem drága az neked az és fordítva. Azt tudom mondani, hogy olyan házimozi erősítőt, amelyen már optikai bemenet is van (szinte mindegyiken van már, ez nagyon alap már manapság) már igen olcsón (értsd: 50 eFt alatt is) megkapsz, de már HDMI-bemenetes erősítők is vígan szaladgálnak 100 eFt alatt. Javaslom, hogy nézegesd az árgép.hu megfelelő szekcióját. Az erősítőre aggatható hangfalak tekintetében megint van lehetőség a nagyon olcsótól a megfizethetetlenig nézelődni, de kezdetnek akár a Genius szetted hangszóróit is rákötheted, hisz még aktív mélynyomó is van a szettben.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz papsZa #14209 üzenetére

    Szerintem próbáld másik e-mail címmel, vagy más online id-vel! Nekem simán ment a regisztráció anno a UK és US rendszerekben is, két, eltérő e-mail szolgáltatónál létrehozott postafiókkal és online id-vel is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #14291 üzenetére

    Egyetértek. Szerintem az egész egy nagy humbuk, mondhatnám, hogy majd hiszem, ha látom. De ha így is lesz, akkor is teljesen hidegen hagy a dolog.

    Ma kéz alól megvettem a Killzone 2-t kőkemény 4 eFt-ért. Namost ennél olcsóbban akkor sem jön ki vele senki, ha chip-pelt gépe lesz: letölti, megveszi a nyers Blu-Ray lemezt, amiből egy jobbféle minimum 3 eFt, és akkor még ki is kell írnia, amihez az író szintén nem két fillér. Mindezért cserébe mit kap: lesz egy "gyönyörű" Verbatim feliratú lemeze egy műanyag CD-tokban, rajta a játék, amivel netre sem mehet föl. Ráadásul ha nem maga végzi a folyamatot, akkor a warez-oló még a saját hasznát is ráteszi és ugyanott van, mintha használtban megveszi fél évvel - évvel a megjelenés után, mint most én a Killzone 2-t. Aki meg nem bír várni, az végigtolja az előző játékot, eladja és minimális pénzrádobással (vagy még azzal sem) megveszi az új aktuálist.

    Ezen felül szerintem onnantól kezdve, hogy chip-pelteti a gépét az illető a Store-ról is lemondhat, mivel gyanítom az összes későbbi firmware-rel nem fognak megmukkani sem a chip-elt gépek, ami viszont esetleg azt is jelentheti, hogy a későbbi játékok el sem indulnak majd a chip-pelt gépeken, mivel van egy pár játék, ami bizonyos firmware verzió alatt el sem indul. Arról sem lennék meggyőződve, hogy a Sony nem gyűjtene infót neten keresztül a chip-pelt gépekről - nem lenne nagy kunszt egy diagnosztizáló scrip-et írni a Sony-s srácoknak, amivel kiszűrik, hogy ki log-ol be módosított hardverrel.

    Arról nem beszélve, hogy én sem engedném, hogy valami kiafaszagyerekhaénnem típusú kókler belenyúljon a gépembe és nekimenjen a panelnak a pákájával, hogy kitudja mit forrasszon bele. ...és ha elcseszi, akkor mit csinál a user? Leveri rajta a gép árát? Merthogy a Sony-hoz hiába megy, hiszen a garanciád ugrott, ő meg nem kötelezhető semmire, hisz épp illegális tevékenységet végzett a kedves felhasználó megbízásából.

    A két gép párhuzamos fenntartása meg szerintem úgy hülyeség, ahogy van, luxus a javából. Ehhez már tényleg vérpistikének kell lenni.

    Ez egy prémium hardver(nek indult és volt is jó darabig), ami azzal jár, hogy pénzbe kerül a fenntartása. Aki ezt nem veszi tudomásul, az nyögje a következményeket! Ettől függetlenül okosan (félretéve a gyűjtőszenvedélyt és a játékokat folyamatosan cserélgetve) fenntartható gyakorlatilag 0 Ft ráfordítással is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #14294 üzenetére

    Megnézném, hogy hol kapod meg 1 eFt-ért azt a kalóz PS3 játékot. Maga a BD nyersanyag, amire kiírnák (már ha működne egyáltalán a PS3 lemezek másolása) is többszörösébe kerül jelenleg. Egyszerűen nem érné meg anyagilag sem warezolni vele. Ahogy szasanyi írta, ez nem egy szar DVD-DL, amit 300 Ft-ból megkapsz és mindenki tudja írni otthon. Mire meg lemegy az írható BD ára elfogadható szintre, addigra meg hol lesz már a PS3? Sehol.

    Nehogy azt mondd már, hogy a Sony nem tudja kiszűrni, hogy ráintegrált valami kókler egy plusz chip-et a nyáklapra! Ne röhögtess! Ha már láttak egy ilyen példányt a Sony-s srácok, akkor seperc alatt írnak neked egy scrip-et, ami kiolvassa ezt a chip-et. Beleintegrálják a Sing-In process-be, hogy ellenőrizze a feljelentkezéskor a chip meglétét. Ha jön az adat a gépedbe forrasztott chip-ről, már bannol is és IP alapján még meg is talál. Nem nagy móka, egy valamirevaló haladó programozó megcsinálja neked, nemhogy egy profi. De igazából ezt sem kell megtennie a Sony-nak, mert ezen chip-eket szoftveresen is implementálnia kell a törést végzőnek, amihez buherált firmware kell, amivel meg ugye sose fogsz bejutni a PSN-be.

    Buherálja az a PS3-mát akinek két anyja van, aztán meg izguljon rajta, hogy mikor bannolják végleg az account-ját, illetve mikor kopogtat nála valaki. Arról nem is beszélve, hogy kitudja milyen technikai zűröket okozhat a gépben az idegen chip. Ez azért nem PS2 már.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #14302 üzenetére

    "mellesleg úgy néz ki hogy saját maga a sony adta ki az adatokat az okosítás eléréséhez!"

    Aki ezt a mesét elhiszi, az meg teljesen idióta. Aha, biztos el tudom képzelni, hogy egyik reggel csak úgy ott találom a postaládámban a PS3 teljes műszaki dokumentációját. ...és boldogan éltek, amíg meg nem haltak...

