Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzlobiG

    félisten

    válasz jonner #3017 üzenetére

    Én próbáltam dx10-be is semmi sebesség növekedést nem vettem észre, sőt az x2-vel dx10 vs dx9-be se.:U Adam mondta, hogy érezhetően lassabb az x2-nél szal onnét tudom, hogy mire képes egy 460-as. Igen főleg hogy húzva van, némely helyen kiakasztja a 200-at ami a max, persze ez pl egy házba történhet meg.:)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz jonner #3017 üzenetére

    Az AMD a szabványos MSAA t támogatja, de azt a szabványos box filteren kívül, még három nem szabványos filterrel toldja meg. Nehéz ezeket a módokat összehasonlítani, mert alapvetően különböznek, így a képminőség is eltérő lesz. A legfontosabb a színminták száma. Az dobja meg a legjobban a minőséget.

    Az NV CSAA cikke volt linkelve. Nyilván nem írják, hogy rosszabb. Ott is a 4x MSAA-hoz mérik, mert a 8x az már szebb. Amúgy az algoritmusok közti különbségek eleve nem jelentenek minőséget. A CSAA-nak lényege a régi GeForce-ok esetében volt. Az AMD a HD 4000-től kezdve nagyon szerette a nyolc mintát, míg a GeForce nem. A 8x CSAA, vagy a 16x CSAA nagyon jól hangzik, ám csak négy mintával dolgozik. Nyilván a kép nem lesz jobb minőségű a 8x MSAA-nál, viszont a 16x miatt úgy adagolja neked a driver. Ez a szoftverfejlesztőknél is be lett vezetve. A BC2-ben például az AMD-nél 8x MSAA van, míg a Geforce-nál 8x-16x CSAA. Ezt az NV előnyként leírja, hogy milyen szépen támogatják a fejlesztők a saját algoritmusukat, csak azt nem jelzik, hogy az elérhető legszebb mód kimarad. Szokásos marketing. Csak el kell adni, mert a működéssel nagyon kevés ember foglalkozik. :)
    Gyakorlatilag az AMD ezért pofázza a szabványos AA beépítését, mert a GeForce esetén is 8x vagy 16x van az opcióhoz írva, még ha CSAA szintjén 4x-hez közeli minőséget ad. Nyilván a 16x CSAA gyorsabb a 8x MSAA-nál, mert csak négy mintával dolgozik, de a szövegkörnyezetben jobbnak érzed a 16x-et. :) A Radeon "szebb AA" mítosza is innen eredhet. Nem szebb, csak a szabványos algoritmust használja. Ugyanazzal az algoritmussal ugyanarra a minőségre képes a GeForce is.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák