Új hozzászólás Aktív témák

  • nchelp

    tag

    válasz Laci 1984 #1040 üzenetére

    Üdv, Laci, én megfelelek mindkét kritériumnak :DDD

    Eredetileg ugyanis kaposvári vagyok, de mielőtt kijöttem, pár évet Pesten dolgoztam.
    Sajnos a Dunántúlt sem lehet egységesen említeni. Déli részek kezdenek "felzárkózni" Borsodhoz, különösen Somogy van katasztrofális helyzetben, ugyan van 1-2 ember, akit "megfizetnek", megkeresnek 120-150 netto közt, de sokan vannak simán száz körül, vagy az alatt. Most három műszakról beszélek, mert a cégek, melyekről beszélek, jellemzően úgy dolgoznak. Zala már jobbnak tűnik, és azért mondom, hogy tűnik, mert onnan nem tudok számokat, a KSH meg szemfényvesztésnek jó csak. Ami egyértelműen jó, vagy legalábbis jobb, az Győr környéke, ott ugyanis a Rába és az Audi rengeteg embert felszívott, és jobban érvényesül a CNC hiányszakma jellege. Ott meghatározóan lehet 150 felett keresni, ha az ember tényleg tud, és nem csak a gallér nagy.

    Pest a maga 110-150-es fizetési átlagával nincs versenyben a piacon, csak a helyi lakosok számára, mert az albérlet annyit biztosan elvisz, amennyivel többet keresnél, csak egy-két vállalatnál lehet akár 350 felett is keresni (megjegyzem, nem is kevéssel, de nem is kevés munkával), ezek azonban igencsak próbára teszik az ember idegrendszerét, és sajnos nem szakmailag. Több kollégámtól is tudom, akik megpróbálták, hogy a főnöki gárda kimeríti a "büdös tahó" fogalmát. Ezek közt van egy volt főnököm is, mármint, aki így véleményezte. Ha ott egyszer felmond valaki, akkor nagy jövés-menés lesz a helyére, mire akad még egy, aki bírja idegekkel, de ha megjön a következő betonvas idegzetű ember, akkor aztán megint gyilok-nehéz bekerülni a céghez... Hirtelen ennyi jut eszembe a dologról...

    nchelp

Új hozzászólás Aktív témák