Keresés

Aktív témák

  • Buuu

    csendes tag

    Üdvözletem, mint mások én is egy kis segítséget kérek, hogy mit vegyek.
    A gépem:
    DualCore 1,6Ghz
    3Gb DDR2 800Mhz
    7300GT
    Win 7
    350W PSU
    monitor max felbontás: 1400x900

    Gondolom érthető hogy miért szeretnék váltani, habár a gép maga sem valami szuper, a kártya nagyon lassú. Mivel a gép több éves, ezért lehetőleg Budget kategóriában szeretnék kártyát venni, 15-20k körül, van több is de az már nem budget kategória sztem, és csak komoly indokkal költenék rá, és inkább eltenném egy új rendszer összerakására. Jelenleg teljesen minimumon tudok jó pár játékkal játszani kivéve a phisx-et használó tákolmányokkal, illetve a crysis 2 demo bár ez utóbbi nem meglepő.

    Szívesen játszanék 1400x900-ban de alacsonyabb is jó.
    AA, AF nem használom és nemis tervezem.
    Effecteket szeretnék látni inkább, fényt árnyékot stb.
    Jó lenne Crysis 2 vel gamelni, öcsém Dualcore 3GHZ ,gamer beállításon elmegy egy 9400GT 1G segítségével tökéletesen játszhatóan 800x600-ban.
    ötleteket várom szeretettel.

    Buu

  • Buuu

    csendes tag

    válasz KukkSteve #11377 üzenetére

    Sajnos a procit nem tudom, ezt a gépet nem én építettem, és nincs meg semminek a papírja... nem szedném szét ha nem gond :) Nézegetem aprót ha találok occsón procit akkor arra is beruházok. Kártyákból igazából tökmindegy, használt is jó, ha nem kisker/vadiúj áron akarják rám sózni, és jó állapotban van, igazából prociból is :) Még annyi hogy lehetőleg dx10-es kari, nézegetem gt240 eket már kiskerben is vannak 15k-17k-19k ból erre gondoltam vagy 440-re a dx10 miatt hogy írhassak rá tanuló shadereket ezek 20k körül vannak. Radeon karim egyszer volt kölcsönbe, és nemjött be de azis jöhet ha TÉNYLEG jó, bár inkább Nvidia a PhysX miatt.

  • Buuu

    csendes tag

    válasz Buuu #11381 üzenetére

    Nos megbeszéltem tulajjal hogy úgy 15k ért dualcore os proci E5700 as? Ahhoz grafikus kártya? Aquában 15k...

    [ Szerkesztve ]

  • Buuu

    csendes tag

    Nos, sikerült kb: 30k-t összekapirgálnom csak a vidkarira(behajtottam kintlevőségeimet :P + nem nekem kell procit vennem) De ez tényleg a maxi maxi maximum... Ebben az árban akkor kártya? Lehetőleg 1GB, mert mint irtam inkább textúrákat effecteket szeretek nézni mint a max felbontást amit a monitor tud... Linkel esetleg? :D 11. én szeretném megvenni(fizetésnap) és ha használt kari akkor azt még le is kel pacskerolni/alkudni esetleg, meg minden. Úgy döntöttem Crysist csak jövőhónapban veszem meg, erre a hónapra elég lessz a dragon age 2 is...

    Egyébként köszönöm a segítséget amit eddig is adtatok. Bocsi hogy megint változtatok egy kicsit...

    A PhysX nem porolja ki a radeonok hátsóját? Vagy nincs oan nvdia kari ebben az árkategóriában ami élvezhető physX et tud adni?

  • Buuu

    csendes tag

    Üdvözletem a szakiknak!
    Szóval az a problémám hogy punnyad a gépem, szépen lassan, táp illetve vidkari. Ezért ezt a kettőt mindenképpen vennem kell.
    Ipon on ajánlottak Chikony tápot occsóért, 6k 430W
    Ittmeg találtam egy gtx 460 gigabyte OC osat occsóért használtan, szal megvenném ezeket.
    Probléma: összesen legfeljebb 52k forintom van
    táp 6k
    vidkari 38k
    össz: 44k
    ugyebár szeretnék spórolni, DE! Ezeréves alaplapom van: conroe 1333-667 meg egy E2140 Pentium proci. Azzal tisztában vagyok hogy a proci nem fogja kihajtani a kártyát, akkorse ha felhúzom, de tervezek egy core i alapú konfigot nyárra. Mivel Ipon on nem kaptam választ a legfontosabb kérdésemre, ezért felteszem itt: PCIE 1.1 vagy 1.0(nemtom meik van a lapon, GPU-Z szerint a 7300gt-m 1.1 el megy, de az alaplap gyártója 1.0 ír) foglalatba ha beteszem a 460 as karimat fog működni? Azt vágom hogy ez is lassítani fogja, csakhogy tudom e használni így? Nem szeretnék még 15k-t kipengetni egy p43-as lapért hogy legyen rajta 2.0 slot, lévén hogy nemis van annyim(öcsémtöl kérhetek kölcsön, de nem szivesen tenném) plussz ahhoz DDR3 ram kellene, ami mégtöbb cash. Mivel most szinte semmire nem jó a gépem ezért muszály fejlesztenem. Ráadásul ez ugye majdnem egy full 775 pakk lenne, amire nem akarok beruházni. De fogok ha muszáy.
    Azért ezekre gondoltam mert így a táp és a vidkari is mehetne egyből az úgy configba.
    linkek:
    460 768MB 30k ért: [link]
    460 1G OC 38k ért: [link]

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák