Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • legiaap

    nagyúr

    válasz Vasinger! #78135 üzenetére

    BME-n végzett egy imserősöm építészként. Le se sz@rták UK-ban. Angol diplomád van? Nem? Akkor nem számítasz itt. Van esetleg tapasztalatod? Angol? Nem? Akkor nem számítasz.
    Ja igen mehettem volna gyakorlatra suli közben, amit úgy hívnak dolgozz ingyen. Aztán a végén nem is biztos felvesznek oda, vagy lehet éhbérért. Hülye vagyok én?
    Volt egy osztálytársam fősulin, meg középsuliban is együtt voltunk. Zseni a gyerek. Most 130.000-ért dolgozik. 4 éve nem talál melót, pedig bármelyik cég nyerne vele olyan esze van. De nem volt haverja sehol sem, meg ismerőse. Akik meg alig teljesítettek fősulin, most már igazgatók kb.

    [ Szerkesztve ]

    How are U today? Just kidding...I don't care!

  • Totheground

    addikt

    válasz Vasinger! #78135 üzenetére

    Ennyi. Mikor végeztem az egyetemmel, én is már 8 hónapja gyakornok voltam a cégnél, ahol most is vagyok, és egyből tettek is egy jó ajánlatot (meg kaptam egyet a MOLtól illetve a BudaCash-től is, de végül itt maradtam és nem bántam meg). Persze, ha egyetem alatt az ember csak az egyetemet csinálja, akkor nehezebb.

    [ Szerkesztve ]

    Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

  • Ragnar95

    nagyúr

    válasz Vasinger! #78135 üzenetére

    "Megjegyzem, a diplomák többsége tényleg olyan amilyen, de azért egy ismertebb, értsd: ELTE vagy BME diplomát felmutatsz, akár külföldön, vagy itthon nem úgy bánnak veled, mintha egy ZSKF-ről vagy OE-ről jöttél volna, ezt baromira megtanultam most"
    Ez mondjuk nettó bullshit, legalábbis a külföldre vonatkozó része.
    Úgy van, ahogy legiaap kolléga mondja, UK-ben legtöbb szakmában csak a kinti diploma érdekli őket és ott sem mindegy egyáltalán, hogy milyen. Amikor jópár egyetemük van a világon a top10-ben, minek foglalkoznának magyar diplomásokkal, akiknek nagy része még csak a nyelvet sem beszéli?
    Ráadásul az ELTE pont az az egyetem, ahol a szakok nagy része itthonra köt és külföldön semmire nem mész az ott kapott diplomáddal... :U (ld. ÁJK, BTK gyakorlatilag off hogyha külföldre akarsz menni, TTK-val se sokra mész szerintem kint) BME diplomával még talán van esélyed, de ha fel is vesznek, jóval alacsonyabb fizut ajánlanak, mintha kinti diplomád lenne.
    Jojo5: minek IELTS? Egyetemhez nyilván az kell (nekem is az van és a UK-be menő emberek 99%-ának itthonról), de munkához nem látom szükségét. Legtöbb helyen úgyis csak azt nézik, hogy tudsz-e angolul, ami kiderül az interjún legkésőbb.

    Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Új hozzászólás Aktív témák