Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok!
    A barátom szeretne új laptopot venni magának, a keret 90k.
    Ezt a kettőt néztük ki:
    Asus X55A-SX044D
    Lenovo G580GL
    Melyiket ajánljátok? A memórián és az USB portokon kívül nem látok más különbséget a kettő között. Esetleg valami 3., ami inkább ajánlott? Elsősorban internetezésre, filmezésre kell neki, néha egy-két régebbi játék (AOE, CoD, CS).

    A Lenovot láttam, hogy már korábban többször is ajánlottátok másnak, az Asusról viszont nem találtam semmit (viszont olcsóbb).
    :R

  • cuko

    aktív tag

    sziasztok!
    Két hete írtam már ide, egy barátom keres(ett) laptopot magának, 90k-s kerettel - ezt a Lenovo G580GL-t ajánlottam neki.

    Csakhogy közben az édesanyja egy (számítástechnikus) ismerőse is felajánlotta segítségét: azt mondta, a Lenovo, amit kinéztem, gagyi, és ezeket ajánlotta neki helyette (másolom a forwardolt emailt, nem tudom, hogy honnan nézte az árakat, de ezeken ajánlotta):

    "Lenovo IdeaPad G580GH Intel Pentium B950 (2M Cache, 2.10 GHz), 4GB DDR3-1333 RAM, 750GB/5400rpm, 15.6" HD LED, Intel HD Graphics, DVD író, 1x1 BGN WiFi, 0.3 Mpixel camera, HDMI, kártyaolvasó, DOS, 6 cellás akkumulátor Dark Brown
    gar : 2 év szervizben
    113eFt

    Lenovo IdeaPad G580GC Intel Pentium B960 (2M Cache, 2.20 GHz), 1x4GB DDR3-1333 RAM, 500GB/5400rpm, 15.6" HD LED (1366x768), Intel HD Graphics, dvd író, non intel 1x1 BGN WiFi, Bluetooth nélkül, kártyaolvasó, Windows 8 HUN/ENG C&L 64 bit, 6 cellás akkumulátor
    gar : 1 + 1 év el és visszaszállításos garancia
    127eFt

    ASUS X55A 15,6"/Intel Pentium B980 2,4GHz/4GB/500GB/DVD író notebook
    1366x768
    15,6" TFT LCD, LED háttérvilágítással
    Intel Pentium Dual-Core B980 (2,4 GHz, 2 MB)
    4,0 GB DDR3-1333
    500 GB
    DVD író
    802.11 b/g/n
    0,30 MP
    FreeDOS
    47 wattóra
    4400 mAh
    fekete
    X55A
    65 watt
    99eFt
    "

    A kedves anya hajlandó kipótolni az eredeti 90ezres összeget, mert azt akarja, hogy legyen egy jó laptopja a következő x évre.. De szerintem nincsen szüksége erősebb procira, és ő azt mondta, hogy 320-as vinyó is nagy neki: elsősorban internetezésre, filmezésre kell neki, néha egy-két régebbi játék (AOE, CoD, CS).
    Én azt tanácsoltam neki (ez alapján a topik alapján), hogy ha nem akarja még költeni a pénzt, akkor válassza a Lenovot, illetve ha tényleg drágábban akar választani, akkor legyen ez a Samsung NP300E5X, esetleg egy Lenovo G580GC-t innen.

    Mi a véleményetek? Szerintetek jobban megérné a másik ismerősére hallgatnia? Nem elég a B8** proci, vegyen B9**-eset? Nem akarok rossz tanácsot adni neki. :F

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok!
    A bátyám egy ismerősén keresztül kapott egy ajánlatot:
    ASUS S56CA-WH31
    Intel Core i3-3217U 1.8 GHz
    4 GB DDR3
    500 GB 5400 rpm Hard Drive, 24 GB Solid-State Drive
    15.6-Inch Screen, Intel GMA HD
    Windows 8

