Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akkójóva

    tag

    Hello 1 új notebookot szeretnék venni programtervező informatikusnak lesz és ezért kéne. (ballagási ajándéknak)
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Nyáron
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    130-140k
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    programozó programok biztosan és szerintem még valami 3D-s program is lesz (bocsi de nem vagyok biztos benne)
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Simsezni szokott , ha jól tudom idén jön ki a sims 4 , az jó lenne ha közepesen vinné legalább
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    minőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15-6" matt legyen
    (8) Notebook tömege?
    Mindegy
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    HDD mindegy Ram 4-8 gb optikai nem kell , de nem hátrány
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    nincs
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Hát az a 3D-s program (ha lesz , nem tudom mennyire)
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    nincs
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új

    [ Szerkesztve ]

  • akkójóva

    tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Nyár közepén
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200.000 ft
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Programozói programok :D (jövőre kezdem , úgyhogy igazából nem tudom)
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Sims 4 medium kéne (tudom , hogy még nincs gépigénye , de nem hiszem , hogy olyan nagy lesz)
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem fontos
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15"+ , matt , felbontás 1366x768 vagy jobb
    (8) Notebook tömege? mind1
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mind1
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 1TB HDD és 8 GB Ram kéne
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem hiszem , hogy a programozói programok (profi megfogalmazás) nagyon igényelné
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) -
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    kizárólag új
    Ha lehet linkkel kérném a válaszokat. Előre is köszi :D

  • akkójóva

    tag

    Sziasztok!
    Egyetemre egyre több kötelező programot kell írnom, és mivel két hely között ingázom (hétvégére hazamegyek), elgondolkodtam egy laptop vásárlásán.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 héten belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200-250.000 Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Programozás
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Lehetőleg 13", FHD, IPS, (fényes/matt nem lényeg, de ha lehet választani, inkább matt)
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Szinte mindennap, utazás közben nem használnám.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem fontos
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    256GB ssd, 8GB ram, optikai/hdd nem kell
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nagyon tetszik a vékony káva, eddig a Dell XPS 13-nál láttam, nem tudom van-e más gyártónak ilyen megoldása.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Szerintem ilyen gép csak használtban lesz ennyiért, viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy ezek a gépek a garancia lejárta után még bírják jóideig azért, vagy ott már előfordulhatnak problémák bőven? Kicsit lehet értelmetlen a kérdés, úgyhogy ez inkább csak ilyen opcionális. :B

  • akkójóva

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék venni egy laptopot körülbelül 200-220.000 Ft-ért. A gép csak ilyen filmnézés, office, böngészésre lenne használva, játékra nem. Tetszenek a 13" ultrabookok, van valami hátrányuk a 15.6"-os notebookokhoz képest? Felbontása Full HD legyen, ha lehetséges matt és IPS. Hordozni leginkább csak lakáson belül. Operációs rendszer nem fontos, 8 GB ramra és minimum 256 GB SSD-re gondoltam. Hardveraprón láttam több laptopot, amiben csak pár óra van, azok között lenne jó vétel? Természetesen új is lehet. :DDD

    Előre is köszi! :)

  • akkójóva

    tag

    Sziasztok!

    Ismerőm szeretne laptopot venni lányának koleszra, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Augusztusban
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 250-300.000 Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) játék, office, böngészés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Sims4, lehetőleg fhd
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6', fhd, ips
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Heti kétszer
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem fontos
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Legalább 8 gb ram és 512gb ssd
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Lehetőleg új

    Amit mostanában írtatok HP ProBook jónak tűnik, de gondoltam biztos, ami tuti. :B
    Köszi!

  • akkójóva

    tag

    Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni laptop vásárlásban.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A héten
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 250-300.000 Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Játék, office, videó nézés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Sims4 és star stable online, jó lenne full hd-n
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6' és fullhd, többi nem fontos
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz sokat hordozva
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem fontos
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8 gb ram és jó lenne ha legalább 512 ssd vagy 256ssd + valamennyi hdd lenne benne.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Leginkább új, de ha van egy jó vételnek számító használt garanciás, akkor az is jó. :B

    Köszi a segítséget! :)

  • akkójóva

    tag

    Sziasztok!

    Ismerősöm szeretne laptopot venni online oktatás miatt. A keret maximum 200.000 Ft lenne, felhasználás nagyjából office, filmnézés, böngészés, játék nem lesz. Felbontásnak 1920x1080-ra gondoltam, 15.6' mérettel, ha belefér a matt, ips előny lenne. A laptop nem nagyon lesz hordozva, előre telepített operációs rendszer nem kell. 256gb SSD és 8 gb ram elég lenne. Tudom, hogy most el vannak szállva az árak, ha ennyiért az igény is túlzás, kérlek írjátok, hogy most ennyiért mi lenne a 'best-buy'. Elsősorban új érdekelné.

    Köszönöm!

  • akkójóva

    tag

    Sziasztok!

    Ismerősömnek elromlott a laptopja, és egy újat szeretne.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 héten belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Max 350.000Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) filmnézés és minimális játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Minecraft, rainbow6, ilyesmik (fullhd, high)
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15/17", matt, ips
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ritkán, nem.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Semmi
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 512gb ssd, 16 gb ram
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) leginkább új
    Ha nem fér bele a keretbe, mennyibe férne bele? Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • akkójóva

    tag

    válasz LemonHorse #170107 üzenetére

    Köszi :R. Ha garanciás használt is beleférne, itt hardveraprón van most jó vétel? Úgy hátha közelebb lennénk a 350-hez, de mindenképp mondom a lenovot is.

Új hozzászólás Aktív témák