Új hozzászólás Aktív témák

  • redwhite78

    aktív tag

    Sziasztok!

    A következő probléma megoldására kérnék segítséget:
    Vidéki kisvárosban adott két ház egymástól 80-100 méterre légvonalban, közöttük egy másik ház és egy utca van. A köztes ház lakószinten betakar, de a tetőkről a két házra közvetlenül rá lehet látni. Az egyik házhoz a szolgáltató optikai kábelen adja a mannát, a másikhoz viszont technikai okokra hivatkozva nem vezeti be és nem is fogja, mert a légkábel használata ebben az utcában tiltva van.
    Így most az van, hogy a nagyi optikai kábelen lóg, a szüleim és a testvérem meg kb. betárcsázós neten.
    Miként tudnám megoldani (akár kültéri egységekkel), hogy az egyik házból a másikra átjöjjön a nagysebességű internet?
    Kábelt nem tudok kihúzni egyrészt az utca, másrészt a köztes szomszéd miatt, a tetőkre - a szomszéd ház kivételével - viszont bármit szerelhetek.
    Mit javasoltok milyen irányba induljunk? Milyen egységeket kellene ehhez venni? Ezekkel ilyen max.100 m távolságra mekkora letöltési és feltöltési sebesség vihető át? Jó tudom, utóbbi környezetfüggő, de a technikai korlát elméletileg érdekelne, mert 100-200 Mbit/s-re azért mindenképp szükség lenne és ha ez kizárt nem érdemes belefogni.)
    Köszi előre is, ha valaki megosztja a tapasztalatát, tudását!:R

    (Nem találtam céltopikot, de ha csak vak voltam, akkor zavarjatok át. :B)

    never go full retard

Új hozzászólás Aktív témák