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz frájdéj #14360 üzenetére

    Próbáld meg először az automatikus beállításokat lefuttatni a PS3-on! Ha úgy nem lesz jó, akkor a router-edet kellene megfelelően bekonfigurálni. Meg kell benne adni a szolgáltatód által adott IP-t, gateway-t és DNS címeket (már ha fix IP-d van) és a PS3-nak kiosztani egy saját IP-t, amit be kell írni a PS3 menüjében a szolgáltatói DNS-ekkel együtt. Ha nagyon nem boldogulsz, akkor menj át a Router topicba, ott elnavigálnak majd! Én is elszórakoztam vele anno egy-két órát, mire minden klappolt, pedig én tudtam, hogy mit hogyan kell.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Ma fejeztem be az AvP single hadjáratait. Normál fokozatban nyomtam, különösebben nem izzadtam meg vele egyik fajnál sem, jól kiegyensúlyozott játékmenet volt. Így a három fajt párhuzamosan nyomva azért eltartott egy darabig, annyira nem volt rövid, pláne, ha úgy játszik az ember, hogy meghallgatja a naplóbejegyzéseket, vagy próbálja a Trophy-kat is begyűjteni, amihez kell gyűjtögetni tárgyakat a játékban.

    Majd egyszercsak nekiállok Nightmare fokozatban is, de most egyelőre a multira koncentrálok, azt eddig hanyagoltam, pedig nagyon jó. Szóval továbbra is ajánlom mindenkinek a játékot, aki szereti a filmeket és a jó FPS-t.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #14422 üzenetére

    Hááát... ezt így azért annyira nem jelenteném ki, hogy kiszámítható lenne. A marine szerintem abszolút nem volt kiszámítható, de még a predator sem annyira. Az alien-nel persze van időd gondolkodni - már ha nem csöppensz be pár marine közé véletlenül.

    Nekem a marine volt a leghangulatosabb, ott komolyan éreztem, hogy életveszélyben vagyok és egy hajszálon múlik minden.

    Multiban is leginkább marine-nal szeretek lenni, márcsak azért is, mert állati frankók a fegyverek, másrészt meg mert nagyon tuti alien-ekre vadászni, nagyon jól ki vannak dolgozva, villámgyorsak és eléggé kapkodni kell az irányzékot, mikor elindulnak a falon vagy a plafonon.

    Milyen a BC2? Megéri az árát?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Paarthurnax #14449 üzenetére

    Pedig ha a DiRT tetszett, akkor a DiRT 2-től leteszed az összes hajad. Ne a menü alapján ítélj meg egy játékot, pláne ne egy kétpályás demo alapján, pláne ne egy olyan komplex játékot, mint amilyen a DiRT. Az első részt sem lehetett igazán objektíven megítélni a demo alapján, mégsem bántam egy percig sem, hogy megvettem az első részt. A DiRT 2 nagyon jól sikerült, szerintem jelenleg nincs jobb rally PS3-ra és pont most jelentették be, hogy készül a DiRT 3 is.

    A Shift-tel kapcsolatban egyébként nekem is az a véleményem, hogy nagyon kellemes kis játék lett. Egyszerűen nem úgy kell hozzá állni, ahogy sokan teszik: nem szimulátor, az NFS-széria mindig is árkád volt, ez tudomásul kellene venni már.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz valaki100 #14462 üzenetére

    Persze, vagy a PS3 Media Server nevű programot kell telepítened a laptop-okra (1. HSZ-ben írtunk róla), vagy a Windows Media Player megosztási funkcióját tudod ilyen célra használni. Mindkettő használatáról írtunk az #1. HSZ-ben, próbáld ki mindkét módszert! Ha nem megy, akkor segítünk.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz valaki100 #14469 üzenetére

    A PS3 Media Server-ben meg is kell adnod elérési út szerint, hogy mit osztasz meg, csak ekkor fog megjelenni a PS3 megfelelő (pl. zene, videó, kép) menüjében a tartalom.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kszabi9 #14518 üzenetére

    Minél többet vársz, most már annál kevésbé fogja megérni. Szerintem nagyjából most van az az idő, amikor még viszonylag tisztességgel elfutnak az új játékok (bár, már ez sem feltétlen igaz) és a konzol ára már nem vészes - végül is 65 eFt-ból már megkapod újonnan, 1 év garanciával. Mindemellett frankó BD-lejátszót és médiacentert is kapsz a személyében. A jövőjét illetően lehet vitatkozni, kérdés mikor jön ki a PS4, de szerintem még legalább 2 évet várni kell rá. Áresés most volt, a közeljövőben (szerintem karácsonyig) biztos nem lesz újra.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kszabi9 #14523 üzenetére

    Azt, hogy annak ellenére, hogy 1080p-ben is képes (lenne) futtatni a címeket, nem tudja. A játékok 95%-ban csak 720p-ben tudnak futni (most ne menjünk bele, hogy azért, mert már kevés hardveresen a PS3, vagy azért, mert nincsenek optimalizálva a játékok), és némelyik úgy is szignifikánsan lassabb, mint amilyennek lennie kéne, vagy amilyen PC-n. Ezen felül grafikailag is elmaradnak a multiplatform játékok a PC-s társaiktól.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ez_meg_emaz #14525 üzenetére

    Természetesen igazad van, a 65 eFt-ot úgy értettem, hogy ennyiért jutsz legolcsóbban új géphez, amire jár valamilyen garancia. Amúgy ki lehet fogni a 120 GB-ost, csakhát ugye a legtöbben ezt veszik, mivel adott esetben nincs szükségük a nagy vinyóra, meg ha később lesz is, akkor majd kicserélik otthon. Én is így tettem anno a Fat gépemmel, jelenleg az enyémben is 250 GB-os vinyó pörög, pedig eredetileg 40 GB-os volt. Az a legjobb, hogy garanciavesztés nélkül kicserélheted a HDD-t.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz v2izzy #14530 üzenetére

    Nálam egy Linksys WRT54G típusú router-rel megy a HD-stream PC-ről PS3-ra gond nélkül. Gyakran nézek így mkv-kat, elsősorban 720p anyagokat. Semmi gond nincs, egyszer kell jól összelőni a dolgokat a PS3 Media Server-ben és nincs gond.

    A konvertálás nem vesz igénybe sok időt, mivel nem is konvertálásról van szó, hanem csak konténerformátum-váltásról. Annyi történik, hogy az mkv2vob az mkv-ból mpg-et csinál, ez egy 8 GB-os ripnél sem tart tovább 1-2 percnél azzal a konfiggal, amit az adatlapom alatt látsz. A gond ott van, ha feliratot is kell égetni a filmbe, mert akkor ugye át kell kódolni, na az a folyamat ugyanezzel a konfiggal akár 2 órát is igénybe vehet.

    A multiplatform címek egyértelműen PC-n szebbek, különös tekintettel arra, hogy PC-n akár 1920x1080-as felbontással is elmennek nálam a játékok, a PS3-on meg ugye általában max 1280x720 ami kifér a csövön, már ez sokat számít a PC előnyére. Ezen felül szerintem itt-ott effektekben is szegényesebb a PS3. Nálam a PS3-on való játék egyetlen előnye, hogy a 50" plazmán megy, a PC meg egy "csak" egy 24"-os Dell LCD-n. Szóval egyes játékok látványosan jobban néznek ki PC-n, viszont az exkluzív címek miatt meg különösen érdemes PS3-at venni. Amúgy a multiplatform címek is élvezhetők és szépek PS3-on, csak ne vedd meg PC-re is ugyanazt a címet, mert akkor némelyiknél elkeserítő a különbség. Némely címnél tényleg vacilálok már, hogy melyik platformra vegyem meg, de aztán legtöbbször a PS3 mellett döntök a nagyobb képméret és a kényelmesebb (kanapéból való) játék miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz csokoralex #14595 üzenetére

    Hát szerintem a GTA IV, vagy a Lost Planet nem azok a játékok, amik miatt érdemes PS3-at venni. Szerény véleményem szerint a GTA-sorozat a 3. résztől fölfelé már teljesen érdektelen és pocsék, a IV. rész pedig PC-n sincs valami hajde jól optimalizálva, PS3-on pedig egyenesen förtelem, néhol 15 FPS-re esik vissza a játék, ezt többen megerősítik neked, akik végigtolták. Egyszerűen nincs a gépre szabva a játék.

    A Lost Planet kellemes kis játék, de abszolút nem tartozik a PS3 húzócímek közé, sokkal jobb és élvezetesebb exkluzív címeket találsz PS3-ra.

    Én alapvetően nem beszélnélek le a gépről, sőt, rábeszélnélek, mert szerintem a legjobb ár/érték arányú konzol, de a fenti címekért én nem tartom érdemesnek pénzt kiadni, sokkal tartalmasabb játékokat is találsz (third person shooter-nek mindjárt ott van az Uncharted-széria, ami minden tekintetben szénné gyalázza a GTA IV-et), adott esetben még olcsóbban is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz csokoralex #14600 üzenetére

    Hát, nekem a legtöbb esetben már a 30 FPS is botrányosan kevésnek érződik, de Te tudod. Szerintem gyalázat az ilyen eset, amikor 15 FPS-ről beszélgetünk egy konzolon, ami ráadásul a játék megjelenésekor még nem is volt annyira koros.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz AXisBOLD #14622 üzenetére

    Tényleg lag-ol, a srác is mondja a videóban, hogy gyorsabb, mint a korábbi hasonló készülékek, de szemmel láthatóan azért nem az igazi. Ennek nincs köze ahhoz, hogy rádiós, én a PC-hez is rádiós billentyűt és egeret használok már 8 éve és semmi bajom vele, ugyanolyan gyors, mintha vezetékes lenne. Meg ugye a PS3 kontroller is rádiós és mégsem lassú. Itt szerintem inkább szoftveres lehet a lassúság oka. Ettől függetlenül biztos megszokható, de én ezért tuti nem adnék pénzt, 17 eFt-ot meg pláne nem, abból kijön akár 3 játék is. Szerintem nem éri meg, ezért max. 10 eFt-ot lehetne elkérni, bár szerintem még az is sok.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz R1per2 #14631 üzenetére

    Én írtam neked a plazma topicban, hogy érdemes PS3-ra beruháznod. 60 GB-os FAT gépet már biztosan nem kapsz, rég kifutott, max. használtan találsz, úgy meg nem szabad megvenni. 80 GB-osra is kevés az esély újonnan, szóval inkább 120 GB Slim, teljesen jó, semmi gond vele, kapod rá az 1 év garanciát.

    A HD-lejátszás buktatója az, amit bő egy hete már leírtam neked a plazma topicban is: a PC-nek mennie kell, mert onnan osztod meg a HD-tartalmat, aminek átjátszásához szükséged van a PS3 Media Server nevű progira, e nélkül csak konvertálással mennek az mkv-k. A PS3 vinyójára a konvertált anyagok már hálózaton átnyomhatók, akkor nem kell mennie a PC-nek. A PS3 USB-n keresztül látja a külső vinyót, de csak a FAT32 fájlrendszerűt, amire meg 4 GB-nál nagyobb fájlokat nem tudsz pakolni, tehát ha így akarod átvinni a filmeket, akkor darabolnod kell. Ezen felül a PS3 önmagától nem kezel feliratfájlokat, erre csak a PS3 Media Server-rel megosztott filmeknél képes, ahol a program teszi rá real-time a feliratot, ellenkező esetben neked kell a filmbe égetni, ami hosszú idő.

    A gyári Blu-Ray lemezekkel és DVD-kkel nincs gondja, de az írt lemezekről is vígan játszik DivX-et/Xvid-et, írt DL-lemezeket is lazán kezel, ha ezekre írod a konvertált mkv-kat, azokat is lejátssza. Ezen túlmenően a PS3 igen fejlett BD-lejátszó, mivel a folyamatos firmware-frissítésekkel a BD-lejátszási képessége is folyamatosan javul, így az egyik leginkább naprakész lejátszó. Ár/érték arányban tényleg verhetetlen, pláne ha azt nézzük, hogy egy konzolt is kapsz a személyében.

    Dióhéjban ennyi, de jó lenne, ha kérdezés előtt elolvasnád az #1. HSZ-t, abban mindent leírtunk.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ProEvo #14690 üzenetére

    Ha tényleg "csak" ennyi a YLoD javítás költsége méltányosságban, akkor mindenképp javíttasd meg így, mert itthon ez jóval húzósabb, ha már nem garanciális és nem a Sony-hoz viszed.

    A javítás utáni 6 hónap garancia 100%, hogy csak a javított/cserélt alkatrészre vonatkozik (ez mindenhol így működik), tehát ha most cserélik az alaplapodat és 3 hónap múlva megdöglik az olvasód, arra természetesen nem vonatkozik és újra fizetsz.

    Kíváncsi leszek a tapasztalatodra, még én is benne vagyok a 3 évben és hivatalos Sony garanciám van, a gép nem volt bontva, csak vinyócsere volt, de az meg nem jár garanciavesztéssel. Egyébként is visszatenném az eredeti vinyót, ha leadnám szervízbe, így nem kéne aggódnom a mentéseim miatt. Lekopogom (kop-kop-kop), nekem eddig semmi bajom a géppel (40 GB Fat - CECHH széria), ne is legyen továbbra sem. Mondjuk egy olvasófej-cseréért meggondolnám, hogy leadjam-e egy hónapra a gépet, mikor itt Pesten fél óra alatt kicserélik és csak 2-3 eFt-tal lenne drágább, mint a méltányossági javítás. Egyetlen dolog miatt lehet érdemes leadni: elbuknám a 3 éves perióduson belüli kedvezményes javítást egy komolyabb probléma (pl. YLoD) esetén.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz benecz #14693 üzenetére

    Felejtsd el, bitang rossz mind! Ha hasonló stílusú kiváló játékot szeretnél, akkor várj még egy bő hónapot, május 3-án jelenik a Mafia 2! Na, az jó játék lesz, az első is kegyetlen príma, mind a mai napig élvezetes, legalább négyszer végigtoltam.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #14697 üzenetére

    Hát, azért ez nem feltétlen van így. A burkolat cserét és a takarítást még elhiszem, de hogy újrapasztáznák a gépet a franciák, azt kötve hiszem. Egyébként ha már franciák: én nem sok szerelési munkát bíznék rájuk, pláne nem elektronikait.

