Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Desmond0313

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy Epson Stylus DX5050-em, és a következő a helyzet:

    A nyomtatóhoz az Epson Windows Vista óta nem csinál drivert. Jelenleg Windows 10-et használok, az os alapból ezt a drivert rakta fel hozzá: Epson ESC/P-R V4 Class Driver. Az Epson Scan működik rendesen, nyomtatni is lehet vele, viszont egy a baj: színes nyomtatásnál a színek nem stimmelnek. Például a Word-ben pirosra állított szöveg a nyomtatás után bordó, a zöldre állított pedig sokkal halványabb zöld mint a gépen. Képek nyomtatásánál nagyon kiemeli a piros/bordó színeket, olyannyira, hogy nem is hasonlít a nyomtatott kép arra amit ki akarok nyomtatni. Szedtem le az Epson oldaláról ICC profilokat, próbálgattam őket (vezérlőpultban egyenként beállítottam őket a nyomtatóra), de bármelyiket próbálom, a színek ugyan olyanok, nem változnak. Megpróbáltam azt is, hogy felraktam az utolsó Vista-s drivert, hátha. A szoftver maga működik, látja a tintaszintet, és be tudom állítani a színkezelést is. Ha így próbálok meg nyomtatni, akkor azonban teljesen megváltozik a nyomtató viselkedése. Sokkal gyorsabban csinál mindent, nagyokat mozdít a papíron, a fej is hallatszik hogy gyorsabban mozog, ám a végén mikor kiadja amit nyomtatott, úgy két centinként egy fél centis "kihagyás" can végig a lapon (ahogy a képen is látható). Megpróbáltam az Epson beállításokban a high speed-et kikapcsolni, de ugyan úgy csíkos marad.

    Na most a csíkos nyomtatás ellenére a színek így szebbek (bár a piros még mindig inkább bordó, de a zöld és a kék sokkal jobb). Ha letörlöm a Vistás drivert és az alap Windows 10-est használom akkor a csíkozódás elmúlik, viszont a színek megint csúnyák. Mindent megpróbáltam már, egész délután a Google-t nyomtam de semmi. Ha ebben tudna valaki segíteni, hogy jól is nyomtasson, meg a szín is jó legyen, nagyon hálás lennék :D újat nem fogok venni csak azért mert már nincs hozzá driver... nem sokat volt használva mióta megvan vagy 10 éve, semmi baja nincs, még mindig élesen nyomtat és kiválóan szkennel, nem akarom ellökni.

    Köszi előre is! :)

  • Desmond0313

    csendes tag

    válasz Jarod1 #7189 üzenetére

    Igen, írtam is hogy próbáltam kikapcsolva, de az sem segít. Csak az alap Win 10-es driverrel nyomtat csík nélkül :(

Új hozzászólás Aktív témák