Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Pietrosz #2346 üzenetére

    Az SB-nél kellett is a forrasztott kupak, mert különben igencsak betegen mentek volna. Halkan jegyzem meg, az se véletlen, hogy csak IB-re cseréltem a régi 920-am, és eszembe se jutott SB-re egy percre sem, tuning meg forrasztás ide vagy oda, nem volt meggyőzően gyorsabb vagy energiatakarékosabb az SB tuningolva se. :N A kezdeti bénázást a lapokkal nem is említve, ami meg használható lett volna (z68) kezdetben pofátlanul drága volt. A dolog másik fele, hogy annyi eszetlen feszen és órajelen tuningolt procit is keveset láttam másutt, mint az SB topicocban, ez is hozzátehetett, hogy az Intelnek is vélhetően ki kellett valamit találni, ne menjen vissza hozzájuk egy rakás döglött proci, mert ugye a usert nem érdekli, hogy ő nyírta ki a felelőtlenségével és hozzá nem értésével, viszi vissza gariba rezzenéstelen arccal, lelkiismeretfurdalás nélkül.

    Az X58-at annak idején nem azért vettem nem sokkal megjelenése után, mert felsőkategória, hanem mert tetszett az I7, a benne rejlő újszerű megoldások, és akkoriban szükségem is volt az erejére, és akkor még nem voltak olcsósított alternatívák se, a későbbi 1156 is jó béna lett. :D Viszonylag kis bukóval ki tudtam jönni a P35/Q6600 konfigomból, és lett az I7, amit amúgy egyáltalán nem bántam meg, sosem szolgált ki egyetlen gép sem olyan sokáig. Az X58-ban rejlő teljes potenciált azonban igazából sosem tudtam kihasználni, egy 100-as LAN-t használtam, egy VGA-t, 4 SATA-t, és az USB-ket, ezért meg kár volt 40 sáv PCIE-nek lennie a gépben, meg firewire-nek, meg 9 sata-nak, két gigabit lannak, és atöbbi. Igazából már nincs is szükségem erősebb gépre vagy tuningra, a 920 is alapon ment már legalább egy éve, a 3570K-t se húzom. Igazából 3450-el szemeztem, de az erősebb lett, láttam némi fantáziát a HD4000-ben és a későbbi értékállóságnak is jót tesz a lockmentesség, és megjelenéskor még jó áron hozzá tudtam jutni. Azt hiszem, így már érthető, miért is nem jutott eszembe se X79-et venni. ;) Az IB-re váltásnál is csak azért lett ez, mert így az integrált VGA-val tudok spórolni az üres fogyin, meg alapból kevesebbet eszik (pedig az előző se volt áramtemető), és így jóval halkabban hűthető, és mivel főleg tanulós, dolgozós gép lett, én meg nem tudok zajban figyelni, ez fontos szempont lett, nem az van, mint régen, hogy beraktam a GTA4-et, aztán a VGA zúgása se zavart a játék hangja elnyomta azt is. :D

    Azért sem vagyok válasz a kérdésemre, mert én is eléggé fel lettem volna háborodva, ha 1 évvel a megjelenés után ért volna felét se a cuccom, és kijött volna valami másfélszer olyan gyors. Amit én vettem felsőkategóriát, az ~3 évig volt nálam, mire felére esett az értéke. Azért ez nagy különbség. Másfelől nekem alternatívám se volt, vagy 775, vagy 1366, és akkoriban a 1366 viszonylag olcsó is volt a 775-höz képesti fejlettségéhez képest.

    Az utolsó mondatod szépen összefoglalja a lényeget. :R

    [ Szerkesztve ]

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Pietrosz #2346 üzenetére

    Egy i7-3820 szerintem pont jobban megéri, mint egy 3770K. Előbbi kevesebbet fogyaszt, utóbbi alá egy alap felszereltségű lap (pl. X79A-GD45) ára megegyezik egy közép-felső kategóriás Ivy-s lapéval, szolgáltatáskészleteik is korrelálnak. Az SBE ugyanakkor jobban tuningolhazó, még a szorzólock ellenére is (125-ös BCLK strap), nagyobb támogatott memóriamennyiség (), Quad Channel RAM, 40 PCIe Gen3 sáv (x16-x16 CF/SLI), továbbá olcsóbb, mint a 3770K.

    És mind az alap, mind a tuningolt 3820 vs. 3770K kb. döntetlen számítási kapacitás tekintetében.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák