Új hozzászólás Aktív témák

  • domi007

    őstag

    Örülök nagyon a válaszoknak, és hogy ez a topik elkezdett élni :))

    SimonMágus, ezer köszönet a sok információért, akkor tehát kijelenthetjük összefoglalva, hogy ha a driverekkel minden rendben, (egyelőre csak AMD-ATI fronton bár, de alapvetően mindenfajta videókártyával majd) akkor csak annyi a feladat, hogy eljuttassunk egy 120Hz-es jelet a projektorba, mondjuk HDMI-n keresztül, feltegyük a DLP szemüvegeket és kész, élvezhetjük a 3D-t.... ez nagyon jó :), egyszerű, és olcsó(bb).

    zengoe:
    Végigolvasva amire haszálnád a 3Dt szerintem nem szükséges az nVidia 3D Vision neked, mert mint SimonMágus leírta, ATI videókártyákkal és DLP szemüvegekkel tökéletesen működik a dolog az nVidia nélkül is.

    A hogyan nézzünk álló 3D-képeket kérdésre szerintem a stereoscopic player a válasz, itt meg lehet adni a jobb és bal szem számára megjelenítendő média-anyagot külön külön (szerintem képeket is benyel, bár elméletileg alapvetően filmlejátszó-programról van szó).

    A milyen projektort kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, de szerintem ez igenis tartozhat a topikhoz, szóval az én alapelveimet azért rögzíteném:

    Milyen környezetben szeretnél vetíteni?
    A projektorok egy része alkalmas az irodai-konferenciai felhasználásként emlegetett célra is, amely esetben nincs besötétítés a teremben, így a projektornak le kell győznie a természetes fényt. Körülbelül 2000-2500 lumen felett már alkalmas egy projektor ilyen célra, azonban meg kell jegyezünk hogy a gyártók nem mindig pontosan adják meg a fényerőt, plusz a 3D levesz a fényerőből szintén (nem is keveset) így ha sötétítés nélkül szeretnénk 3D-t vetíteni baromi nagy fényerőre lesz szükségünk. Persze lehetséges egy közbenső megoldás, amikor sötétben 3D-zel és világosban konferenciázol-vetítesz, ekkor érdemes egy jól megválasztott, mondjuk 2000 lumenes projektort venni, mert bár ez talán nem lesz nagyon erős nappali fényben, ám a sötét 3D-zés közben sem lesz túl fényes és bántó a képe. Ugyanakkor lehet játszani az ECO-móddal is pl. a fényerő csökkentéséhez.

    Felbontás?
    Alapvetően minél nagyobb annál jobb. Viszont ugye a FullHD 3D projektorok manapság még nagyon drágák ezért maradnak a 720p felbontású modellek. Ez alá nem érdemes menni, ennyi azért kell. Ha túl szemcsésnek, pixelesnek látjuk a képet akkor van egy egyszerű megoldás a fullHD helyett: távolabb kell ülni a vászontól :DD .

    Eltérések a modellek között, apróságok:
    DLP-chip: a Texas Instruments, a DLP technológia kiötlője már 3 vagy 4 3D-t támogató chipnemzedéket is útjára indított, ezek közül érdemes a lehető legújabb verziót megvenni, tehát erre figyeljünk projektor összehasonlításkor, vásárláskor.
    Zaj: filmnézés közben a lehető legrosszabb a csendes jelenetek közben jól hallható projektor-ventilátor zaj, ha lehetséges a lehető leghalkabb modellt vegyük, 20 dBa az nagyon halk már, 28-32 az már hallható, efelett viszont akár már zavaró is lehet. Persze házilag lehet segíteni a hangos ventilátor halkabbra cserélésével, de garancia-idő alatt az ember ilyet nem szokott csinálni.
    Méretek, lámpa-élettartam, cserelámpa ára és elérhetősége

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Új hozzászólás Aktív témák