Új hozzászólás Aktív témák

  • zeee

    senior tag

    Sziasztok! Valaki tud segiteni külföldi munkában? némi nct-s tapasztalatom van, bár nem voltam odáig érte, kicsit körülményesnek találom a felhasználo barát 530-ashoz képest. Az utóbbival viszont bárhol megállom a helyem. Szinte mindenre tudok programot irni, egyszerü dolgoktól kezdve egészen a bonyolultakig. a teraszolgatástól kezdve, kup, radiusz, sl ciklus, programrészek egymásba ágyazása, összes ciklus, már az 5 tengely is elég jól megy, barátkozom a spatial-al. általában amig megy a gép szoktam tréningezni, valamelyik nap sikerült megirni, hogy egy adott rádiuszt 'x' 'z' mozgással lekövet a maró, amit 'y'-ban léptettem, egy igy egy gömvégüvel simitottam. Teraszolva is meg lehetett volna oldani, de már régóta izgatta a fantáziám hogy sokkal hatékonyabb, és még jol is néz ki amikor x-ben mozog az asztal és a szerszám emelkedik r220-al, majd a radiusz tetejétől csökken, igy akár hullámokat is lehet marni:))) Eszméletlen miket meg lehet irni ha az ember jó matekból. Na de meg is kéne ebből élni. Sok a cnc-és, de igazán kevés a jó. A legtöbb megtanulja valamennyire, de aztán megáll azon a szinten, aminek több oka is lehet, nincs képzés, ambicó és szorgalom hiány. Lásd az utóbbiakat, miattuk keresünk keveset, valamennyire megtanulják, fel tudja venni a nullát, beméri a szerszámokat, aztán jöhet a 3d, és zöld gomb. Tisztelet a kivételnek, de ez nem csak erről szol. Én ebből akarok megélni, és egy kicsit szinvonalasabban!!! Jó lenne itthon ezt elérni de egyre nehezebb, és ugy néz ki hogy ez a tendencia csak romlik.
    Szóval ha valaki tudna segiteni vagy leirni a tapasztalatát külfölddel kapcsolatban, azt megköszönném ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák