Aktív témák

  • Szakbarbár

    aktív tag

    Üdv!

    Az egyik ismerősöm szeretne laptopot vásárolni, a keret kb 130.000 Ft. Elméletileg csak internetezésre és filmnézésre használná, játszani nem tudom hogy szokott-e.
    Az alábbi gépeket néztem ki neki:

    [Acer Aspire 5742G-373G32Mnkk]

    Toshiba Satellite C660-1X9 NV W7 3Y

    Esetleg még szóba jöhet egy Lenovo IdeaPad G570 I3 2330, Intel HD graphics 3000, 6 GB ram, 500 GB 5400 rpm HDD, ennek az ára 130.000 Ft
    Még nincs LCD tv-jük, de ha lesz, akkor célszerű azt hdmi-vel összekötni, ezért csak olyat választottam, amelyiken található HDMI kimenet. Játszani nem tudom mennyire szeretnének, ebben az esetben jól jöhet a Nvidi 520M vagy a 315M, bár a notebookcheck szerint az utóbbinál valamivel gyorsabb az Intel HD graphics 3000.
    A Toshiba mellett egyedül az előtelepített Win7 és a 3 év garancia szól. Sajnos csak 2 usb van rajta, ráadásul a hálókártya sem gigabites.
    Én az Acer felé hajlok, esetleg ha van még valami jó ötletetek, akkor azt örömmel fogadom.
    Viszonyítási alapnak van itthon egy Asus K52AB laptop, ebben egy Ati HD4570-es és egy HD 3200-as integrált videokártya van Amd X2 QL-64-es processzor mellett. Nagyjából ha jól gondolom a kiszemelt laptopok bőven túlszárnyalják ezt teljesítményben?

    Szakbarbár.

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Aktív témák