Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberPunk666

    senior tag

    Sokrétű a probléma.
    - Az, hogy az oktató nem tud leírni 5 sor kódot úgy, hogy azt ne dobják vissza code review-n bárhol egy fejlesztésen az nem pénz kérdés és eszenciális eleme lenne a minőségnek. (ugyanez bootcampen és egyetemen is)
    - Az, hogy aki erre képes az nem fog visszamenni az akadémiai pályára, ahol a szakma csúcsa nem keres annyit, mint a pályakezdő az iparban.
    - Nem értem, hogy egy csomó tanár, aki nem akar oktatni (látszik) miért oktat mégis és miért nem megy el pénzt keresni inkább (fiatalok is)
    - Ipari tapasztalat nélkül ipari munkára nevelni szerintem elég egyértelmű hülyeség, nekem ez triviálisnak tűnik.

    Én nagyon szívesen lennék egyetemi tanár a szakmában. Br 1M-ért már holnap jelentkeznék is. Ez kevesebb, mint a mostani fizetésem, nem lenne olyan rugalmas és egy csomó hátránya van, de én imádnám(!).
    De hogy ezt a pénzt évtizedes tapasztalattal sem kapnám meg jelenleg a rendszerben?
    Hát így az oktatás csak egy drága hobbi lenne, és így inkább köszönöm nem.
    Pedig lenne tapasztalatom hozzá, szeretném csinálni és eredmények alapján még jó is vagyok benne.
    De a hatoda lenne a fizetésem. A lakbérem és egy bérlet elvinné az egész havit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák