Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chubby2o6

    senior tag

    válasz Tin #245819 üzenetére

    Igen, teljesen normális. Ha - ahogy írtad - minden beállítás jó, akkor adj egy kis időt a sggednek, hogy hozzászokjon. A nyereg egy elég specifikus dolog, nincs olyan típus/márka, ami mindenkinek egyformán jó. Ha már bringázgatsz pár hete, és még akkor is fáj, akkor kezdhetsz másik nyerget keresgélni, de jó ideig eltarthat, mire megtalálod a tényleg megfelelőt. Az a baj, hogy igazából senki nem fogja megmondani a tutit, itt már nagyon sokan nagyon sokféle nyerget kipróbáltunk, de nincs olyan, hogy "Ezt használd, mert ez a legjobb!".
    Használhatsz betétes gatyákat is, de azokat is szokni kell, meg az is olyan, hogy sokan esküsznek rá, sokan meg ki nem állhatják. Én se használom, pedig mindegyik Endura gatyámhoz járt tartozékként, csak gyűlnek a szekrényben :DDD . A bringán ülni jó benne, de ha leszállok, nekem rohadtul idegesítő érzés, pedig ezek elég vékony betétek.

  • Angie™

    addikt

    válasz Tin #245819 üzenetére

    Szépen összefoglaltad az eseményeket, ritka :)

    1. Nekem meglepő, hogy a magasságodhoz jó az L-es méret. 185cm -es magasságnál szerintem inkább az XL-es bicajok kellenek már, és ami tapasztalatom van a CUBE-al, hogy még alul is vannak méretezve.

    2. Nehéz elképzelnem, hogy pontosan milyen fájdalmat érzel a nyereg miatt. Mindenképpen ajánlanék neked betétes nadrágot. Vagy legalább egy betétes alsót, és arra is vehetsz fel melegítőt is ha nem akarsz superman-es nadrágban menni :)
    Ha ez nem segít és továbbra is fájdalmaid vannak, akkor érdemes megnézni másik nyerget. Viszont, ha nagyon puha nyerget választasz akkor attól is lehet zsibbadásod a későbbiekben, ezzel vigyázzál.
    Nagyon sok bicajboltban van tesztnyereg szolgáltatás, leraksz egy deákot :) és kapsz egy tesztnyerget, amivel akár hetekig tekerhetsz. Lehet sikerül így megtalálni a befutót.

    Nekem most a Scott-omon Ergon SM comp nyereg van, párom ajánlotta, mert korábban 4-5 syncross nyerget ropogtattam, törtem szét :) Ez nem nyikorog, de vastagabb is annyira nem tetszik a formája, de idén marad már. Másik bicómon Giant Contact SL van, ez nagyon kényelmes de az oldala "kissé hegyes", ha kiállok a nyeregből érzem a combomon, hogy ott van, hogy nagyon ott van :) De összeségében szerencsés vagyok, mert soha nem zavart egyik nyereg sem, mindegyiket szerettem. Talán egyszeer elvittem én is tesztre egy dúrván kivágott syncross belcarra 1-et, az nem nyerte el a tetszésemet.

    Szóval mindenképppen meg kell keresni a megfelelő nyerget neked. Jajj igen, a nyereg mindig vizszintes, azzal ne játsz! :K

    [ Szerkesztve ]

    ⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

  • ISThun

    csendes tag

    válasz Tin #245819 üzenetére

    Szerintem normális, hogy érzed a hátsód ennyi év után. Ugyanakkor én a betétes nadrágra szavaznék, egy próbát megér, szerintem sokat jelent ülésminőségben és olcsóbb, mint nyergeket cserélgetni.

  • fulton

    addikt

    válasz Tin #245819 üzenetére

    Nem csodálom hogy ezen fáj...én azokra nem hallgatnék akik azt szajkózzák hogy , gyenge a segged, majd megszokja..hülyeség esetedben. Azért nyomja mert azok a nyergek nem betét nélküli tekerésre lettek kitalálva. Kemények, én is próbáltam ilyen nyergeket(én betét nélkül tolom). Ami nekem bevált betét nélkül, az a vastagabb gél/párnázás, középen anatómiai kivágással. Sose volt még ülőgumó fájdalmam több órás út után sem, kényelmes kellően kemény/puha. Ebből választanék/találnék egy jót magamnak a helyedben, szerintem segíteni fog.
    Attól hogy 12cm az ülőgumód, viszont pl 60% fokos viszonylag egyenesebb pózban tekersz, betét nélkül..ez a mostani nyerged nem alkalmas(betét nélkül). (és szélesebbet is néznék mint 145mm) erre a pózra ami nálad lehet.

    Nekem pl 11.5 az ülőgumó táv, és 180cm szélest használok Selle Royal Ellipse moderate man. Egy picit már ez határ eset a jelenlegi poziciómnál (45fok) de most sincs úgy problémám, sem fájdalmam, de azért próbálok előre lépni, majd most a BBB BSD72 smartcomfort-ot - ha megkapom :) az kicsit orrban keskenyebb (így ideálisabb lehet mostani poziciómnak), ugyan akkor csak 150mm széles, a párnázása is vastagabb mint amit linkeltél.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Tin #245819 üzenetére

    Sziasztok,

    Jelentem, lassan sikerül megszoknom a nyerget, eddig 120 km-t mentem a bringával, és bár még mindig szétnyom néha, de már érzem, hogy nem annyira vészes, és ez valóban inkább csak megszokás kérdése. Biciklis gatyát még nem szereztem be, annak a betétje gondolom segíteni fog még valamennyit. Viszont azt nem akarom netről rendelni, jobb megpróbálni. Gondolom a Decathlonosak indulásnak jók.

    Olvasom, hogy írjátok, hogy nehéz az újrakezdés. Én durván 20 év után kezdtem újra, kezdetben 15 km/h alatti átlagokat mentem 10 km alatti távon, ma 18.5 km/h volt az átlag és 20 km a táv. Találtam egy jó kis félreeső helyet, ami nagyrészt sík, a végén egy nagyobb lejtő, aztán vissza emelkedő, és visszafelé megint kb sík, így 3 km egy "kör", ezekből megyek egyre többet (kb egy órát összesen). Viszont most már tényleg be kell szereznem egy kulacstartót, mert az iszom előtte másfél litert, aztán hazaérve megint egyet nem fog működni, ha kijön az igazán jó idő. Nem tudom, mi a jó átlagsebesség, a célom a 20 km/h és a 20-25 km táv egyszeri tekerésre, és heti 2-3 alkalom. Remélem, hogy ezzel le tudok dobni 5-10 kilót, mert van honnan: most 100 kg vagyok.

    Viszont mint írtam, a bicóban most 120 km van, és szerintem ideje lenne megolajoznom a láncot. Olvasom, hogy itt mindenki a vaxban hisz, de nekem a pincében van a bringa, szóval az olajozás is simán működik. Ha lesz kitartásom, havi 100-200 km-t fogok menni, és csak aszfalton tiszta időben, szóval az a negyed óra szórakozás belefér pár hetente. Láncot levenni, főzögetni és hasonlókat egyelőre nem szeretnék.

    Ha ez számít, KMC X9 lánc van a bringán, és Shimano Alivio 3x9-es váltó. Ehhez milyen láncolajat érdemes venni, illetve milyen lánctisztítót? A lánc tisztításához milyen folyadék kell, elég az izopropil alkohol? A lánc nálam nem koszolódik igazán, szóval gondolom elég áttörölnöm olajozás előtt, aztán várni egy negyed órát és újra áttörölni kívül. Arra gondoltam, hogy minden második-harmadik olajozás előtt meg átmegyek rajta lánctisztító "géppel". Olvastam már cikkeket róla, csak a gyakorlati tapasztalat általában hasznosabb, mint egy bolt cikkje, ami félig-meddig a saját termékeiket reklámozza.

    Ha terméket ajánlotok, a német webshopok is tökélesen megfelelnek. Nem spray-re gondoltam, hanem csepegtetősre, talán az a legegyszerűbb nekem. Köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák