Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz jjeahh #170897 üzenetére

    Én ezekről néztem teszteket vásárlás előtt. :F

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • ZolkoW

    őstag

    válasz jjeahh #170897 üzenetére

    Ha a szervizes megcsinálja, akkor ezek szerint lehetséges :)
    Ha az alsó végállapot tuti 1000% hogy jó (amikor már közel van hozzá, nem is olyan könnyű kitalálni, hogy már tényleg jó, vagy még lehet-e javítani... pedig nálam elöl csak egy irányból tud érkezni a lánc) , szóval ha az fix, akkor lehet húzgálni a bowdenen. Megfontolnám a bowdencserét is, ha már igazán magadra akarod húzni a bajt :D. mindenesetre ha törés van benne, az instant kuka, ha ennyire nem akarja az igazságot, lehet, hogy jobb úgy kezdeni.
    Szóval befogatod, onnantól valószínűleg csak feszítened kell rajta a feszítőcsavarral, tehát lehet kezdetben teljesen betekerve. A 11 sebis GX az olyan, hogy ha csak kézzel meghúzom a bowdent, és leszorítom a végét a csavarral, akkor minden más állítás nélkül már végig szokott váltani, de azért lehet még javítani rajta egy kis feszítéssel, de elég tág határok között elfogadhatóan vált. A Shimanó tudtommal kevesebb drótot húz, így érzékenyebb lehet.
    (otthon 9-es Shimano van, azzal valamivel tovább tart nekem is)
    Ha olyan gebasz van, hogy a sor közepén máshogy vált, mint a széleken, akkor ott kell lennie valami anomáliának, amiket fent már említettünk. Pl. ez a váltótartó fül nekem sem szúrta ki a szemem, főleg hogy a váltó is lógott már, de azért csak-csak úgy éreztem, hogy befele hajlik egy kicsit, hát egyengettem rajta, és tényleg jobb lett.
    (az átütős vázamnál nem tudom, mennyire tudnám egyengetni, annak elég masszív füle van, ha valami azt letöri, érzésem szerint megy a váz is a levesbe... :U )

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • Somatom

    veterán

    válasz jjeahh #170897 üzenetére

    Nyugi, nem vagy egyedül. Nagyobbra lett cserélve a tányérom, de nem fért el a láncvillától, ezért 1mm -rel kíjjebb lett hézagolva. Runner utána ment a váltóval, de nem lett az igazi (nem az ő hibája, nem volt ideje belőni). Az lett az eredmény, hogy nedves időben, terhelés alatt a legkisebb lánckerékről ugrott a lánc, mintha vissza akarna mászni a következő fokozatra (igen, csak esőben csinálta). Múlt héten a Bergusonnál beállították. Most már száraz időben is csinálja. :W

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Új hozzászólás Aktív témák