Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Rhyno #2841 üzenetére

    A klasszikus (nem one-chip) tuner bemenetén jel sávszűrőkön keresztül kétfelé ágazik, VHF és UHF előerősítőre, rezgőkörök, keverők stb. vagyis lényegében két külön áramkörrel lehet átfogni a teljes sávot.

    Kézenfekvő, hogy ha például az egyik előerősítő (FET / IC) elszáll, attól még a jel átszivároghat rajta, akkor az analóg adás szemcsés lesz. Ilyen hiba "magától" is is előfordulhat, vagy azokat is valamilyen külső impulzus vágja agyon, ezt valóban nehéz bizonyítani. Hogy egyszerre két TV is így járt, az pláne gyanús, csak ki hiszi ezt el, milyen hatóság, nehéz ügy.

    Analóg box külön nincs, régi VHS magnó teljesítheti ezt a funkciót.

    DVB-C box van, de az külön elég drága (2-3-szor drágább, mint a DVB-T boxok), vagy lehet bérelni a Digitől is. Mivel a Digikábelen DVB-C adás is fut párhuzamosan az analóg mellett – gondolom, nálatok is – minőségileg jobban járnál a digitális adással, HDMI-kábelen keresztül.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Rhyno #2850 üzenetére

    Ha egyértelműen bizonyított, hogy valóban a TV hibás, nem a kábelrendszer, akkor elvileg tunercsere lenne szükséges, ami például képcsöves TV-nél nem nagy kaland, 10k alatt megúszható, de LCD-nél elég kellemetlen, kibányászni is, másik tunert keríteni is. Nem tudom, hogy találsz-e ilyet, akinek van hozzá alkatrésze, vagy esetleg komplett alaplap, akár bontva is.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák