Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Uj laptop vasarlas elott vagy es a segitsegeteket szeretnem kerni. Eloszor is a kerdesekre a valaszok:

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 honapon belul (februar).
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    ~500k / $1,500

    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

    Irodai programok (foleg MS Suite), bongeszes, munka.

    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem hasznalnam.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    13" meretet neztem leginkabb, max 14"; szeretnem, hogy a mostani T14s-emnel konnyebb legyen. IPS/matt kijelzot preferalom, de eljatszottam az OLED gondolataval - de ar/suly/akkuidoben tobbet buknek, mint amennyivel jobb (jo lenne valahol megnezni szemelyesen azert).

    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Kb 1-2 havonta kellene utaznom vele, van hogy 3 napra, de van, hogy 3 hetre. Ilyenkor sokszor kell hasznalnom utazas kozben is.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    Windows (ha kell, rakok ra en).

    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

    Minimum 256-os gyors SSD, de 512GB lenne az idealis.

    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Kivalo billentyuzet nagyon fontos.
    Erintokepernyo plusz, de nem szukseges (a mostani T14s-em nem erintos, az elozo T480s az volt es szerettem hasznalni).
    Portok: 2x USB-C es 1x HDMI orulok, ha van, de nem szukseges (van hubom).
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Mindegy. Akcios USA-beli gepeket neztem most, mivel el tudom hozatni onnan es jobb aron voltak, amiket neztem.

    A helyzetem roviden: munkara kellene egy uj gep, amire a T14s-emrol (Ryzen 4750U, 16GB ram) felfele valtanek es amit tudok hordozni is. A munka elsosorban MS suite (sok Word, Excel, PPT), 1-2 havonta utazva es utazas kozben is sokat hasznalva. Egy m1-es Macbook Airt kiprobaltam de a szornyu optimalizacio miatt munkara hasznalhatatlan volt (kollab szerkesztett fajlokkal rendre lefagyott es iszonyat belassult), igy meg kellett valnom tole (igy lett a T14s).

    Szeretnek 32GB ramot, illetve ha a gep eggyel kisebb/konnyebb, mint a mostanim (1.3kg), az plusz pont.

    A Thinkpadekkel jo tapasztalatom volt eddig es a tesztek alapjan is jol szerepelnek.
    Az AMD-s Gen 4 Thinkpad X13-at neztem elsosorban, ennek a Ryzen 7840U/32GB/WUXGA IPS Touch modellje raadasul akcios egy nagy amerikai lancnal (~$1,240/440k HUF). Van ennel jobb vetel most szerintetek?

    ThinkPad T14s Gen 4 AMD (14ʺ): 7840U/32GB/IPS WUXGA Touch, ugyanaz a felszereltseg, mint az X13, nem lattam ra hasonlo akciot igy egy kicsit dragabb, mint az X13.

    A Gen 11-es Inteles X1 Carbonok ennel dragabban mennek, illetve a Ryzen teljesitmenye jobb, illetve huvosebb, ahogy neztem.

    ThinkPad X1 Yoga Gen 8 (14” Intel) 2 in 1 Laptop : jobb akkuido, nehezebb, intel.
    Dell Latitude 9330 2-in-1: QHD+ kijelzo, jobb akkuido, de szinten dragabb.

    :R :R

Új hozzászólás Aktív témák