Keresés

Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Soká #2437 üzenetére

    Olvass vissza 1-2 oldalt:D

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • válasz Soká #2437 üzenetére

    hehhehhhehhh.. olvass vissza, tegnap ezzel a notival volt tele a topic. XD

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz Soká #2461 üzenetére

    Teljesen megértem az érveidet. :K

    Azzal a Fu-Si notival megjártátok rendesen. :(
    Fu-Si is a nem ajánlott kategóriában van egyébként, bár mióta már csak Fujitsu lett a neve, azóta lassan visszatér az "ajánlott, de csak garanciakiterjesztéssel" kategóriába.
    Bár érdekes módon szüleimnél levő Fu-Si noti már 5 éve megy, pedig szinte éjjel-nappal be van kapcsolva.

    Én a Toshibámon is az alap 2+1 év garit 5 évre kiterjesztettem, biztos ami biztos alapon. Hát igen, nem is minden gyártónál lehet elérni 5 év garit egy gépre.

    Egyébként nem ismerem az Aldi pénzvisszafizetős eljárását, csak itt olvastam a topicban róla, végülis ha ez így működik, akkor nem lehet rossz választás az a Medion sem.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Drughi

    addikt

    válasz Soká #2461 üzenetére

    Sajnos ez nagy pech.
    Abban az időben a Fu-Si volt talán a legalja a gépeknek, főleg a belépő szintnél. Azért egy 240ezer ft-os gépnek illene mennie, legyen bármi is ráírva a fedlapra.
    Ugyanez előfordulhat egy fél millás thinkpaddel is, de az adatok és a statisztika alapján csak ritkábban.

    Én "veszekedtem upszilonnal, mert jót akartam. Igaz én magamból indultam ki, mert én megveszem inkább a márkanevet és vele együtt a szolgáltatást is, hogy 2-3 évig nyugodt legyek

  • bdfhz

    aktív tag

    válasz Soká #2461 üzenetére

    Soká!

    Nagyon unom már ezt a Medion témát, de szeretném a félreértést eloszlatni.

    "A leginkább az zavaró, hogy a "profik" mennyire elutasítanak mindent csípőből, csak azért mert egy Aldi vagy egy Lidl árul valamit."

    Cipőt a cipőboltból - szokták mondani. Te vennél gyógyszert a húsboltban? Parfümöt a péktől? Hát lengéscsillapítót a kozmetikustól? Ez a dolog egyik része.

    Ha az Aldi Asus, Lenovo vagy Toshiba notebookot kínálna kedvező áron, valószínűleg sokkal több bizalmunk lenne. De itt egy teljesen ismeretlen termékről van szó. Ez a dolog másik része.

    Ezért hiába a nagy merevlemez, és még a 3 év garancia is, idegenkedünk a terméktől.

  • Chaser

    titán

    válasz Soká #2469 üzenetére

    "Ha most valaki tud nekem hasonló laptop márkaboltot ajánlani, ahol így működik a garanciális szerviz, akkor megígérem, hogy ott veszem a következő gépünket." Bolt se kell hozzá, dell nbd -helyszíni- garanciás gép és szerviz megy házhoz a szükséges alkatrészekkel. Ha nincs papírod a géphez akkor is, saját tapasztalatból mondom.
    Lehet jó az a medion gép, senki nem mondta hogy rossz, de magáról a gépről se tudni milyen gyártójú alkatréssek vannak benne, meg a szervizről sincs info. Az hogy barkácskészülékeket gyorsan szervizelnek egy dolog, laptop kicsit más tészta.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • upszilon1

    csendes tag

    válasz Soká #2461 üzenetére

    Bevallom, nekem egyáltalán nem hiányzik az a nagyszerű support, amit a magyar hiéna kereskedők "biztosítanak", ennél még mindig többet ér, a semmihez sem értő aldis pénztáros kislány, aki szó nélkül viszaveszi a gépet és ad egy újat, vagy visszaadja az árát.

    Közben lepontosítottam az ALDI-ban a gart. Először-is, náluk nem 3 nap a pénzvisszaadási idő, hanem 2 hónap. És ugye ez kérdés nélküli visszavétet jelent. Másodszor a 3 éves gar tejleskörű Mindenre vonatkozik. A boltban kell leadni, oda hozzák vissza. Vagy megjavítják, vagy cserélik, vagy a pénzt adják vissza. Ez elég megnyugtató számomra.

    A témát egyébként azért zártam le egyoldalúan, mert undoknak tartom, mert undok volt itt a hozzáállás. Csuklóból elutasítás, személyeskedés, gúnyolódás, trágárkodás kísérte. A modik helyében én ilyenkor bizony kemény fellépést tanúsítanék. Nem szabad ilyesminek előfordulnia egy jó-hírű szakmai fórumban. Vagy ha ez tartósan előfordul, hát oda a jó hírnév... :(((

  • kenguroo

    tag

    válasz Soká #2461 üzenetére

    Sejtitek, igaza volt, a fickó hosszasan taglalta, hogy is van ez az integrált alaplapokkal... Nem nagyon nézett a szemembe, tiszta sor volt, hogy hazudik. De mit tehetek, én laikus, nem tudom az ellenkezőjét bizonyítani. Ment a puhítgatás, és miután megmondtasm, hogy nem vagyok hajlandó hetvenezret fizetni egy olyan gépért, amit akkor már éppen 110.000-ért árultak újonnan, így végül előjött azzal, hogy akkor talán nem cserélik az alaplapot, hanem megpróbálják javítani, de nem ígér semmi biztosat. Hát, persze, hogy megjavították, így "csak" 40ezerrel húztak le.

    Itt látszik, hogy nem értesz hozzá - ami egyáltalán nem baj, csak ugye az orvosnak sem mondom hogy hazudik, csak azért mert latinul beszél
    elvittem öcsém ACER-jét TM 5530g szervizbe, mert chipset hibás lett, srác mondta hogy alaplap cserés egyből, és nem is éri meg ezt forrasztgatni, mert ha megcsinálja 40 ezerért, beleöl több munkaórát, és ha ráadásul még jó is lesz, nem tudhatja hogy most pár napig/pár hónapig lesz jó és utána fizetheti vissza a lóvét. Mert ezeket ugye gyárakban nyomtatják, nem lehet normálisan kézzel megforrasztani (az átlagosan 1 mm-nél is vékonyabb lábacskákat.)

    ( + Leírni is szörnyű, hogy múlthéten beszéltem a hivatalos magyar acer viszonteladóval alaplapért, válasz: 80 ezer + ÁFA egy új alaplap bele)

    Konklúzió: laptopot csak sok év garival és lehetőleg hp/dell/lenovo esetleg asus.

    [ Szerkesztve ]

  • trollreign

    tag

    válasz Soká #2477 üzenetére

    Igazad van rengeteg dologban.

    Igazad van abban, hogy csípőből nem kell elítélni, de mivel nem ismerem, és a többiek sem, szívesebben ajánlanak(/unk) olyat, amivel volt tapasztalatunk, vagy a cégnél, munkahelyen, vagy ismerősnél, vagy saját használatban.
    Abban is igazad van, hogy sokan ajánlják a saját szívükhöz közel álló gépeket, még ha esetleg nem is lenne szüksége az illetőnek ilyen drága gépre, vagy ár érték arányban az adott célra van jobb gép is.

    Azt viszont szeretném megjegyezni, hogy a 2-3 esetleg még több, 5-6 évvel ezelőtti notebookpiacot teljességgel értelmetlen összehasonlítani a maival. Az IT és a számítástechnika/informatika nagyon gyorsan fejlődő szegmensek.

    Amikor valaki 3-4 évvel ezelőtt azt mondta, hogy a Fuji gépeket semmiképp sem szabad megvenni, az azért volt, mert akkor tényleg a leggyengébb minőségű gyártó volt. Jelenleg csak az eddigi elit széria, a Lifebook van forgalomban, ami régen nagyon jó volt, és most is elég jó, 3 év garancia van rá.
    A Toshiba jelenleg a középmezőny alsó felében mozog, 4-5 évvel ezelőtt a legjobb gyártók egyike volt, nagyon jó minőségű gépeket csináltak, van olyan gép a közeli rokonságban, amire azóta is van garancia (! csaknem 5 éve !).
    A HP 4 évvel ezelőtt elég gyengén felszerelt gépeket adott elég gyenge minőségű szereléssel, én magam is pórul jártam velük, ezért kicsit félek tudat alatt tőle, de közben tudom, hogy jelenleg nagyon szépen összerakott gépeket árulnak nagyon igényes anyagokkal és elég korrekt felszereltséggel, jó szervizzel.
    Többen is vagyunk itt, akik munkakörük jellegéből fakadóan találkoznak gépekkel, megtapogatjuk őket, megnyomkodjuk őket, ha kell, dolgozunk is vele, és ez alapján mondunk dolgokat. Ha valaki pár éve azt mondta egy gyártóról, hogy azokat a gépeket kerülni kell messziről, simán előfordulhat, hogy akkoriban teljesen igaza volt, azóta viszont sokat változott a helyzet - mert ez egy gyorsan változó iparág.

