Új hozzászólás Aktív témák

  • Stoner

    csendes tag

    Üdv!

    Nem találtam konkrét topikot a problémámnak, de itt biztos akadnak nálam okosabbak. Van egy Digi-s netem, ami egészen addig szuper, amíg közvetlenül a gépbe dugom a bejövő utp-t. Ekkor simán tudok 'tárcsázni' és minden fasza. De most került ide egy laptop, így beiktattam egy tp-link wifi routert. A laptopról wifi-n és utp-n keresztül is minden simán megy, de az asztali gépről se wifi-n, se utp-n keresztül nem tudom elérni a netet. A routerig minden fasza, az admin felületet elérem, még a wifin kapcsolódó laptopot is meg tudom pingelni, de internet nincs. Win7 van mindkét gépen. Próbáltam már újrarakni a hálózati kártya driverét, meg a win7 hálózati beállításaival bűvészkedni, de semmi. Az automata diagnosztika is csak annyit ír, hogy a DNS szerverrel van valami (nyílván nem éri el). De ez szerintem már csak tünet, nem ok, mivel IP alapján sem tudok elérni kifelé semmit. Összefoglalva: ISP rendben, router rendben, kábelek rendben, csak a gépemen lévő Win7 nem képes a routernél tovább látni kifelé. Sajna nincs most időm egy rendszer újratelepítésre, ha esetleg valakinek van más ötlete azt nagyra értékelném. Köszi a figyelmet!

    ui: amikor ma összedugtam a cuccot, akkor kb. 10 percig minden oké volt, majd egyszercsak megszűnt az internet elérés. Előtte/közben nem állítgattam semmit, csak azóta próbálkozok.

    [ Szerkesztve ]

    A közhiedelemmel ellentétben a rendszergazda nem gépparkot üzemeltet, hanem állatkertet.

Új hozzászólás Aktív témák