    - ezt 400USD-ért tudná megvenni.
    Szerintetek megér ennyit? Van jobb ennyiért?
    Amit én találtam róla, az alapján közepes minőségű Ultrabook, hangos ventikkel és közepes képernyővel. A gariztatás szintén ellenérv, hiszen USA-beli a gép.
    Viszont i3, 500-as vinyó egy gyorsan bootolható ssd-vel, és win8.
    A bátyám öregedő asztali gépét szeretné felváltani, hétköznapi használtra - film, zene, netezés, kis játék (FM2013). Nincs szüksége túl nagy teljesítményű gépre, és hordozná itthon és a barátnője lakása között.
    :R

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Ismerősömnek segítek laptopot választani, ehhez szeretnék segítséget kérni!
    - 1 héten belül;
    - maximum 150k-ig;
    - 90%-ban irodai munkára, maradékban egyéb általános felhasználásra (nem lesz játék);
    - összeszerelés minősége fontosabb, valamint hogy 2-3 év múlva is laptop maradjon lehetőleg (itt jön be, hogy minél több garancia is szempont);

    Egyéb: SSD ilyen árnál szerintem nem reális, matt kijelző jó lenne, tárhely nem számít, ram minimum 4GB, 15,6"-os, esetleg 14" méretben gondolkozunk, HDMI port és integrált VGA előny, de nem feltétel.
    OS, ODD nem fontos.

    Amiket eddig néztem:
    Dell 35xx sorozat:
    - 3521 - i3-3217U Processzor / 4GB / 500GB / Intel® HD Graphics 4000 - 127k
    - 3537 - i3-4010U Processzor / 4GB / 500GB / Intel® HD Graphics 4400 - 133k
    - 3542 - i3-4030U Processzor / 4GB / 500GB / Intel® HD Graphics 4400 - 130k

    Lenovo
    Thinkpad Edge E531 - i3-3110M Processzor / 4GB / 500GB / Intel® HD Graphics 4000
    B50 - i3-4005U Processzor / 4GB / 500GB / AMD Radeon R5 M230 (ez kakukktojás, a HD képernyő miatt)

    laptopszalon.hu-t illetve laptop.hu-t néztem eddig, a szalon szimpatikusabb a +1 év saját garival, onnan linkeltem ezért.

    Tudnátok segíteni, hogy ezek közül melyik a legjobb összeszerelési minőségre, anyaghasználatra garanciáztatásra (pl. van különbség a különböző Dellek közül)? :R
    Van, amit kihagytam esetleg? HP-kat, Asusokat néztem, de azokról azt olvastam, hogy gyengébb minőségűek.

    _______________________________________________

    Használt laptopra nem valószínű, hogy rá tudom beszélni az ismerősöm, elsősorban a garancia hiánya miatt (hiába, ha a consumer szétesik 2 év múlva, az üzleti pedig nem). Amiket innen néztem amúgy azok a
    Lenovo T420 - I5 2520, 4GB, 750GB
    HP 8460P / 8560P - i5-2520M, 4GB, 250+GB;
    ezeket láttam itt is ajánlva, szóval gondolom ezek jók lennének, de emellett a legjobb vételre lennék kíváncsi az újak közül. :R

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz Khelben #69408 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget, hallgattam rád és rábeszéltem az ismerősöm a használt üzletire!
    Sajnos a büdzsébe végül nem fért bele a 8460p, így a valamennyivel gyengébb, de olcsóbb 8440p-t választottam (82k-ért tényleg nem volt vetélytársa consumer kategóriából), pár napja van az irodában, elégedett vele az ismerős, valószínűleg beneveznek még egy ugyanilyenbe nemsokára!
    Remélhetőleg az idő is minket igazol majd. :)

    :R

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Egy ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki laptopot választani - fellapoztam hát a topikot. :)

    Kitöltettem vele az irányadó kérdéseket:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A napokban
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    max 220 ezer forint
    (3) Felhasználás?
    Irodai programok, netezés, ezek hobbi/tanulás szintjén
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Mindegy, de a kisebb jobb
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Nem sokat
    Használnád-e utazás közben is? Nem
    (7) Operációs rendszer?
    Windows (de nem muszáj Windows-zal jöjjön a gép)
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SDD, 120/128 minimum, 256 kényelmesebb lenne.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Legyen csajos 😊
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    ASUS Zenbook UX310UA-t nézte ki elsősorban magának (i3 6100U és fHD kijelzővel ~225k), illetve itt láttam, hogy ilyen kategóriában még Fujitsu A557, HP ProBook 430-at ajánlottátok korábban.
    Van még más, amit érdemes lenne megfontolnia? Ti mit ajánlanátok neki? :R