    Amúgy a konzolbolt, ahová itthon vinném szintén ad garanciát a cserélt alkatrészre, meg is várhatnám helyben a cserét, így kérhetném is, hogy fújják ki a port, bár nem sok lehet benne, mert én rendszeresen kiszívom igen erős porszívóval. A burkolatcserét meg fölösleges környezetterhelésnek tartom, az enyémen spec. egy mikrokarc nem sok annyi sincs, nekem ne cserélgesse. Az újrapasztázás meg szerintem teljesen fölösleges, úgy lehet több kárt okoz, ha letépi a prociról a régi pasztával odaragasztott hűtőt, mintha békén hagyná. Úgyis hallanád, ha nem lenne megfelelő a hűtés, mert állandó jelleggel bőgne a ventillátor magas fordulaton, de nálam ez sincs így.

    Szóval én nem lennék biztos, hogy Franciaországban jobb kezekbe kerül a géped, pláne úgy, hogy ki tudja hogyan, milyen körülmények között szállítják, rakodják, tárolják, stb., ezzel szemben egy magyar konzolboltnál simán nyomon követed (Te magad viszed oda és meg is várod), illetve még aznap hazakerül a javított gép, mindezt majd' ugyanannyiért. Én erősen elgondolkoznék mielőtt kiküldöm ki tudja hova.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz MAXIMIZE #14696 üzenetére

    Igaz, most látom, hogy elcsúsztatták a már hivatalosnak vélt május 3-i dátumot augusztus 27-re. Sebaj, a The Godfather játékokat még így is érdemes messziről elkerülni, szerintem a 3 eFt-os legalja kategóriába sem férnek bele. Inkább félre kell tenni a pénzt a Mafia 2-re.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz R1per2 #14729 üzenetére

    Akkor ott valamit nagyon elcsesztél a kapcsolat-beállításoknál. Nálam WiFi-n keresztül csatlakozik a PS3 a router-hez, amely router-hez a PC kábellel csatlakozik és még az 1080p mkv-k is lazán mennek WiFi-n keresztül a PS3-on PC-ről megosztva. Jó, mondjuk a router-em nem szar, egy Cisco alapú Linksys.

    A 720p anyagnak bármilyen mezei router-en simán mennie kéne. Állítsd be rendesen a router-t a saját setup-jában, illetve a tűzfalban is engedélyezd a megfelelő protokollokat (vagy kezdetnek tiltsd le a tűzfalat, hogy lásd, van-e különbség).

    Nem látsz különbséget a HDMI-vel az analóg kábeles összekötéstől? Háááát, akkor ott valami nagyon komoly gáz van. Ennyire azért nem rossz az LG plazma. Csekkold le a videó-beállításokat! Meg persze nem tudni milyen rip-et nézel.

    Csatlakozhatsz közvetlen PC-re is UTP-kábellel, erre van lehetőség és akkor nincs szükséged router-rel, csak ez nyilván macerásabb és kevésbé esztétikus, viszont akkor tényleg gond nélkül kell mennie az 1080p mkv-knak is, mese nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz bordi10 #14707 üzenetére

    Nem nyilatkozom úgy játékról, hogy ne játszottam volna vele, vagy legalább a demo-ját ne próbáltam volna, ezt már megszokhattad volna tőlem. Kipróbáltam a Godfather-t és nagyon nem tetszett (annak ellenére, hogy mindhárom filmet imádom), ráadásul én viszont játszottam a Mafia-val is, így van összehasonlítási alapom, tehát joggal mondhatom, hogy a Godfather szerintem önmagában véve is nagyon szar, de a Mafia-hoz képest mindenképp. Szóval nekem 3 eFt-ot sem ér meg.

    Ezt a "Csinálj jobbat!" hülyeséget meg nem értem. Az nem az én dolgom, én játékos vagyok, aki fizet a játékokért, tehát joggal várom el, hogy jó legyen. Ha szar, nem az én dolgom jobbat csinálni, erre egyszerűen az a reakcióm, hogy nem veszem meg, ellenben megveszem helyette azt, ami jó és tetszik, ezzel is támogatva a tehetséges programozót, hogy a jövőben is tudjon hasonlóan jó színvonalat letenni az asztalra. A Mafia-t is egy addig viszonylag ismeretlen és korábban nem sokat alkotott gárda tette le az asztalra (Illusion Softworks - a későbbi 2K Czech)

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz R1per2 #14733 üzenetére

    Pedig akkor ott valami nincs rendben. Próbálj egy sebességtesztet (pl. speedtest.net-et) nyomni a PS3 böngészőjében (ha megy, konkrétan a speedtest.net-re nem is emlékeszem megy-e PS3-on), hogy lásd, hogy milyen a sebesség a router és a gép között. Ugyan nem tudom milyen neted van, de ha látod, hogy jön az 50 Mbit/s, akkor tud tolni a router-ed rendesen. Ha ez megy, akkor a Media Server-t kéne optimalizálni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #14728 üzenetére

    Szerintem csak arra jók, hogy még több port pumpálj a gépedbe. Ha megfelelően sok helyet hagysz szabadon a gép körül, hogy járjon a levegő, illetve tisztán és pormentesen tartod a gép környékét (én pl. szinte minden bekapcsolás előtt letörlöm a körülötte levő területet egy nedves Vileda-val), valamint néha kiporszívózod a gépet, akkor a saját hűtésével tökéletesen el kell annak mennie.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ProEvo #14710 üzenetére

    Persze, egyértelmű, hogy hosszú távon mindenképpen jobban jársz a méltányossági garanciával, ez vitathatatlan, de ehhez az is kell, hogy teljesüljenek a feltételek (Sony garancia, sértetlen matrica, 3 éven belüli vásárlás) és ez sokaknál már alapból nem áll fenn, pláne azoknál, akik konzolboltból, "jóárasítva" vették a konzolt. Én ezért is próbáltam mindig rábeszélni az embereket, hogy közvetlen a Sony-tól, vagy multitól, 576-ból vegyék a gépet, mert még ha picit drágább is (nem sokkal amúgy), de rendes garancia van hozzá.

    Hál' istennek még egy bő évig én is belül vagyok a vásárlástól számított 3 éven, hivatalos Sony garim van és a matricám is sértetlen, tehát nagy eséllyel én is a méltányossági garancia mellett döntenék, ráadásul simán kibírom a gép nélkül 3 hétig. :)

    Viszont sokaknak (akik nem tartoznak a kritériumoknak megfelelők közé) elég jó opció egy 20 eFt-os, konzolboltos fejcsere is, ami ott helyben megvárható és nem kell érte külhonba küldeni a gépet, ráadásul abban az esetben már nem 17 eFt lenne a javítás díja, mivel nincs méltányosság. Magam is írtam, hogy YLoD hibánál ez az opció viszont már felejtős, mert ezért itthon egy vagyont elkérnek a konzolboltok és a méltányosságival ez is "csak" 17 eFt, ami nagyon jó ár, ha tényleg cserélik a lapot és nem csak megforrasztják. Az a baj, hogy gyanúm szerint csak forrasztják a franciák is és nem cserélik, csak legvégső esetben. Viszont még így is olcsóbb, mint itthon ez tény. Akkor van gáz, ha YLoD-ot kapsz és nincs méltányossági garanciád sem, mert ekkor jó eséllyel kapsz huszon-x eFt-ot a gépért egy bontóban (valakinek még jó lesz belőle a félig használt olvasó/HDD, ház, stb.) és viszlát.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #14740 üzenetére

    Nem teljesen. A PS3 Media Server tudtommal csak a PS3 számára lejátszható formátumra hozza real-time a filmfolyamot (kvázi real-time konténerformátum-váltás történik, ami egyébként az én procimmal kb. 1 perc egy átlag filmnél összesen az mkv2vob alkalmazásával). Az adatfolyam dekódolását már a PS3 végzi, tehát a megjelenítésért a PS3 felelős, a PC-nek nem ezt kell számítania, hanem a jóval kisebb számításigényű konténerformátum-váltást. Legalábbis én ezt szűrtem le. Furcsa is lenne, ha már a dekódolt képeket küldené át, tehát szerintem ugyanúgy átmegy az mkv-ból készült mpg adatfolyam és a PS3 dekódolja és nyomja ki a képernyőre. Szóval ha akadás van, akkor az nagy eséllyel tényleg kapcsolati probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #14743 üzenetére

    Hát, legelőször a router-setup-ban kéne turkálni, de ez router-enként annyira eltérő, hogy konkrétumot ne várj! Azt kell kikísérletezned (nem feltétlen filmlejátszáson), hogy növekedjen az átviteli sebesség. Ha ezt sikerül elérned a router beállításainak módosításával, akkor a WiFi-filmlejátszással is minden rendben lesz.

    A konténerformátum-váltás semmilyen minőségbeli romlást nem eredményez, benne is van a nevében. Semmilyen konvertálás vagy downgrade-elés nem történik, a felbontás is és a bitmélység is azonos marad.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz R1per2 #14742 üzenetére

    Nincs mit, de azért ne add fel, össze kell annak jönnie vezeték nélkül is. Sok türelem kell hozzá, én is megizzadtam benne, mire összepakoltam normálisra a lejátszást.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz R1per2 #14778 üzenetére

    "amíg nincs normális egér és billentyűzet támogatás ps3-ra, addig nem is lesz normálisan játszató fps, vagy rts hozzá :("

    Hát ez szerintem úgy hülyeség, ahogy van. Márcsak azért is, mert a legtöbb PC-s FPS cím megjelennek PS3-ra is. Továbbmegyek: rengeteg FPS-t végigtoltam PC-n és néhol izzadtam az ellenfelekkel, majd gondolkodtam is, hogy na, ezt konzolon játszva biztos sosem sikerülne. Aztán megvettem a játékot konzolra és úgy lehet még könnyebben boldogultam a kontrollerrel, mint korábban az egér-billentyű kombóval, pedig azonos nehézségi fokon játszottam. Multiban is elég jól szórom a head-shot-okat, semmi problémám a célzással (egy-két címet leszámítva - pl. Killzone 2, de az alapvetően el van cseszve programozási szinten). Hatalmas élményt tud nyújtani egy FPS PS3-on is, nekem a gyűjteményem jórész FPS-ből áll és soha nem éreztem hátrányos helyzetben magam azáltal, hogy kontroller volt a kezemben és nem billentyűzet plusz egér. Kellő gyakorlással nagyon jó precizitással lehet kezelni a kontrollert is.

    Persze, biztos, hogy egérrel még precízebb a célzás, de senki nem mondja meg, hogy head-shot-nál a jobb fülét lőtted el a karakternek, vagy a bal szemét, így teljesen irreleváns a dolog. Egyszerűen arról van szó, hogy vannak olyanok, akik nagy FPS játékosok PC-n, de nem áll kezükre a kontroller és sírnak. Szokni kell és kész. Persze, nyilván lassabban fordulsz pl. mint egérrel, de pontosan ezért nem kezel a PS3 egeret és billentyűt játék alatt: így alapvetően mindenki azonos helyzetből indul. Aztán lehet beszerezni méregdrágán segédeszközöket egérhez, billentyűhöz, de alapvetően sok előnyre nem teszel szert vele, mert ezek az eszközök azért nem tökéletesek, van input-lag-juk, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz R1per2 #14780 üzenetére

    Véleményem szerint nem érzed még a konzol lényegét, mert nem az általad leírtak a fő ismérvei. Ennek pont az a lényege, hogy a kanapéban hanyattfekve kényelmesen játszol az 50"+ képernyő előtt és jól szórakozol és nem az, hogy három koffeintablettával meg két liter kólával a gyomrodban görnyedsz az egérpad fölé a monitor előtt, és idegbeteg módra rángatod az egeret, mint egy hardcore LAN-party összes résztvevője. Én is elég komoly szinten nyomtam az FPS-t anno, de tudok különbséget tenni és azt mondom, hogy semmivel nem ad kevesebb élményt a konzolos multi FPS játék sem, csak más, esetleg picit lassabb (ez sem feltétlen igaz), de nagyon is élvezhető és szerethető. Majd kipróbálod és rájössz magad is.

    Megnézném, hogy az általad linkelt Q3 játékmódot ezzel a játékstílussal 10 játékosból mennyi bírná tartósan epilepsziás roham nélkül. Meg azért nézd meg azt is, hogy itt (FPS-lock nélküli játéknál) milyen a grafika, meg egy mai átlag FPS hogy néz ki és alapvetően milyen sebességre képes, mert közel ilyenre sem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz R1per2 #14785 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy a Q3-nál már lassan nincs is minimálabb shooter (lásd a videón a butított grafikát). Szerintem az ember 2010-ben nem azért vesz next-gen konzolt, hogy négyszögletű poligonkaraktereket lőjön 150 FPS-sel. Ilyen erővel visszatérhetnénk C64-re a Wizard of Wor-ra is. Tudomásul kéne venni, hogy nem minden a frame per sec és a sebesség. Szerintem sokkal nagyobb élményt jelent egy motion-capture technikával modellezett mozgással mozgó katona, amint fedezékből kilőve próbál leszedni, minthogy négyszögekre vadásszak és cikázzak mint molylepke a villanykörte körül. Nem egy olyan PC-huszárt láttam már, aki Quake-ben verhetetlen volt a videón láthatóhoz hasonló játékstílusával meg 150 FPS-es sebességnél produkált dolgaival, aztán leültették egy kontrollerrel egy konzolhoz és lazán elvérzett egy Team Fortress 2 meccsen, ahol 40 FPS a maximum. Na, ez is egy nézőpont. Más műfaj, valaki a konzolos irányításban jobb.

    Ha nem érzed megfelelőnek a kontrollt, akkor neked nem való konzol, vagy meg kell tanulni új dolgokat.

    "Hiába gyakorlok, nem tudok akkora skillt szerezni, nincs akkora edge egy kezdő és jó játékos között, mert nincsenek hozzá olyan feltételek."

    Meg ahogy Te ebben óriásit tévedsz!!! Hatalmas szakadékok vannak konzoljátékos és konzoljátékos között is!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #14808 üzenetére

    "A konzolos társadalomnak is megvan az előnye, míg a PC is nagy játékos platform, akkor is ha mindenki temeti. Ennek a két végletnek el kellene férni egy polcon, nem kellene mindig egymásnak ugrani!"

    Senki nem mondott mást és senki nem ugrott a másiknak, de olyan hülyeségeket ne állítsunk már, hogy nincs normálisan játszható FPS PS3-ra! Az RTS-t meg egyszerűen nem is értem: alapvetően nem konzolműfaj. Nekem is van PC is, PS3 is, mindkettőn játszok, mindkettőn más miatt. A PC grafikában überelhetetlen, a konzol meg kényelmes és megvan a saját hangulata, ami miatt szerethető és ami a PC-nek sose lesz meg.

    "Azért elmesélném még neked DM-FAN, hogy a ps3 gép mégis csak elképesztő teljesítménnyel bír, keményen tesztelemés főleg az újabb címek (cod-ok, uncharted2, assasin creed2, gow3 újra, stb), és qvajó a hardver, nem is beszélve a GPU képességeiről!"

    Azt hittem ezt már múltkor letárgyaltuk... Szerinted a COD alatt elképesztő teljesítményt nyújt a PS3??? Pfff... Hát, nem is nagy művészet 576p-nél nem sokkal magasabb felbontásban futtatni azt a címet (ugyanis még a 720p-t sem éri el a felbontás, amin fut PS3-on), de mondjuk úgy is néz ki. Mikor a csak PC-vel rendelkező és azon igen sokat játszó ismerősöm meglátogatott és meglátta, hogy a COD V-öt nyomom PS3-on az volt az első mondata: "Hát ez ritka gányul néz ki a PC-s verzióhoz képest." Pedig nincs erős gépe, nekem viszont igencsak jó plazmám van, tehát nem ezen múlt. ...és sajnos igaza van. Nézd meg hogyan néz ki egy mezei DX9-es kártyán 1680x1050-ben pl., az 1080p-s PC-s felbontásáról meg ne is beszéljek! Nem kell hozzá több százezer forintos gép, konkrétan egy 100 eFt-os PC is szebb grafikát hoz ki abból a játékból, mint a PS3. Ugyanez érvényes az Assassin's Creed-re is. Ettől függetlenül még jó vétel a PS3 (mielőtt megint azzal a baromsággal jössz, hogy de rakjak neked össze PC-t 60 eFt-ból) és ha konzolt kell venni egyértelmű, hogy ez a jó választás, de olyat megint ne mondjunk már, hogy elképesztő teljesítménye van a PS3-nak, mert ez már két éve se volt igaz.

    Az Uncharted 2 és a GoW3 valóban szépek, mivel exkluzív címek és igencsak brutál fejlesztés és konkrét hardverre történő optimalizálás áll mögöttük (nameg olyan kiadók, akik évek óta csak PS3-ra fejlesztenek), csak ezekre meg kár hivatkozni, mivel évente egy ilyen szoftver jelenik meg PS3-ra, ami ennyire egyben van, de egyébként ezek is csak 720p címek, ami így 2010-ben már kevés egy next-gen konzoltól.

    Szóval maradjunk annyiban, hogy az általad dicsőített GPU már 2007-ben is szűk keresztmetszetként funkcionált ebben a hardverben, ezt maga a Sony is elismerte és többek közt ezért sem tudnak 1080p-s címek megjelenni PS3-ra, mert egyszerűen meghalna alattuk a gép. Ismét belemehetnék abba, hogy lehet rá úgy programozni, hogy kijöjjön belőle több, csak a szoftvercégek cseszik ezt megtenni és ez főként ismétcsak a Sony-nak róható fel, amiért ilyen nehezen programozható platformot hozott össze. Ezt a hibájukat is elismerték a japánok és nemrégiben be is jelentették, hogy a PS4 nagyban fog hasonlítani egy jelenlegi asztali PC struktúrájához és a PS3 felépítését olyan gyorsan elfelejtik, ahogy csak tudják. Szerintem nem attól tekinthető erősnek egy gép, hogy az összes munkatársadnak be kellett szerezni egyet 1-2 cím miatt. Akkor lehetne a kor színvonalának megfelelőnek és brutálisan jó hardvernek nevezni, ha képes lenne 1080p-ben elfogadható sebességgel futtatni a játékokat, de erre sajnos már 720p-ben is egyre kevésbé képes (lásd az idén megjelent több multiplatform címet).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #14817 üzenetére

    Már saját magadnak is ellentmondasz két külön HSZ-edben:

    "Azért elmesélném még neked DM-FAN, hogy a ps3 gép mégis csak elképesztő teljesítménnyel bír, keményen tesztelemés főleg az újabb címek (cod-ok, uncharted2, assasin creed2, gow3 újra, stb), és qvajó a hardver, nem is beszélve a GPU képességeiről!"

    "Egyetértek veletek, ez egy ps3 topic, maradjunk a ps gépnél és a JÁTÉKÉLMÉNYNÉL... Az elavult hardvereket felesleges tovább elemezni, mert ez egy ps3...
    Nem fut minden full-hd ben? Legyen (de ezt más programozókra bízva, megoldhatták volna). Egy konzolról beszélve több évesen már nem is ez a fő probléma. A HANGULAT, az exclusiv-ok és persze az élményfaktor(ez sajnos egyre kevesebb) ami főként számít.
    "

    "Szívesebben játszunk, nagy felbontású és/vagy szép játékokkal ps3-on (is)."