    Lehet, hogy ha 3 év múlva jön ide valaki, hogy az ALDItól akar gépet venni, vagy azzal, hogy MEDION gépet akar venni, akkor majd azt mondják neki az itteniek, hogy vegyed nyugodtan, mert a tapasztalatok alapján jó a gép és jó az ALDInak a szervize, csak jelenleg erről nincsenek információk, ezért az emberek inkább a bejáratott dolgokat ajánlják.
    Simán lehet, hogy egy vállalkozószellemű ember, aki bevállalja a kockázatot, és vesz egy új gyártótól gépet az ALDIban vagy LIDLben, az nagyon jó áron kifog egy nagyon jó gépet és jó üzletet csinál, de ezt nem tudni előre.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Soká #2461 üzenetére

    Látod, ha akkor megkérdezel minket, biztosan nem ajánlottuk volna a FUSI-t mint márkát. Annyi pénzből sokkal komolyabb gépet is vehettél volna, sokkal jobb szervizháttérrel. De mindegy, ez már a múlt.

    Egy dolgot nem szabad elfelejteni senkinek sem, aki arra pályázik, hogy 2,5 év múlva, amikor visszaballag az Aldiba, vagy Hoferbe vagy ahogy majd akkor hívják: a termékek jogos avulását és elhasználódását a visszafizetendő vételárból joga van levonni a kereskedőnek, tehát nem biztos, hogy visszakapod a pénzed. Elsősorban javításra kell törekedni, ha ez nem megy, akkor csere vagy visszavásárlás a fentiek figyelembevételével.

    Ha valaki intézett már balesetes autót biztosítóval, az pontosan tudja, miről beszélek (avulás, utángyártott alkatrészek, egyebek) - ezeket levonja a biztosító is.

    A MEDION már sok éve jelen van a piacon, többször láttam a CeBit-en is jó nagy standokkal. Van autós TV-jük, notebokjuk, stb-stb. A politikájuk hasonló mint a Portocom vagy Gericom volt, nem saját fejlesztéseket, hanem a nagy kínai gyártóktól (akik név szerint ismeretlenek, pl. Uniwill) vesznek meg a saját nevükre fellogózott termékeket. Mivel másként nem, csak az árral tudnak versenybe szállni, ez viszont a minőség rovására megy. Ezért nem ajánljuk.

    Nekem pl. van MEDION autós tv-m, tök jó képe van, teljesen használható cucc, pedig már 4 éves, és akkor is használtan vettem egy kamionostól. Egyszer kellett javítani az elektronika belsejét, mert kontakthibás volt, összeszerelési pontatlanság. Azóta tökéletesen működik. Ennek ellenére NEM vennék komolyabb műszaki berendezést tőlük, ahol már azért nagyobb a bukta esélye és többe is kerül.

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • bdfhz

    aktív tag

    válasz Soká #6066 üzenetére

    Soká!

    Az 5470 nagyobb teljesítményű, és saját memóriával rendelkezik. A másik integrált vezérlő, tehát az önálló videókártyákhoz képest gyengébb, ezen kívül a központi tárból lop magának területet. Netezéshez, irodai programokhoz, filmekhez és még sok minden máshoz tökéletes az integrált vezérlő. Intenzívebb grafikai feladatoknál (játékok, grafikai tervezőprogramok) viszont nagyon lényeges, hogy mekkora teljesítményű ez az összetevő. Modern játékok futtatásához viszont az 5470 is csak éppen, hogy elég. (De inkább nem.)

  • Chaser

    titán

    válasz Soká #6079 üzenetére

    Nekem is volt fu-sim, egy itteni tagtól vettem igen leharcolt állapotban, de a mai napig megy:) Vannak jó szériák, vannak rosszabbak, 1-2 gép alapján nem lehet következtetést levonni. Ez a dell se a régi, vannak jó gépeik, az inspiron belépő, jó hw gyengébb kaszni, de ahhoz képest jó áron van. E-sata mind1ik modellen van, ami egyben usb-ként is funkcionál.
    Ha fHD videot akarsz vágni mindenképpen az i3 380+ hd5650-es gépet vedd, a cpu mellett a vga-t is be lehet fogni munkára. 2GB ram újan 4.5k, 1x4GB 9-10...ilyen árak mellett nem mérvadó hogy a másikban 2x2 van, ha videót vágsz úgy se fog ártani 6GB ram, veszel a 2 mellé 1x4-est. Persze a kisebb i3-as géppel is tudsz videot vágni, csak valamivel lassabban. Összességében ami megéri az intel HD vagy az ati HD5650 verzió, az 5470-es nem.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • trollreign

    tag

    válasz Soká #6079 üzenetére

    Szerintem az i5-ös HD5650-es gépen fogsz tudni FullHD videókat is szerkeszteni, talán kis kompromisszumokkal.
    A Benchmarkok szerint például az i5-460M 10%-al vagy többel erősebb, mint az azonos órajelű i3-380M. Az igaz, hogy játékokban nem nagyon lehet észrevenni a különbséget, hiszen azok mind videokártyát igényelnek inkább, viszont processzorigényes feladatokban kijön a különbség (konvertálás, numerikus szimuláció).

  • Chaser

    titán

    válasz Soká #6085 üzenetére

    Alapkiépítésben 1x2GB ram van az n5010-ekben, egy foglalat üres mellette. Egy csavar a hátlapon és lehet bővíteni. A gépek 99%-ában 2 hely van összesen, elvétve van több is.

    "havonta 1-2 alkalommal legyen hordozható gép is. Nincs napi hozom-viszem szükségletünk" az inspironokat erre találták ki :K

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Z86

    őstag

    válasz Soká #6267 üzenetére

    1, Ha a gyártó azt mondta, hogy 12 órán keresztül töltsd, akkor szerintem ne bolygasd
    2, Igaza volt Win7-re optimalizált driverek vannak hozzá, az XP-t már inkább hagyagoljuk
    3, Semmi extra tudás nem kell a telepítéshez
    4, Tényleg 1333 MHz-es memória kell bele, jelenleg átlag felhasználáshoz elég a 4 GB

  • nightshadow

    veterán

    válasz Soká #6267 üzenetére

    A Dell honlapján csak Vista 64 és Win7 64-bites verzióhoz vannak driverek.

  • Chaser

    titán

    válasz Soká #6267 üzenetére

    1. Nálam is ezt írta, sajnos későn olvastam:D li-ion aku én nem bonyolítom túl.
    2. XP-vel már sok tulajdonságot nem tudsz kiaknázni, ami a gépben van. Pl a vga dx 11-es, ami komolyabb játékokhoz úgyis kevés lenne, de sok játéknál azért kiaknázza és sok program is profitál belőle. A media playerek is jobban kúsznak W7 alatt. Ha 4 v 6 B ramot akarsz úgyis 64 bites OS kell.
    3. Bátran...driverek a dell oldalán, legegyszerűbb ha megadod a service tagot és úgy keresel.
    4. Én kingmaxot raktam bele, meg ált-ban mindig ilyen ramot használok, most se volt vele gond és olcsóbb is. 1333-asatvegyél, mert az még olcsóbb is mint az 1066-os. A gép 1066-on fogja járatni, de a gyári is 1333-as. Majd a SaB procis gépek fogják 1333-on hajtani a ramot. Ha hosszú távra tervezel nyugodtan vehetsz bele 1x4GB ramot, most még nyomott ára van.

    szerk: Jah tényleg, XP nem is támogatott hivatalosan. Chipsethet biztos vannak xp-s driverek, vga-hoz is talán, de abban már nem lennék biztos. Viszont quickset és tsa-i valszeg nem is mennének ahogy a wlan és valszeg BT se.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • stifi

    senior tag

    válasz Soká #6267 üzenetére

    1. a Li-ion akkukat nem lehet karbantartani igazán, az üzemidejük folyamatosan csökken 1-1 töltési ciklus után. Általában 2-300 töltés után tudnak 80-90%-os teljesítményt, ami folyamatosan csökken.
    Inkább az oprendszernek jó, ha fel van töltve/le van merítve időnként, mert ő jobban tudja majd mi a max és a min. Néha tedd meg, hogy feltöltöd, lemeríted, már csak ezért is, de nem kell görcsölni az elején!

    2. én is lebeszélnélek. Win7 a támogatott, XP is felheggeszthető rá, de macera, és ha nem jó, senki nem fog segíteni, a gyártó / MS főleg nem.. De én még az ismerőseimnek se szívesen raknék fel XP-t, ha megkérnek, még ha értek is hozzá... Mindenesetre nincs benne olyan hardver, amire nem lehetne feltenni az XP-t..
    Pécs? Szerintem találtál volna a laptopszalonon kívül olcsóbb céget is, de ők legalább jók dell-ben, nem hiszem hogy csak a kereskedő beszélt volna belőlük, de persze ez is közrejátszik, manapság egy kiegészítőn van annyi haszna egy cégnek mint egy notebookon.. Viszont ha kérdésed van, lesz kit hívni, már ha náluk vetted, mert ők szaküzlet.

    3. megpróbálhatod! support.dell.com oldalról a szériaszámot (service tag-et) beírva csak a saját gépedhez tudsz drivert leszedni, és a w7 sokmindent fel is fog ismerni alapból, nem nagy szám..

    4. meg kell nézni fizikailag mi van benne. Manapság sokszor eljátsszák, hogy 1333MHz ramot tesznek a konfigokba, mert jelenleg olcsóbb a gyártói ára, közben pedig ezek 1066-on ketyegnek a gépben.. Talán jobb, ha fizikailag passzolót raksz mellé, az nem baj ha lassabban megy, de kétfélét inkább ne.
    Mivel már nincs heroin áron a 4GB, ha belefér vedd azt!

    :)

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz Soká #6274 üzenetére

    az olcsóbb pesti cég melyik, amiről rosszat olvastál? (jöhet priviben, csak kíváncsi vagyok rá, mivel én nem vásárolok kiskerben, tehát nem érint, de talán tanulni lehet a negatív példából :) )

    akkor jó vételt csináltál

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • Chaser

    titán

    válasz Soká #6390 üzenetére

    Igen, 2 verziósra gondolok. Mikor kérdeztem az árakat a srác nekem ilyet mondott 25k körül, 32/64 bit. Haveromnak dobozos van, neki is ilyen, 2 install lemez, a kódot viszont nem tudom hogy ugyanaz-e. Gondolom a tied is dobozos, csak oem formában -:D-. Mennyi volt?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • nightshadow

    veterán

    válasz Soká #6400 üzenetére

    Felfelé kerekítve 20.000 volt a Win7

    Meg tudnád mondani a bolt nevét, ahol ennyibe kerül, mert az árgép-en 25k-ról indul: [link]

  • Chaser

    titán

    válasz Soká #6400 üzenetére

    Egész jó árban volt, azért csak rendszerépítőknek mert oem, magyarul csak annál a gépnél tudod aktiválni ahol először telepítve van.

    isa08: Intel HD.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • trollreign

    tag

    válasz Soká #6380 üzenetére

    Köszi szépen a képeket, én szó szerint sírva röhögtem rajta:D
    Amikor az arc áll az ásóval a dell logónál, ott le is dőltem a székrő a röhögéstőll:D

  • Z86

    őstag

    válasz Soká #6420 üzenetére

    trollreign hozzászólása felkeltette az érdeklődésemet, tényleg jó képek ráadásul szerintem ezeken sokkal jobban látszik hogyan is néz ki a gép a valóságban, mint az agyonmanipulált sajtófotókon :R

  • Z86

    őstag

    válasz Soká #6430 üzenetére

    Chaser arra értette, hogy a specifikációban amit az imént linkeltél elírás van. Az Intel 945GSE Express chipset egy kb. 4-5 éves dolog, amit ma már csak atom CPU-s gépekbe tesznek (?). Az N5010-ben HM57 chipset van.

  • Z86

    őstag

    válasz Soká #6434 üzenetére

    Erre már én is gondoltam, szerintem jó dolog lenne.
    Nagyon gyakori, hogy pl. valaki valamilyen szempont rendszer szerint kér vásárlási tippet, erre kap néhány választ, aztán néhány hozzászólással később valaki más ugyanolyan elvárásokkal ismét gépet keres. Sokan egyszerűen nem olvasnak vissza, nem használják a keresőt.

  • Kezdő vagyok

    őstag

    válasz Soká #6440 üzenetére

    Én is így nézegettem:
    Intel Core i3-380M 2.53GHz,4Gb,ATI Mobility Radeon HD5650
    ezek együtt nem akarnak teljesülni normális áron. :((

  • trollreign

    tag

    válasz Soká #6451 üzenetére

    Azt el szeretném mondani, hogy a garancia sokat jelent, de azért nem minden!

    Ha két és fél év után meghal alaplaphibával a géped, akkor igaz, hogy a Dellnél cserélnek, és kapsz egy újat, más gyártónál viszont vagy kifizeted a 80.000 pénzt alaplapcserére, vagy vehetsz egy másik gépet.

    Viszont nagyon nem mindegy, hogy milyen érzéssel töltött el a gép használata az alatt a 2.5 év alatt, amíg ment. Nem mindegy, hogy minden kinyitásnál bosszankodnod kellett, hogy milyen ujjlenyomatos, és folyton takarítani kell, vagy pedig erre csak nagyon ritkán van szükség. Az sem mindegy, hogy amikor gépelsz rajta, vagy a touchpadot használod, akkor egyszerű, szinte öröm használni, vagy éppen egy kész küzdelem minden alkalommal a használatuk. Ugyanígy a gépen megnézni egy filmet sem ugyanolyan érzés különböző minőségű kijelzőkön. Az sem mindegy, hogy egy olyan gépet használsz, amit tudsz szeretni, mind kinézetre, mind anyaghasználatra, vagy egy olyat, aminek a kinézetét megtűröd a hardver meg a garancia miatt. Itt most persze egyáltalán nem a HP és a Dell összehasonlításáról beszélek, hanem arról, hogy mindenkinek más tetszik, és hogy a használhatóság, kényelmesség nagyon fontos.

    Magyarán szólva mindenképp meg kell nézni a gépet a vásárlás előtt, és azt venni, amelyik a legkényelmesebb, leghasználhatóbb és legszerethetőbb számodra, ez legalább olyan fontos ilyen hosszú távra tervezett, nap mint nap rengeteget használt eszköznél, mint a garancia hossza.

  • frei0018

    csendes tag

    válasz Soká #6457 üzenetére

    emberek, emberek :) még szép, hogy a legfrissebb radeon driver van fent 11.02.15.-i verzió

  • trollreign

    tag

    válasz Soká #6564 üzenetére

    Ha máshoz hasonlítva szeretnéd hallani a minőséget, akkor a jelenlegi konkurenseit nézve pl a HP Pavilion dv6-hoz, a Lenovo y560a-hoz és a Toshiba L650-hez képest sokkal élettelenebbek a színek, kisebb a kontrasztarány, a fényerő sem az igazi, a fekete szín sem olyan sötét és szép rajta, a betűk sem éppen tűélesek.

    Amiben viszont Spyducknak nagyon igaza van, az az, hogy az N5010 kijelzőjénél amikor leülök elé külön erőfeszítést igényel, hogy a kijelző dőlésszögét és a székem dőlésszögét behangoljam úgy, hogy lássak is valamit a képből, de kényelmesen is üljek. Magyarra lefordítva függőleges irányban nagyon rossz a betekintési szöge (na nem mintha horizontálisan olyan kiemelkedően jó lenne:D), ha rosszul hajolsz, könnyen elsötétedik a teteje vagy az alja, még a színinvertálás is előfordul.

    Ami az anyaghasználatot illeti, nekem nincs vele különösebb gondom, gyűjti az ujjlenyomatokat, de kellemes csiszolt fém mintázatú, közepesen csillogó műanyagból van a csuklótámasz, és a fedél is hasonló. A kihajlások szerintem annyira nem vészesek, a billentyűzet sem nyomódik be elviselhetetlenül, talán a kijelző körüli keret lehetne valamivel masszívabb, illetve a csuklótámasz lehetne merevebb.

    Ettől függetlenül jó áron kapsz jó teljesítményt, ezért ajánlott gép, bár mióta láthatunk Toshiba L650 és Lenovo y560 gépeket 180 alatt, én már egyáltalán nem tartom olyan jó vételnek, nem is ajánlottam mostanában senkinek.

Aktív témák