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Egy kedves barátom megkért, hogy segítsek neki laptopvásárlásban. Munkára lenne szüksége egy gépre, könyvelni fog, szóval nem kell egy erőgép, fontos a megbízhatóság és ha lehet, minél több/jobb gari.

    Kitöltöttem rá a kérdőívet:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Még idén, minél előbb.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Bruttó 150 körülre gondolt, ha kicsit több, még beleférhet, de megérje.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok, könyvelés, csak munkára.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14-15.6 col, nincsenek különleges igények (persze "legyen minél jobb"). Ha két mindenben ugyanolyan gép közül kellene választani és csak a kijelző a különbség, inkább a 14-est választaná.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem lesz sokat hordozva, nem lesz utazás közben használva.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Semmi (amazon.de-n néztem OEM Win10 kulcsot).

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Szerintem SSD kellene mindenképpen, 120as is elég amúgy. 8 giga ram jó lenne, de szerintem 4-gyel is ellenne.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Külső monitorra lenne kötve, HDMI előny de átalakítóval is megoldható.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Számla, garancia a lényeg; előny, ha nem használt.

    Mindezek alapján és átfutva a fórumot, hardveraprót is, amiket néztem:
    - HP Probook 440 G3-at néztem neki (i3-6100u, 8gb/128gb ssd, 1 év gar) 163k (SeniorTillás)
    - HP ProBook 250 G5 (i3-5005u, 8gb/128gb ssd, 1 év gar) 148k (SeniorTillás)
    - HP 250 G6 (i3-6006u, 8gb/256gb ssd, 3 év gar) 155k (laptopszalon)
    Ezek közül nekem a 3 év garis G6 a legszimpatikusabb (meg amúgy a 440 jobb minőségűnek tűnik), de nem nagyon tudom őket összehasonlítani, szerintem mind jó lehetne neki. Az 1 év garis gépeket +23k lenne 3 évre bővíteni.
    Ti melyiket vennétek, van, ami jobb vétel lenne számára?

    ThinkPadeket néztem még egyébként, de láttam, hogy nem annyira ajánljátok itt (pl T470 3 év garival, i5-6300-zal, 8gb/256gb ssd-vel 180 lenne).

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Leváltanám a munkára használt laptopomat, de elbizonytalanodtam, hogy mi lenne a legjobb választás számomra. Jelenleg egy i7-3610qm-es, 8GB ramos Asus A55V-t használok, ami több szempontból is katasztrófa (anyagminőség, képernyő, melegedés, akkuidő).

    Ehelyett szeretnék egy könnyebb-erősebb gépet, amit hordozni is könnyebb lenne, valamint útközben is tudok dolgozni róla, ha úgy alakul.

    Egy integrált videókártyás ultrabook/munkagép lenne jó nekem, gondolom, az összefoglaló és korábbi ajánlások alapján néztem (az általam első körben látott kontrákkal):
    - HP Envy 13 integrált vga-val (melegszik?)
    - HP Spectre x360 (nem nagyon láttam ajánlva)
    - Dell XPS 9360 (az olcsóbb modellek súrolják felülről a keretet, USA árak jobban tetszenének..)
    - Asus Zenbookok (megkavart a rengeteg opció, Asustól kicsit tartok alapból, habár ezt a kategóriát nem próbáltam)
    - Dell Latitude 5480? vagy más? (szintén túl sok opció, de jónak tűnik ár-érték arányban)
    - Lenovo Thinkpadek - t470/t480s? (szívemhez közel állna egy Thinkpad, de úgy láttam nem igen ajánlott itt)
    - Lenovo Yogak (nem ajánlottak)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    300k Ft +/-100k Ft (nettó). Ha van tök jó ajánlott 200k nettóért, akkor örömmel veszem azt, ha 400k alatt semmi ilyesmi nincs, ráköltök még, ha muszáj.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok: MS Office, SPSS, néha egyszerre több alkalmazás több képernyőn. A jelenlegi gépem kompromisszumosan bírja, szóval hardveresen nem kell a csúcs összeállítás, elég alatta 1-2-vel. :)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem használnám.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    13/14" és IPS a biztos, minimum FHD, de ha lehet QHD+. Matt erősen preferált.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva napi szinten, alkalomszerűen utazás közben is használnám.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10 lenne, de ha nincs hozzá gyárilag az sem baj.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Minimum 128 GB SSD, legalább 8 GB RAM (de ideális lenne 256GB SSD + 16GB RAM).
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Külső kijelzőre csatlakoztatva használnám, az érintőképernyőt nagyon ajánlja egy barátom az Excel miatt, de úgy látom, hogy itt kimondottan nem ajánlottak ezek a gépek.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Elsősorban új, de HA-s refurbished/használt is szóba jöhet. Beszerzést tekintve lehet USA/EU is, ha postáznak ide és van szerviztámogatottsága itthon.

    Ezek alapján tudnátok segíteni, hogy mik az aktuális best buy-ok nettó 200k / 300k / 400k-ért?

  • cuko

    aktív tag

    válasz Khelben #145031 üzenetére

    Értem, köszi. :R

    Latitude 3480 / E5470 / XPS 9360 ugyanolyan jó lehet felszereltségtől és ártól függően, vagy ezek a modellek nem annyira ajánlottak?
    A HP munkagépei közül van, ami egy szinten van ezzel / ezekkel ár-értékben, amiket érdemes lehetne még megfontolnom (EliteBook 820/830/840/1030/1040, Probook 430 / 440, esetleg Zbook 14esek)?

  • cuko

    aktív tag

    válasz cuko #145042 üzenetére

    Német Dell oldalról rendelve:
    XPS 13 9370 - i5-8250U / UHD / 8GB RAM / 256GB SSD / W10 konfig most EUR 1,180 (~383k HUF).

    Jól gondolom, hogy ez jó vétel lenne?

    Latitude 5490 lenne még i5-8250U / FHD / 8GB RAM / 256GB SSD / W10 konfigban EUR 300-zal olcsóbban (vagy i5-8350U-val, 16GB memóriával és 512-es SSD-vel ugyanannyiért - ebből csak a plusz RAM lenne érdemi különbség számomra).

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Tudnátok segíteni, hogy Budapesten melyik MM-ban, vagy laptop-szaküzletben tudok megnézni/-fogdosni a legtöbbet ezek közül egy helyen:

    HP Elitebook 820
    HP Elitebook 840 G5
    Dell Latitude 3490
    Dell Latitude 5280
    Dell Latitude 5480 (/5490)
    Dell XPS 13 - 9360(/9370)

    +
    Asus Zenbook UX331
    Asus Zenbook UX430
    Lenovo ThinkPad X280

    (ez utóbbi 3 kevésbé fontos, inkább összehasonlítási alapnak lennék rájuk kíváncsi)

  • cuko

    aktív tag

    válasz cuko #145029 üzenetére

    Sziasztok,
    High-end 2-in-1 ultrabook kategóriában melyik jobb választás szerintetek közel ugyanabban az árban? (Esetleg más, harmadik opció?)

    - Dell XPS 13 9360 - i7 8550u / 8GB / 256GB / UHD 4k touch (használt, ~2 év garival, 370k)
    - HP Spectre x360 13 - i7 8550u / 16GB / 512GB / UHD touch (refurbished, 2 év gari, 360k)
    - HP Spectre x360 13 - i7 8550u / 16GB / 512GB / fHD touch (új, 2 év gari, 360k)

    Az XPS eggyel régebbi típus, de 8.gen procival, alapból ezt néztem ki magamnak, aztán megláttam a HP-t és elbizonytalanodtam.

    Az összehasonlító teszt alapján, amit olvastam, közel van egymáshoz a két gép - viszont a HP-t nem nagyon láttam ajánlva a topikban.

    Szerintetek? :F

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Ceges gepet kellene valasszak egy uj gyakornoknak.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 heten belul
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    120-150k idealis esetben, efolott nyomos indokkal / ertekajanlatert
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    MS Office, bongeszo. Nem kell hatalmas adatbazisokat kezeljen, de ha lehet ne fingja ossze magat 5 bongeszo oldal es Excel/Powerpoint futtatasatol.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14 vagy 15 col, matt preferalt, fullHD. Plusz jobb kepminosegu, ha lehet (gondolom ez IPS altalaban, nem tudom belefer-e a keretbe). Esetleg 13".
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem sokat, nem prioritas.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10, vagy semmi/mindegy.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD, 256GB lehetoleg, az se baj, ha nekem kell cserelni / boltban upgradeelni. 128GB is eleg lehet amugy.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI, nem nullas aksi, valamennyi garancia mind pluszpont lenne, de nem kitetel.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Ennyiert ilyen igenyekkel csak hasznalt.

    Nem vagyok teljesen elveszve a terben, hasznaltam a keresot is, de laptopsystem, laptopszalon hasznalt gepes kereso utan kicsit elakadtam.
    Melyik gyarto melyik tipusat erdemes keresni ebben a kategoriaban?

    Ahogy neztem, 4.-5.gen i5 4GB rammal belefer a keretbe es marad SSD bovitesre is, sot akar 8GB ramra is.
    Van barmifele ugras felfele a valasztekot tekintve, ha egy SSD-t es +4GB ramot bele tudok menteni egy masik leselejtezesre varo gepbol (tehat ezek nelkul lenne a keret 150k)?

    Ezeken akadt meg a szemem elsore pl, 120-130k korul:
    - Dell E7440 (i5-4300u, 4GB, 14");
    - Dell E5450 (i5-5300u, 4GB, 14");
    - HP EliteBook 850 G1 (i7-4600u, 4GB, 15");
    - HP Probook 440 G3 (i5-6200u, 4GB, 13")

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz Khelben #147876 üzenetére

    Koszi szepen! :R

    Ezt gondolom sorozatszamok alapjan le tudom ellenorizni neten, ugye?

  • cuko

    aktív tag

    válasz Tikakukac #147879 üzenetére

    Hat igen, a messze foldon hires magyar furfangossag es virtus! :((( :) Koszi az infot.

  • cuko

    aktív tag

    válasz gago1975 #168453 üzenetére

    Megkerdezhetem, hogy ezeket a kijelzo informaciokat honnan tudod / hol lehet rakeresni, hogy egy adott tipusu laptopot mivel szerelhetnek (es azokbol melyik ami ajanlott/jo)? :R

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Szeretnem lecserelni/frissiteni a munkagepemet, ami egy T480s (i5-8250U, 16GB ram, 256GBB SSD, fHD matt touch).
    Elsosorban erosebb proci + tobb ram + nagyobb SSD-ben gondolkozom, a Lenovo billentyujet megszoktam es nagyon szeretem, szoval elsosorban Lenovokat neztem: T14 / T14s / X1 Carbon. Ezek kozul a Carbon ugye felsobb kategoria / dragabb, illetve azt olvastam, hogy a billentyuzete is mas, szoval elsosorban a masik kettore koncentraltam.

    Lattam itt hardverapron, hogy van par kereskedo, akinel vannak ezek a tipusok, kulonbozo felszereltseggel. Ugy lattam, hogy a Ryzenes T14/s-ek jobbak, mint az intelesek, illetve hogy a T14 hutese jobb, mint a T14s-e. A kijelzoket tekintve nem talaltam informaciot, hogy melyiket erdemes venni.

    Ezek alapjan nekem a legjobb konfiguracio T14 touchscreennel, Ryzennel, 32GB rammal, es 512GB SSD-vel lenne. Letezik ilyen? Van mas alternativa, ami szerintetek ezek alapjan jobb lehet (akar mas marka is) nekem?

