Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buldog-bódog

    csendes tag

    válasz ócskás #591 üzenetére

    Szia Ócskás!
    Ez a "ojjektum" volt megbízható források szerint a debreceni repülőtér igazi tároló bázisa.
    A hely Debrecen központjától, kb.15 perc autóval. A repülőtértől való távolsága úton 1,5-2km, légvonalban olyan 1km. Jelenlegi neve VÍGKEND MAJOR (az interneten is megtalálható), szabadidő centrum, panzió, stb. Főleg céges bulikat rendeznek benne.
    A "régi", volt szovjet időbeli nevét senki nem tudta, akivel beszéltem.
    Tehát a megközelítése, ill. helye: Debrecenből, a 47sz. főúton indulunk Békéscsaba, Szeged irányába, a Mikepércsi úton (a repülőtér is itt van, a kifutó vége szinte az útba ér).
    Mikor véget ér a 2 x 2 sávos út, balra fordulunk Hosszúpályi, Létavértes irányába (tábla jelzi). Ezen a sokadrangú úton haladva olyan 1-1,5 km-t, balkézre találjuk ezt a helyet, mely a főút elhagyása után több helyen is ki van táblázva.
    Én egyszer, 2 éve jártam ott (bent). Mivel társasággal voltam, s ezekre a fórumokra is pár hónapja találtam, nem tulajdonitottam jelentőségét, hogy bebarangoljam a területet, mely egyébként szabadon kószálható.
    Ami akkor meglepett, az a jelenlegi főbejárattól nem messze lévő földdel fedett tároló, a maga 70-80cm vastag acél-vasbeton ajtajával. Állítólag több ilyen is van a területen.
    Hasonlóakat már láttam az Index fórumon, de nem emlékszem rá, hogy hol készültek a fotók. Ha időm engedi, megnézem a szerzők képtárát, s majd belinkelem.
    S ami a csúcs volt, az alakuló??? (központi) téren álló több méteres LENIN szobor.
    Ha sikerül, a nyáron (tavasszal) visszamegyek, és írok egy részletes "jelentést", fényképekkel, a még fellelhető dolgokról.
    És, itt ragadnám meg az alkalmat, hogy tettestársat keressek a felderítő munkához. Keresem, a vállakozó kedvű társakat, aki Nyíregyháza kb. 50 km-s körzetében laknak, s kedvet éreznek a felfedezésekhez, jelentkezzenek!
    -d-

    Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

Új hozzászólás Aktív témák