Új hozzászólás Aktív témák

  • Imics13

    tag

    válasz Keddkem #6034 üzenetére

    Hi,

    Van néhány apró megjegyzésem.
    Én 2002 óta „hivatalos” SE felhasználó vagyok. Nálunk ez úgy ment, hogy kértem egy próbaverziót, kb fél évet „ingyen” használtam és miután bizonyított a technika megvásároltuk a cuccot. Közben egyszer hívtak fel, hogy hogyan boldogulok a szoftverrel, van-e kérdésem stb… DE ami a legdurvább, nem akarták rámtuszakolni, hogy ember vedd már meg!!! Közben futottam máshol is kört, hát néhányszor hívtak, hogy az övék a legjobb, abból adtak el a legtöbbet, ők a piacvezetők stb… Azóta néhány más volt egyetemi cimboráim is beruháztak a szoftverre, egyik haverom magánzóként egy év alatt pengette ki a szoftver árát részletekben. Sztem a baj az, hogy a magyar nem mer kérdezni, kérni. Abból indulunk ki, hogy ha felveszem a kapcsolatot a „dílerrel”, akkor az minden áron rám akarja tuszakolni a szoftverét. Nekem is van, volt ilyen tapasztalatom, de ezeket a „telemarketinges” cégeket el kell kerülni, minden szinten. Nálunk van szoftverkövetés, így jár mellé egy hivatalos otthoni verzió is, ezzel akár maszekban is lehet „ügyeskedni”. Illegális használat… Hmm így is több licenszünk van a home verzióval, így eszünkbe sem jut. Van valami védelem a Solid-ban, ha internetről letöltött cr@ck fájlt használsz, akkor megütheted a bokád, de ez a licensz szerződésben benne is van. Valaki azt írta itt, hogy Lopás! Ez az, én sem örülnék neki, ha az én terveimet „kölcsönvennék” és legyártanák a sajtolószerszámot és termelnének vele… Ki az aki elfogadná ezt? Sztem senki!!! Ha tanulni, akarsz ott az ingyenes oktatási verzió, ha termelni akarsz ott a hivatalos út, beszélj a dílerrel, kérj próbaverziót.

    Említetted a „kémkedést”, hát ez egy érdekes megközelítés, én azt tudom, hogy az SE internet nélkül is működik, persze egy tervezőnek a net maga a „paradicsom”, de én szűröm tűzfallal a portokat, és még egyszer sem jelzett, hogy infókat küldene valahová, de biztos azért, mert azt használom, amit megvettünk. A PTC-től vagy 2 éve letöltöttem a Cocreate-t és bizony internet nélkül nem indul a szoftver, utána olvastam és ez volt leírva: „Active internet connection”. Hát lehet, hogy azért kell a kapcsolat, hogy ellenőrizzenek engem? Egy ingyenes szoftvernél ez nekem szokatlan.

    Na mindegy, ízlések és pofonok! :))

    www.solidedgest.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák