Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Az elkövetkező pár hónapban (hajlandó vagyok kivárni a 12. generációt és a 6xxx sorozatot, ha az aktuális kínálatban nem akad megfelelő).

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Legyen mondjuk 800e, hogy szerepeljen itt egy szám, ami remélhetőleg nem korlátoz.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Programozás és velejárói, azaz tipikusan rövidebb, 5-60 másodperces, 4-8 szálas impulzusjellegű terhelés és ritkán hosszabb idejű terhelés is előfordulhat. A cél az, hogy idle-ben teljesen csendes legyen a gép, és az impulzus jellegű terhelést a hűtés a ventilátor felpörgetése nélkül tudja kezelni (a hosszabb idejű terhelésnél visíthat a hűtés). Jó lenne minél több mag, a 4c8t-t elkerülném.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lesz játék. Munka során elég az IGP, a dGPU se nem feltétel, se nem kizáró ok (ha egy gamer laptop felel meg a célnak, akkor jöhet az is).

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14" FHD matt IPS a preferált. Ha ebben a méretben nem akad semmi, akkor 15.6" még belefér.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Jellemzően lehajtott fedéllel dokkolva lesz használva, és ritkán lesz hordozva, de időnként előfordul, hogy hordozni kell.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10/11 Pro vagy semmi.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Legalább 32 GB memória (vagy gyárilag legyen ennyi, vagy legyen két bővítőhely). 256 GB SSD (ha van két M.2 slot), 1 TB SSD (ha csak egyetlen M.2 slot van).

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Az USB PD töltés elvárás, ,ahogyan a DP kimenet is (dedikált vagy USB-C-n keresztül), és legyen legalább 2x USB-C, 2x USB A, jó lenne két M.2 slot, nbd garancia.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Céges vásárlás lesz, kizárólag új lehet.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz SeniorTilla #172014 üzenetére

    Lekapcsolod a munkához teljesen felesleges dGPU-t, így nyersz egy rakás TDP keretet a CPU számára, hogy akár passzívan menjen munka közben, valamint elérhető sok magos H-s processzor kellően magas órajelekkel, és bele tudsz tolni 32+ GB memóriát.

    A másik opció sok memória-gyors CPU-sok storage igény fejlesztői melóra egy workstation laptop lenne tipikusan Quadróval, mert dGPU nélkül nem kapni H-s processzorral szerelt laptopot sem Intelben, sem AMD-ben (legalábbis én nem találtam), ahol az első dolog fejlesztőként az, hogy lekapcsolod a munkához teljesen felesleges dGPU-t, szóval a kérdés az, hogy az idő 90%-ban dokkolva használva megéri-e egy Zbook Fury vagy Studio felára neked vagy sem, ha egyáltalán elérhetőek ezek, amikor vásárolnál.

    ~2 hónapja kérdeztem itt hasonlót és hosszas keresgélés után végül a feljebb említett G14 mellett kötöttem ki én is, míg más a cégnél másik gamer laptop mellett. Pozitívum, hogy támogatja az USB-C töltést is, így dGPU nélkül hajtva a saját féltéglája helyett (az én felhasználási körülményeim között) elég egy 65 W-os USB-C PD-t tudó dokkolóval etetni a gépet.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz -szabi- #172336 üzenetére

    A megoldás előnye, ha kinyitva használod, hogy a billentyűzet kap egy kis dőlésszöget. Ha becsukva-dokkolva, akkor hátrafelé-felfelé szellőzik és nem oldalra (legalábbis a G14).

    A megoldás hátránya, hogy a kijelzőt nem lehet 150-160 foknál jobban kinyitni, és kinyitva a kijelzőre fújja a meleg egy részét.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz kress #172893 üzenetére

    Ha kiemelik a specifikációban, hogy támogatja a DP Alt Mode-ot, akkor átviszi a képet, ezt egy D betűre hasonlító ikonnal is jelzik a port mellett általában.

    A töltésnél érdemes előre megnézni, hogy hány wattot kérne a notebook és mennyit tud a túloldal adni, mint utólag meglepődni.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz BigBlackDog #172943 üzenetére

    Én jobb híján elmentem. Elvárás volt a sok memória, magas órajel, sok mag (azaz H-s processzor), ezekből kifolyólag a hatékony hűtés, minél csendesebb hűtés vagy akár passzív működés idle-ben (vagyis fejlesztés közben), ahonnan rövidebb, 1-2 perces fordítások alatt sem megy át porszívóba. A gép főleg dokkolt állapotban van használva rendes perifériákkal, lakáson belül kicsit többet, lakáson kívül keveset van hordozva, és szerettem volna az USB PD töltést is megcélozni.

    Két út volt, magasabb kategóriás gamer laptop jó építési minőséggel, fémvázas belső felépítéssel és jó hűtéssel, amihez kapok egy teljesen felesleges játékra jó dPGU-t, vagy egy Zbook (mintha a Fury sorozatot néztem volna azon belül, de most lusta vagyok visszakeresni), amihez kapok egy teljesen felesleges, CAD-re jó dGPU-t. Az előbbiekhez tele volt a net a szóba jöhető modellek mindegyikéről részletes szöveges és videós tesztekkel, az utóbbihoz szinte semmi teszt, a felhasználási területhez pedig semmi teszt.

    Így végül egy G14 lett a vége, amit lekapcsolt dGPU-val használok. Üzemidő egész napos, hűtés kussban van a sok perces fordításokat kivéve (akkor sem vészes, mert a dGPU lekapcsolásával 75 W-nyi tartalék van a rendszerben), a 144 Hz-es kijelző forrásszöveg görgetése közben is jól jön, ha nem dokkolva használom éppen (görgetés közben is olvasható marad a szöveg), a billentyűzet nem rossz (mármint érzetre, kiosztásra az ANSI Enter sokaknak lehet problémás), a touchpad bénácska, a 100 W-os USB PD támogatás nagy pirospont, mert ha ritkán hordozom a gépet, akkor egyetlen kisméretű töltővel el van intézve a laptop és a telefon is (a laptop saját 180W-os töltője ugyan szolidabb méretű, de akkor is féltégla), az RJ-45 hiánya fekete pont, elviselnék még egy M.2 slotot, a 3 év garancia céges vásárlásra is vonatkozik. Körülbelül fél év elteltével úgy érzem, hogy jól döntöttem, ebbe a garanciális ügyintézés tud esetleg belerondítani, amire remélem, nem kerül sor.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz lenox #172954 üzenetére

    Akkor béna voltam, és nem találtam meg (pedig kerestem).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz #73959936 #173033 üzenetére

    USB-C Ethernet adapter vagy USB-C dokkoló rajta RJ45 csatlakozóval is megoldás lehet.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz #73959936 #173036 üzenetére

    Elvileg igen, de vedd figyelembe, hogy
    1. ez annyira noname, hogy még kínai márkaneve sincsen és ismeretlen az Ethernet vezérlő is rajta (szívás tud lenni, ha a Windows telepítő nem tartalmazza)
    2. nem az EMAG árusítja direktben, hanem egy másik cég az EMAG piactér funkcióján keresztül saját szállítással és ügyfélkezeléssel
    3. egyetlen USB-C port van a laptopon, és ezzel elfoglalod azt

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák