Új hozzászólás Aktív témák

  • CirrMee

    addikt

    Kollégámnak mentem ma segíteni, gyereknek dobott össze hálókábelt (helyszín egy két szobás panellakás). Maga szerezte be a kábelt (c5e), a csatlakozókat, én meg vittem a fogót. Kicsit sikerült amortizálni a szememet, mert életemben nem láttam még ilyen vékony csíkozást a csíkos szálakon. Összeraktam, kábel teszterem szerint okés, majd ráeresztettük a Digis ONT -ra. Az eredmény lelombozó, ugyanis csak 100 -as tempóra építi a kapcsolatot, és az is érezhetően lassabban építi fel, ha menet közben csatlakoztatom a kábelt. ONT következő gigabit képes portja látszólag gyorsan csatlakozik, majd ledobja, connect, ledob, kb a végtelenségig. Rövid kábellel ugyanazok a gépek azonnal csatlakoznak ugyanazokon a portokon, gigás tempóval. Csatlakozók az új kábelen másikra cserélve, állapot ugyanaz. Valakinek tippje, hogy mi lehet?

    Fejelést természetesen nem először csináltam életemben, itthoni használatra is magamnak csinálom a kábeleket.

    “Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Új hozzászólás Aktív témák