Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli_2010

    tag

    A DIGI optikára azért csatlakoztam '16-ban, mert jó minőség, DVB-C -- nem kell box(!), olcsó gyors net, stb.
    (A T-s koax már akkor is rég 1 xar volt, ebben jóval megelőzte a digit. :(( ) (+Rühellem az IPTV-t, az még sose volt.)
    Jó is volt a DIGI, míg elnem... (Érd-Parkváros)
    A kép xar, néha a HD nézhető, de gyors mozgás/sok apró mozgó valami esetén persze kockásodik. Amúgy meg homály az egész. Néha megakad. Alsó kockásodást nem láttam, de ha lehet nem nézek TV-t, vagy még annál is kevesebbet. A kisfiam nem panaszkodik a mesecsatornákra.
    "Megoldásom": streaminget nézek, + UHD/HDR/DV tartalmakat, régebbi filmeket FullHD projektoron. A TV adást pedig magasról le... (mivel a reklámot és logókat is utálom, de nagyon... :DDD )
    Nálunk 3 helyen 4 felé van osztva a koax kábel, 3 TV-re + a receiverre. Ez az osztás is mindig 1-2-3dB-t csillapít. Ettől még nem lesz gyenge a jel, de a túlvezérlést biztosan kizárja.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli_2010

    tag

    Tegnap nálunk is sz@rakodott a digiTV. Érd-Parkváros. + + akad a kép, s a hang is. Szétesik, kockásodik. Néha + nem. De inkább igen.
    Már januárban volt az átállás, eddig nem volt ennyire sz@r. Pl. az interjúalany mondá:
    "Rájöttem valami nagyon fontos dologra: prprr..kss-ssz, rpasda."
    TV előfizetésként nem éri meg a havi 4230-at. De lehet, hogy kávé-helyettesítőként megér ennyit. Bár én még így is bealudtam... :DDD

  • Zoli_2010

    tag

    Azt hittem, engem is elért durván a blokkosodás, (de én inkább kockaparádénak hívnám). FilmCafe, 370MHz. Pár hete vacakolt, nézhetetlen volt, felugrált 2000-re a bithibaarány. Aztán gondoltam egyet, és kihúztam a Xiaomi TV sticket. (új beszerzés) Túl közel volt az antenna-kábelhez. Így durván bezavart. Pedig nem használtam, "csak" kapott tápot a TV-től. Bebootolt, aztán nem tudom mit csinált ott a HDMI csatlakozón. Odébb raktam egy 25centis toldóval és már semmi gond a képpel.

    (Az M4-en a meccs alatt nem láttam hibát.)
    A nappaliban nem volt kockás a FilmCafe sem, csak a dolgozóban a plazmán. Tehát ilyenekre is kell figyelni, gondolni. Antennakábel mellett -- vagy a közelében bármi, ami UHF-ben bezavarhat...

Új hozzászólás Aktív témák