    Valaszoltam a kerdesekre is:
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    300k kornyeket lottem be, ugy lattam ekorul kaphato ez a kategoria, ilyen igenyekkel. Ha megeri, kitolhatom a keretet 400k-ig.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok, MS Office, SPSS, bongeszo, sok alkalmazas / ablak egyszerre nyitva.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lesz jatek.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14'' az idealis meret nekem, mindenkeppen matt kijelzo es minel jobb, mivel napi 10+ orat nezem (jo minosegu IPS?).
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Lesz hordozva, illetve utazas kozben is hasznalom, de nem ez a fo feltetel.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10 / semmi.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    A mostani 256GB-on meg pont elferek, szoval ez a minimum, de jo lenne egy 512-es a kenyelem miatt.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Touchscreent nehany alkalmazasban megszoktam / jol jon, szoval ha belefer, orulnek neki.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Hasznalt is jatszik (illetve az ar miatt leginkabb az), legalabb 2 ev garanciaval.

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Egy ismerosom kert meg, hogy segitsek neki laptopot nezni, de gondoltam megkerdezem itt is:

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most, asap.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    75-100k

    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Masodik gep lenne a ceges laptop melle. Alap bongeszes, office, esetenkent Netflix.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Semmi jatek.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    13-14'', IPS preferalt.

    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Foleg a lakason belul lenne hasznalva.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10/11, vagy semmi es rakok en ra.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    256-os alap SSD eleg, 16GB RAM jo lenne kenyelem szempontjabol.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Dell Latitude szeriak voltak a ceges gepek, igy az illeto ezt preferalna. Webkamera kellene, USB-C tolto jo lenne.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Ennyiert nyilvan csak hasznalt. Ha van ra valamilyen garancia, az pluszpont.

    Amiket neztem innen, HA-rol (16GB rammal):
    a/ Dell Latitude 7490, 8250u: 81k
    b/ Thinkpad A485 Ryzen5 2500U: 89k
    c/ Dell Latitude E5400 8365u : 85k

    Van jobb/ajanlottabb vetel ezek kozul, vagy ezeken kivul a fentiek alapjan? :R

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    2 ev utan ismet szeretnem lecserelni/frissiteni a munkagepemet, ami egy T14s (Ryzen 7 4750U, 16GB ram, 512GB SSD, fHD matt IPS).

    Tanacsadoi munkara kell, napi 8-10-12 oraban olvasok vagy irok tartalmat, sok (video)hivassal, es relative sok utazassal.
    Ami fontos: jo input (bill), szep kijelzo (matt), stabil teljesitmeny es akkuido (illetve ha nem lennenek melegedes problemai mint a mostani T14s-nek, annak elegge orulnek).
    Elsosorban erosebb proci + tobb ram + ujabb modellben gondolkozom. A Lenovo billentyujet megszoktam es nagyon szeretem, szoval elsosorban Lenovokat neztem: T14 / X1 Carbon. Korabban kiprobaltam az M1-es MacBook Airt es alapbol imadtam, de sajnos nem jo az Office Suiite optimalizacioja, szoval csak Win jatszik.

    Lattam itt hardverapron, hogy van par kereskedo, akinel vannak ezek a tipusok, kulonbozo felszereltseggel, kisebb kompromisszumokkal mar van par opcio erre az arkategoriara.
    A kozeljovoben tudnek hozatni USA-bol is gepet, ha ott van ertelmesebb/jobb ajanlat.

    Van mas alternativa, ami szerintetek ezek alapjan jobb lehet (akar mas marka is) nekem?

    Valaszoltam a kerdesekre is:
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most (1-2 honapon belul, de akar holnap is).
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    3-400k kornyeket lottem be, ott ugy latom kompromisszummal mar lehetseges. Ha megeri, kitolhatom a keretet 500k korulig.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok, MS Office, SPSS, bongeszo, sok alkalmazas / ablak egyszerre nyitva.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lesz jatek.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14'' az idealis meret nekem, mindenkeppen matt kijelzo es minel jobb, mivel napi 10+ orat nezem. Mivel ha fix helyen vagyok, kulso monitorral hasznalom, a 13.3" meretet is megfontolnam.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Sokat lesz hordozva, illetve utazas kozben is hasznalom.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10 / semmi.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Min 256GB, de 512GB preferalt.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Az elozo gepemen szerettem a touchscreent, szoval ha belefer, orulnek neki.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Hasznalt is jatszik (illetve az ar miatt leginkabb az), legalabb 2 ev garanciaval.
    USA-bol is tudnek hozatni gepet egy hazalatogato baratomon keresztul.

    :R

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Uj laptop vasarlas elott vagy es a segitsegeteket szeretnem kerni. Eloszor is a kerdesekre a valaszok:

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 honapon belul (februar).
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    ~500k / $1,500

    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

    Irodai programok (foleg MS Suite), bongeszes, munka.

    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem hasznalnam.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    13" meretet neztem leginkabb, max 14"; szeretnem, hogy a mostani T14s-emnel konnyebb legyen. IPS/matt kijelzot preferalom, de eljatszottam az OLED gondolataval - de ar/suly/akkuidoben tobbet buknek, mint amennyivel jobb (jo lenne valahol megnezni szemelyesen azert).

    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Kb 1-2 havonta kellene utaznom vele, van hogy 3 napra, de van, hogy 3 hetre. Ilyenkor sokszor kell hasznalnom utazas kozben is.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    Windows (ha kell, rakok ra en).

    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

    Minimum 256-os gyors SSD, de 512GB lenne az idealis.

    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Kivalo billentyuzet nagyon fontos.
    Erintokepernyo plusz, de nem szukseges (a mostani T14s-em nem erintos, az elozo T480s az volt es szerettem hasznalni).
    Portok: 2x USB-C es 1x HDMI orulok, ha van, de nem szukseges (van hubom).
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Mindegy. Akcios USA-beli gepeket neztem most, mivel el tudom hozatni onnan es jobb aron voltak, amiket neztem.

    A helyzetem roviden: munkara kellene egy uj gep, amire a T14s-emrol (Ryzen 4750U, 16GB ram) felfele valtanek es amit tudok hordozni is. A munka elsosorban MS suite (sok Word, Excel, PPT), 1-2 havonta utazva es utazas kozben is sokat hasznalva. Egy m1-es Macbook Airt kiprobaltam de a szornyu optimalizacio miatt munkara hasznalhatatlan volt (kollab szerkesztett fajlokkal rendre lefagyott es iszonyat belassult), igy meg kellett valnom tole (igy lett a T14s).

    Szeretnek 32GB ramot, illetve ha a gep eggyel kisebb/konnyebb, mint a mostanim (1.3kg), az plusz pont.

    A Thinkpadekkel jo tapasztalatom volt eddig es a tesztek alapjan is jol szerepelnek.
    Az AMD-s Gen 4 Thinkpad X13-at neztem elsosorban, ennek a Ryzen 7840U/32GB/WUXGA IPS Touch modellje raadasul akcios egy nagy amerikai lancnal (~$1,240/440k HUF). Van ennel jobb vetel most szerintetek?

    ThinkPad T14s Gen 4 AMD (14ʺ): 7840U/32GB/IPS WUXGA Touch, ugyanaz a felszereltseg, mint az X13, nem lattam ra hasonlo akciot igy egy kicsit dragabb, mint az X13.

    A Gen 11-es Inteles X1 Carbonok ennel dragabban mennek, illetve a Ryzen teljesitmenye jobb, illetve huvosebb, ahogy neztem.

    ThinkPad X1 Yoga Gen 8 (14” Intel) 2 in 1 Laptop : jobb akkuido, nehezebb, intel.
    Dell Latitude 9330 2-in-1: QHD+ kijelzo, jobb akkuido, de szinten dragabb.

    :R :R

  • cuko

    aktív tag

    válasz #57171968 #180353 üzenetére

    Tudom, koszi! :R Az 1,240 mar az adoval egyutt, a Lenovos gari hosszabbitas/upgrade meg 1-200$, ugy neztem, azt meg kitalalom, akarom-e.

Új hozzászólás Aktív témák