Aktív témák

  • Doki-HUN1978

    senior tag

    Szombaton -hosszú idő után újra- outira ültem, aminek a tapasztalatait megosztanám veletek.
    Félreértés ne essék, sosem mentem huzamosabb ideig országútival, csak kipróbáltam 1-2 karika erejéig öcsém bringáját.
    Mióta "komolyabban" tekerek a montival azóta nem ültem rajta.
    Gondoltam megkergetem hegynek a kicsikét. (egy Mali vázas, fékváltókaros -szerintem 30000-es - kategória lehet.)

    Mivel Szekszárdon voltam, a Gemenci Nagydíj hegyi időfutamának útvonalára indultam meg, csak a másik oldalról. 8:30-tól láthatóak a pálya egyes részei + a hegyi befutó

    Az első dombon még minden ok volt. (leszámítva, hogy minden egyes útegyenetlenséget a gerincvelőmben éreztem, viszont ami tetszett, az a kis súrlódás miatti "száguldás" volt.
    Jött a keményebb második domb.
    Na ennek a közepén elkezdtem keresgélni a kis tányért. (mivel montival hegynek mindig ülve pörgetek, szinte soha nem állok ki a nyeregből, mert elpörögne a kerék.)

    Elég nagy csalódásomra nem volt kis tányér...
    Nem volt más hátra, nyeregből kiállás és tolás/húzás.
    A look rendszernek itt éreztem meg az előnyét a sajátomhoz képest.
    Sokkal nagyobbat lehet húzni vele és jobban tartja a lábat a pedálhoz, viszont pont e miatt kissé kényelmetlennek is éreztem.
    Túlságosan fixnek éreztem a lábam bokától lefelé.
    A kos kormányt szintén nagyon kényelmetlennek találtam alsó fogással, ha felül fogtam, nagy volt a légellenállás. :F

    Mire felértem, kapkodtam a levegőt rendesen, de még hátra volt 2 meredek szakasz.
    Nekiindultam az elsőnek, majd kb. a felénél -szégyen ide vagy oda- meg kellett álljak.
    Mivel nem szoktam hozzá a nagy áttételen való hegymenethez, elfogyott a levegőm. :O
    Nagyot csalódtam magamban, de 1-2 perc múlva folytattam az utat.

    Az utolsó -legmeredekebb- befutó szakasz viszonylag simán ment, a végére keményen elfáradtam.

    Ebből az egészből számomra az volt a tapasztalat, hogy megértettem miért is alapoznak a keményebb montisok outival... no meg, hogy -elsősorban- az állóképességemet fejlesztenem kell. :B

    "A szórakozottság a zsenik erénye"

Aktív témák