    Értem. Szóval brutál a gép, illetve mégsem, de azért így is jó, mert nem ez a fontos.

    Azért megjegyezném, hogy ez elsősorban egy szakmai topic. Aki adott esetben ide téved és tanácstalan, az nem elsősorban arra kíváncsi, hogy ki hogyan ítél meg szubjektíven egy játékot és hogy az mekkora "játékélményt" nyújt neki, mert ez abszolút nem objektív és ezt egyébként a Youtube videókról maga is meg tudja ítélni (ellenben a grafikai képességeket nem), a nem exkluzív címeket PC-n is ki tudja próbálni, látja, milyen a játékélmény. Ahogy mondtam, engem mai napig le tud kötni egy Wolf3D is, nekem mai napig élményt jelent egy-két régi C64-es cím is, elő is veszem emulátorral néha őket, játékélményben példásak, de ettől még a C64 nem lesz HD-konzol. Ezzel szemben ha nem világítasz rá arra, hogy a PS3-nak azért igencsak vannak gyengeségei pont olyan téren, ami a HD-konzol minősítését kérdőjelezi meg és ezek már eredendően megvoltak a tervezésnél is, akkor egy PC-szinthez szokott érdeklődő joggal hiheti, hogy hibátlan gépet kap a pénzéért, aztán meg otthon jön a meglepetés, hogy ja, mégsem és hogy egyes esetekben meg sem üti a teljesítmény egy középszerű PC-jét. Aztán mikor jön majd ide, hogy nem ezt olvasta a topicban, akkor meg megy majd a hallgatás (volt már rá példa), meg a szánalmas beszólások, hogy hát ez konzol, ez ilyen.

    Egy konzol (vagy akármi más) teljesítményét pedig igenis számadatokkal lehet mérni: felbontásértékkel, frame per sec-cel, grafikai részletezettséggel. Most vitatkozhatsz azzal, hogy erős az a gép, meg van benne tartalék, meg jó a GPU, csak nem érdemes, mert nem így van. A Sony nemrég félhivatalosan be is jelentette, hogy 2012-ben kapjuk a PS4-et, más alapokra helyezi a következő gépet, szóval alig másfél év és itt az új generáció. Szerintem ez mindent elmond.
    Nem tudom mikor érti már meg az az egy-két ember, hogy én nem szidom a PS3-at (akkor miért is vettem volna és használnám magam is), de a gyengeségeiről beszélni kell és nem lehet elsunnyogni, pláne nem egy olyan szakmai topicban, ami erre jött létre. Aki nem tud beletörődni, hogy ez a konzol közel sem hibátlan és nála ez az univerzum középpontja, az ne olvassa a fórumot, vagy ha már olvassa, akkor meg ne kérje ki magának a konzol ellen felhozottakat, mintha az egy személyes sértés lenne.

    "Mint igazi multis Mókus, mi lenne a véleményed arról, ha összekerülne egy DM multi (mert konkrétan erről beszéltél) meccsbe; pc és konzol játékos a saját platformjával?
    Ídézet DM-FAN:
    "semmivel nem ad kevesebb élményt a konzolos multi FPS játék sem,
    csak más, esetleg picit lassabb (ez sem feltétlen igaz), de nagyon is élvezhető."
    Mond mégis mennyire élveznéd, szeretnéd a játékot? Kb hidegzuhanyt kapnál minden alkalommal amikor
    "head-shot-nál a jobb fülét lőtted el a karakternek, vagy a bal szemét"
    Elmondaná neked egy remegő kezű újonc, melyik testrészed lőtte el először, és másodszor, stb..
    "

    Áruld már el nekem, hogy hol olvastál tőlem olyat, hogy össze akarnám engedni a PC-s multist és a konzolost saját platformján egy meccsbe! Annak ugyan mi értelme lenne? Ez hol cáfolja azt az állításomat, hogy a konzolos multi FPS sem ad kevesebb élményt?

    Ha már stílus

    "nem vagyunk kíváncsiak többen sem a szakmai véleményedre a GPU "szűk keresztmetszetéről"

    "Ülj csak az 50" tv-d előtt és örülj, h nőtt elég ujjad a joy-hoz, gondolj néha arra is, hogy miért is jó neked mindenkivel, mindig vitatkozni"

    "Azért reménykedem, h DM-FAN kolléga nem vezet!"

    Az ilyen és ehhez hasonló személyeskedéseidet meg tartsd meg a saját fajtádnak, emlékeim szerint nem személyeskedtem veled, arról meg nem tehetek, hogy neked és egy-két veled hasonló gondolkodásúnak fáj az igazság, nem tetszik ahogy fogalmazok és csak szubjektív dolgokkal tudod cáfolni a technikai tényeket. Majd ha legalább annyi felmerült kérdésre/problémára válaszolsz a topicban, mint amennyire mi itt egy páran az elmúlt 1-2 év során, akkor majd elhiszem, hogy frankó csávó vagy, de a személyeskedést akkor sem tűröm el senkitől, de amúgy is magadat minősíted vele.

    Azt meg ugye nem kell ecsetelnem, hogy a legutolsó alpári tahó paraszt sem gúnyolódik szellemileg vagy fizikailag rokkant emberekkel, neked mégis sikerült. Gratulálok hozzá! Büszke lehetsz magadra. Utólagos engedelmeddel kimoderáltattam.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #14823 üzenetére

    Hogy ON is legyek:

    Azért gyönyörű húzás volt a Sony-tól a 3.21-es rendszerszoftver kiadása, ami semmi mást nem csinál, csak visszabutítja a FAT-gépeket a Slim gépek szintjére, ugyanis kiveszi az eddig a FAT mellett szóló egyetlen komolyabb feature-t: nem lehet más operációs rendszert telepíteni a gépre, csak az XMB-t.

    Ennyit arról, hogy milyen jó is, amikor valaki próbálkozik feltörni egy konzolt, amire reakcióként a Sony ezt a frissítést megjelentette. Ennyit továbbá arról, hogy a Sony milyen empatikus a vásárlóközönségével: külföldi fórumokon igen szép számban anyáznak azok, akik pont amiatt vettek PS3-at, mert a játék mellett ilyen olcsón nem kapnak Cell-processzorral ellátott gépet, amelyet Linux alatt tanultak programozni. Most dönthetnek: upgrade-elnek és játszanak a konzollal, vagy nem frissítenek és tanulnak tovább programozni, de a játékról lemondanak. Még jó, hogy a Sony egyik főmérnöke pont egy hónapja nyilatkozta le, hogy az Other OS opciót soha nem fogják kivenni a FAT-gépekből, mert így is elég nagy biztonságban vannak a gép kulcsai és az azokkal összefüggő műveleti memória. Aha, köszi. A következő a Life With Playstation opció kivétele lesz, hogy már a rákkutatásban se tudjon részt venni a konzol? Szép jövő.

    Legalább annyit tehetett volna a Sony így 2 hónappal az előző firmware után, hogy legalább olyan dolgokat megold, amik miatt már régen sírnak a PS3 userek (pl. cross-game chat, vagy normálisan kategorizálható zene- és videotár, vagy legalább egy stabil PS-Home), de nem. A mostani upgrade-nél csak a downgrade-re sikerült koncentrálni. Tipikus Sony-féle mentalitás: a fejfájást a fej levágásával gyógyítják.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #14862 üzenetére

    Hááát, ezt már nem is várom a Sony-tól, hogy mkv-lejátszást meg feliratkezelést kapunk. Ha így megy tovább, akkor a lassan a Media Server-opciónak (és ezzel a PS3 Media Server-nek) is búcsút inthetünk, mert azon keresztül is be lehet jutni a gépbe. :(

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #14882 üzenetére

    Szerintem a Sony talán nem követi el újra ezt a hibát, bár ha marketingesek szemével nézem a dolgot, akkor most is az az optimális megoldás, hogy az első egy-két széria képes lesz rá (beetetés), majd a későbbiekből kiveszik. Amúgy erről infót még nem hallottam, szóval bármi megeshet. Én tartok tőle, hogy azért nem lesz ez megoldható, mert ha teljesen más architektúrára épül majd az új gép, akkor bonyolult lesz ezt megoldani (pl. emulálni egy 7 magos környezetet egy 4 magossal). Egy Cell-procit meg nem hiszem, hogy csak azért belenyomnának a PS4-be, hogy örüljünk, jelentősen megbonyolítaná és megdrágítaná a konstrukciót.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #14885 üzenetére

    Hasonlóképpen gondolom én is, nekem is elég combos már a gyűjtemény, ugyanakkor nem szeretnék két gépet fenntartani egymás mellett, így én is igencsak örülnék, ha a PS4 megjelenésekor túl lehetne adni a PS3-on és továbbra is menne az összes PS3 játék (a PS2 kompatibilitás meg igazán nagy bónusz lenne sokaknak). Bizakodjunk, mint ahogy abban is, hogy most valamivel időtállóbb konzolt tudnak összepakolni. Közben már azt is olvastam, hogy az Intel grafikus chip sem 100%, szóval még képlékeny a dolog, de a Sony gőzerővel dolgozik a projekten és 2012-re nagyon ígérik a PS4-et. Szerény véleményem szerint kénytelenek is lesznek meglépni, mivel a jelenlegi játékok egyre inkább abba az irányba mennek, hogy zabálják a hardvererőforrást és elsősorban a memóriaigény (mind rendszer, mind VGA szinten) is egyre durvább, illetve tényleg szükséges a kraftos hardver, tekintve hogy már idén kijöttek az első 3D TV-k és ahhoz bizony kell majd számítási potenciál, ha a játékokat is 3D-ben akarjuk tolni. A PS3 is hamarosan megkapja az első 3D firmware-t, de az ha jól tudom sajnos csak a BD-lejátszásra fog vonatkozni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #14887 üzenetére

    Tényeket közlök, a Sony nyomja a 2012-es dátumot nem én. A hátrányainál sem a saját véleményemet közlöm, hanem tényeket sorolok, ez lehet nem szeretni, de a tény ettől tény marad. Szerintem meg pont az a gáz, ha csak az előnyeit sorolod fel az érdeklődőknek és az árnyoldalakról meg mélyen hallgatsz. A GT5-öt meg majd hiszem, ha látom és végre megjelenik. De mint már korábban említettem, az, hogy évente megjelenik egy-egy olyan szoftver, mint mondjuk tavaly az Uncharted 2, vagy mint idén a GoW3 (esetleg még talán a GT5 ha tényleg hajlandó lesz megjelenni) még nem teszi a konzolt hibátlanná, pláne ha megnézed, hogy más címek hogyan futnak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #14891 üzenetére

    Én már olvastam ATI-AMD GPU lehetőségről is a PS4 kapcsán, sőt, most, hogy az Intel GPU kérdésessé vált azt hiszem a Sony is ebbe az irányba kíván elmozdulni. Szerintem is jobban tenné, ha ez lenne az új irányvonal, bár a GPU gyártóknál gyakran fordul a kocka.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Pinochet #14916 üzenetére

    Mivel osztod meg a DVD-t/klippet PC-ről? Csak simán a Media Player-rel, vagy PS3 Media Server-rel? Ha utóbbival, akkor elképzelhető, hogy a bufferrel van valami. Vezetékes vagy wireless a kapcsolat? Nézd meg a PS3 Media Server beállításait! Ha PC-n megy normálisan, akkor átjátszva is jónak kell lennie.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PhoenixK #14918 üzenetére

    Igen, épp akartam javasolni, hogy írjuk bele az #1. HSZ-es irományunkba ezt is, nehogy csalódjon az, aki többek közt emiatt is választja a PS3-at. Köszi!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Siera #14919 üzenetére

    Valószínű azok a részek csak külsőre és pl. méretre tűnnek azonosnak, de valójában más csapat készítette és adott esetben olyan codec-kel került tömörítésre, amit a PS3 nem komál. Át kell transzkódolni más formátumra és menni fog.

    Sajnos a mappakezelés, tartalom-kategorizálás tényleg katasztrofális. Inkább erre koncentrálhatna a Sony, minthogy butítja a gépet az új firmware-eivel.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz maathe #14925 üzenetére

    Igen, működnek, a hozzájuk letölthető tartalmakat viszont csak a megfelelő Store-ból tudod letölteni. Tehát ha USA-játékot veszel, akkor regisztrálnod kell az USA-Store-ba is, mert a UK vagy japán Store-ból nem tudsz DLC-t letölteni hozzá. Ezt leszámítva nincs gond, csak erre figyelj oda, nehogy úgy járj, hogy megveszel egy kiegészítést a játékhoz a UK-Store-ból, mert az bizony nem fog működni az USA játékkal és viszont.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz jookomak #14927 üzenetére

    Igen, erről már nem is beszélve, mert például a flash-es oldalaknál is néz egy nagyot a gép és kakukk. Meg sajnos amúgy sem valami stabil ez az XMB-s böngésző, szóval nem igazán lehet rá hagyatkozni. Ezért is "jó", hogy eltűnik a Linux, mert ezt legalább az alatt meg lehetett oldani. :O

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák