Keresés

Aktív témák

  • Zozzant

    addikt

    válasz Dtomi #3756 üzenetére

    nagyon világmegváltó rácsodálkozó hangulatod lett :) szerintem a világ hülyeségein kár felhúznod magad...

    https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

  • _Gudella

    senior tag

    válasz Dtomi #3756 üzenetére

    ' a sigma 17-70 prémium vízálló''

    hahahaha, legnagyobb problémám az vele hogy még a por is belemegy hétköznapi használat során :D

    [Szerkesztve]

  • Smogus

    őstag

    válasz Dtomi #3756 üzenetére

    El lehet ezeken szörnyűlködni, bár szerintem sem érdemes :)
    Mondjuk jókat mosolyogtam rajta :D

    '''' a sigma 17-70 prémium vízálló'' persze ! Beleteszed a vízbe és megáll.''

    Mondjuk ez mehetne az PH! aranyköpések közé :D

    Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Dtomi #3756 üzenetére

    Engem mostanra már kevésbé zavar, ha ilyesmiket kérdeznek, persze ha közben fotósnak vallja magát akkor azért kissé mulatságos. Inkább az zavar amikor valaki szinte a kisujját sem hajlandó mozdítani azért, hogy jobb képeket készítsen csak sopánkodik meg a felszerelésre fogja (miközben még annyit se hoz ki a sajátjából amennyit az tényleg tudna de már 1D-n töri a fejét) meg kérdezget, hogy mit hogyan állítottam be pontosan és közben nem érdekli, hogy miért úgy állítottam be meg hogy nem csak a vázon meg az obin kell csesztetni a dolgokat hanem jó helyen is kell lenni jó időben és a megfelelő pillanatban megnyomni a gombot amit meg semmilyen felszerelés nem pótol. Pontos értékekkel meg kár dobálózni, valszeg ha +1/3-al fölé lövök akkor is jó a kép legfeljebb RAW-ból lehúzom -1/3-ra, inkább a lényegét kéne megfogni, nem bemagolni az értékeket, valamit azé' van a nyűves fénymérő, hogy használjuk, nem azért, hogy saccolgassunk meg magoljunk helyette.
    Meg ami még az agyamra megy néha: ''milyen gépet ajánlasz/ajánlotok nekem?''
    Nem is ismerjük egymást, fogalmam sincs mennyire van tehetsége/türelme, jobb esetben legalább azt elmondja, mennyit szán rá de azt már nem, hogy ennyi az össz amit rászán vagy a későbbiek során hajlandó még objektívre, vakura stb. költeni. A ''mire szeretnéd használni?'' kérdésre meg 10-ből 9-szer a ''Hát, olyan általános fotózgatásra'' a válasz...na most ezzel kezdj valamit. Úgy általában mindenre alkalmas felszerelésnek a világ összes fotóscuccát tudnám ajánlani de az kicsit drága lesz, meg az a repülőgép-anyahajó is ami hozza utánad a cuccot. De az egészben az a bosszantó, hogy szerintem nem kell sem profi sem amatőr fotósnak lenni ahhoz, hogy az ember agya idáig eljusson. Szinte minden, felszerelést igénylő hobbira igaz, hogy nincs aduász felszerelés hanem egyik erre jó, másik arra és van köztük átfedés de mindent egyik se tud, ezt józan paraszti ésszel is ki lehet találni. Az ''általános fotózgatás'' meg nálam a kattintgatás amire a legolcsóbbat javaslom. Eddig egyetlen egy emberrel találkoztam aki azt válaszolta, hogy meg akar tanulni fotózni de csak 50k-ja van rá jelenleg de majd később költ még rá ha megfogja a dolog.
    A másik amit nem értenek sokan: honnan a viharból tudja egy modellfotós, természetfotós, hírfotós, vagy bármelyik hivatásos vagy megszállott amatőr, hogy melyik ultrakompakt a legjobb? A Talmácsi vajon tudja, melyik a legjobb motoros roller? Érdekli egyáltalán? Mi a büdös búbanatnak foglakozna ő ilyenekkel, nem az ő területe, annyi köze van hozzá, hogy annak is 2 kereke van és motor hajtja. Az ultrakompaktoknak sincs sokkal több közük a DSLR-ekhez.


    Na és akkor az on-topic maradék Domboriból:
    [kép][link] [kép][link] [kép][link] [kép][link] [kép][link]
    A bakcsó és a jégmadár élőben is bemozdult, homályos és zajos madarak. Hazudnak a magazinok ahol élesen vannak ábrázolva :P

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Aktív témák