Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz proci985 #118451 üzenetére

    :D Én jól darálok, katona-igavonó vagyok, nézőpont kérdése, szintén R&D, de épp most készülök egy német diplomát elkezdeni online, 3 év alatt abszolválom aztán hátha javamra válik :D Nem IT, tökmás. Ami az IT-hoz kell, azt az ember udemy-n meg tapasztalati úton összekaparja, vannak szakmák, amik keményen tanulósak (iskolapadban), pl. orvos, ügyvéd, ugye őket ritkán tolja le az ember online + munkához se engedik még csak a közelébe se a hivatalos keményfedelű nélkül... na, az IT nem ilyen, egyik ex főnököm, aki 200 főnél kezdett és végül 1200-at vitt már, geológus végzettségű volt, csak volt agya. Ennyi. :UÉs ezzel nem arra utalok, hogy a többihez nem kell agy, hanem arra, hogy az IT világa olyan iramban fejlődik és tágul-bővül (már-már azt hiszem-látom, hogy lufi, ami kidurran egyszer), hogy ezt egy hagyományos oktatási rendszer 1. képtelen lekövetni 2. mire megtanulja az oktató, hogy leadja, több verzióval beelőzte őt a tananyag, amit leadna :D 3. idő sincs rá, viszont szorgalommal fel lehet szívni és utána lehet tolni a dolgot a racionalitás mentén. Arra a karrier elején vevő mindenki, "ifjú titánt" mindenki imád, amikor meg már manager az ifjú titán X év múlva és kezdi a bullshitet meg politikát tolni, van olyan tapasztalata és tekintélye, hogy beletojhat, milyen diplomája van, állatorvos tehén szakon vagy lepkevadász.. Fun fact, van manager ismerősöm, aki kínkeservesen (mert sosem egyszerű) jutott el középvezető poziba és felült a Wolt kismotorra a pizzadobozzal a barátnőjével történő szakítása után, mondván, kikapcsolja + még pénz is.

    Milyen svéd ? Én képtelen vagyok megszokni őket, ez a buksisimis, tojáshéjon lépkedős mentalitás számomra agyfax :D, és minden, csak nem produktív. Mondjuk én fiatalon is, meg később cégben is németek alatt szocializálódtam, az nagyon-nagyon fekszik. DACH-on kívül max spanyolokban tudnék még gondolkodni, más nem. Vagy Thaiföld, EUR-ban vagy USD-ben jólfizetett freelancer-ként elhepázni a parton egy laptoppal meg combos powerbank-el és szolár töltővel + mobilnettel napi 3-4 órában, aztán fukit :D .. De a munka világából egyre inkább elegem van, remélem, sikerül kitörni és megvalósítanom magam, szerintem ez sokkal fontosabb, mint a "ki mit szól hozzá, hogy mit csinálsz". (És k* ritka is, hozzáteszem). Mert hát onnantól, hogy valamit szeretsz csinálni, azaz magyarra lefordítva, a hobbidnak és/vagy hobbidból élsz, Számodra már elfogadható (vagy urambocsá, nagyon jó) módon, az onnantól nem munka. :U

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák