Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok! Nálam 2 napja kötötték be a műholdas digit, s kaptam két Kaon Na 1000hd beltérit. Nagyon szép kép, minőségi a cucc, DE egy valami hiányzik nagyon, s nem találom hol lehet ezt beállítani rajta. Mégpedig azt hogyha váltok egyik csatornáról a másikra a ch+ ch- gombokkal, akkor miért nem írja ki az adott csatornán amire átléptem alul a képernyőn hogy mi a jelenlegi és a következő műsor? Semmit nem ír ki az adott csatornán mikor léptetem át egyikről a másikra, ez meg nagyon zavaró mert így külön meg kell nyomnom minden adónál az info (i) gombot ehhez, hogy akkor most milyen műsor is megy, nagyon gáz.. Eddig akármilyen gagyi tv-s beltérieim voltak az előző tv előfizuknál azoknál mindig kiírta egyből a csatornáknál alul a képernyőn pár másodpercig a jelenlegi és a következő műsor nevét és idejét. Ez a kaon na 1000hd nem tudja, vagy hogy kell beállítani rajta? Nagy szükségem lenne erre. Köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    válasz dsd1 #14485 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a választ! S igazatok van, a fel-le nyilakkal pörgetem a csatornákat anélkül hogy arra átváltana, de itt ilyenkor ki is írja az említett csíkban hogy mi megy és mi a következő műsor, s aztán amelyik megtetszik annál a csatornánál megnyomom az ok gombot s akkor rámegy arra, de míg nem nyomok ok gombot marad ott ahol elkezdtem "nyilazni" felfele. Igazából ez tényleg jó abból a szempontból hogy mivel lassan váltana egyenként csatornát a beltéri, így nem kell váltogatnia, a nyíllal mégis végiglapozhatok a csatornák között váltás nélkül majd a kívánt csatornánál ok gomb és kész. További sok sikert mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    Szép napot kívánok! Nekem olyan problémám lenne, hogy új tv-t vettem (Panasonic viera cx740e), és erre rákötve HDMI-vel a Kaon NA1000HD boxomat, semmi hangot nem ad a tv, kép van csak. Az érdekes az hogy ha erre az új tv-re bármi mást hdmi-vel rákötök akkor megy a hang is, tehát a tv jó, valami a set up boxal lehet, de az érdekes az hogy az eddigi régi tv-n is hdmi-vel volt csatlakoztatva ugyan ez a box s ott tökéletesen működik a kép és hang is hdmi-n, csak az új tv-n nincs hang valamiért. A létező összes beállítást végignéztem, nem találtam állítani valót(tv-n is minden rendben). A háztartásban két ilyen kaon box is van, a másikat is rácsatlakoztatva az új tv-re hdmi-vel azon sincs hang csak kép, tehát nem értem, egyik box hangja sem megy hdmi-vel, de scart-al(AV) csatlakoztatva megy a kép és hang, úgy tökéletes! Érthetetlen számomra. így most egyelőre scart av-val van összedugva a tv-vel, de még csoda hogy van rajta scart bemenet.. mert most hang nélkül lennék a digi boxal. Köszönöm a választ!

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat! Sorrendben válaszolok:

    Quqesz! köszi a segítséget. Megpróbáltam mindent. Másik hdmi kábel(aranyozott), semmi. Két ilyen set top box van itthon(kaon na1000hd), az előző tv-n hdmi-vel tökéletesen megy mind a kettő, ezen a full drága panasonicon nem megy egyikkel sem a hang hdmi-n, csak scart csatlakozón(csoda hogy van a tv-n scart bemenet). Nem értem mi van. Dühít az ilyen. Megpróbáltam a boxon beállítani a hdmi audionál a pcm -re átrakni, semmi.. nem ad ki hangot sehogy. Tv-n még ennyi állítás sincs hdmi módban, csak hogy digitális vagy analóg a hang hdmi-n de mind a kettőt kipróbáltam, semmi. Ha a pc-t rádugom hdmi-n az szépen működik, van kép és hang is.

    nem vagyok nagy zseni így nem tudom mi az a SmartCam, google-ba rákerestem, de ennek mi köze a gidi műholdas tv-hez, és a set top boxhoz? Mintha webkamerát látnék. Elkeserít hogy nem megy hdmi-n a set top boxom, azt kéne tudni akkor melyik box megy ezzel a tv-vel, biztos van amelyik jó ehhez is.. és akkor cserélnék.

  • Ferenc.

    tag

    válasz Watt25 #14596 üzenetére

    Köszi! Akkor ez a CI vagy CI+ modul lehetőség, ilyet lehet is venni(bár a digi azt írja csak az övék jó hozzá). De nekem a szerelőm pont nem ajánlotta ezt a CI megoldást, a set top boxot tartotta stabilnak, az okokra már nem emlékszem pontosan(mintha azt mondta volna hogy sokszor ha frissül a csatornalista akkor tele rakja nem fogható adókkal is vagy mi és a sorrend is megváltozik, míg a set top boxnál nincs ilyen). Meg amúgy is, ha nem lenne ilyen CI modulra lehetőség a tv-n akkor kénytelen lennék megoldani ezt a boxos hdmi dolgot mindenképp, mert idegesít hogy nem megy valami, a Ci modul egy alternatíva.

  • Ferenc.

    tag

    válasz Watt25 #14598 üzenetére

    Probléma megoldva! Sikerült megoldani! Tudtam én, hogy nem kell itt egyből a CI+ modult erőltetni..
    A Tv-n kell elvégezni a következő beállítást és jó lesz: Némely Panasonic tévéknél jelentkezhet, hogy a gyári alapbeállítás nem megfelelő. Menü - Beállítások - Automatikus HDMI beállítás - s itt amelyik hdmi -re van csatlakoztatva a digi box (pl HDMI 1) , annál itt a "2. mód" -ot át kell tenni az "1.mód" -ra s máris megjön a hang a kép mellé. Gyárilag a 2. mód van bent de ekkor nincs hang. Ennyi a megoldás. Én az összes létező menün átmentem korábban, csak ezen nem:) De legalább most már jó. Sok sikert mindenkinek!

  • Ferenc.

    tag

    válasz Watt25 #14601 üzenetére

    Ez igaz, s mivel az első ingyenes vagy legrosszabb esetben 200Ft/hó , lehet kipróbálom aztán ha nem jön be akkor hagyom. De nekem bejön ez a digi box, igaz egy távirányítóval több, de már olyan jól megszoktam, és a csatornák is rendbe vannak szedve. Na majd látom, ettől függetlenül ha van CI+ modul ha nincs, a posztjaimnak a lényege az volt, hogy megoldást találjunk, hogy a digi box-nál miért nincs hang a Panasonic tv-n hdmi csatlakozásnál. S meg lett oldva, ez a lényeg, nem a ci modul volt a hangsúlyos, hanem hogy ha valami nem megy akkor mi lehet a megoldása.

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok! Kaon na1000hd boxnál hogy tudom beállítani, hogy például holnap 15-16 óráig vegye fel az rtl klubot? Mert csak azonnali felvételt tudok csinálni, de nekem az kell ha nem vagyok itthon, s vegye fel a műsort. köszönöm!

  • Ferenc.

    tag

    válasz Quqesz #14714 üzenetére

    Köszi szépen!! Nagy vagy! Most már tudok felvenni akár több napra előre beállítva!

  • Ferenc.

    tag

    válasz Quqesz #14727 üzenetére

    Eddig egyszer fagyaszotta le a beltérit, akkor úgy gondoltam egyedi eset, de látom akkor nem. Remélem nem fogja sokszor csinálni.

    Most pendrive helyett külső vinyót használok, és itt van most egy óriási gondom! Ha bárki tud segíteni kérem írjon. Rádugtam a Kaon digi boxra a Toshiba 500Gb-os külső vinyót, megformáztam, s működik is a boxal, vettem fel rá, s a hd adás sem akadozik ha visszanézem, tehát minden oké. De ezt a külső vinyót használnom kell a számítógépen is, és amióta a Kaon digi box megformázta, hiába dugom rá a számítógépemre, nem jelenik meg a meghajtó! Eszközkezelőben látja a windows az eszközt, de a Sajátgépben nem jelenik meg így nem tudok semmit csinálni vele. Több gépen is megnéztem, sehol nem jelenik meg a meghajtó. Hogy tudom "visszahódítani", hogy menjen úgy mint eddig számítógéppel, (s ha lehet a kaon boxal is)? A pendrive-nál nem volt ilyen gond, használtam a digi boxal is, aztán ha számítógépre dugtam akkor azzal, és még a mappákat is láttam amiben rögzítve volt az adás.

  • Ferenc.

    tag

    válasz frovery #14732 üzenetére

    Szia, nem igazán értem a válaszod, mert ha elolvasod az írásom abban az van írva, hogy a Kaon digi boxal tökéletesen működik, vettem is fel vele majd le is játszottam a boxon, ezzel semmi baj. S nem is akarom máshol lejátszani a felvett anyagot, mert tudom úgy sem lehet. Pusztán mivel hogy egy az egy külső vinyó van a háztartásban, s az kell másra is, nem csak a boxal akarom használni, hanem filmet és képeket tárolni rajta, amit akár majd a tv-re rádugok és ott nézek( nem a digi box által felvett anyagról van szó, az jól elvan egy mappában). S a probléma itt van, hogy a külső vinyót a boxról lehúztam és a számítógépre csatlakoztatva az nem ismeri fel(eszközkezelőben látni csak), nem jön a Satágépben a megjajtó, így nem tudom használni pl adatok rá és lemásolásra, pl most is vinnem kellene anyagot egyik gépről a másikra, de nem tudom használni a külső vinyóm, mert mióta a kaon boxal megformáztattam a számítógépen nem is jelenik meg. Ez a bajom! A pendrive-nál nem volt semmi ilyen, a box létrehozott rajta egy mappát, azthiszem pvr néven, abban benne voltak a felvett dolgok, de ugyan ezt a pendrivot számítógépre dugva, ugyan úgy tudtam használni bármi másra, s úgy gondoltam a külső vinyó is így fog működni, de nem. Azaz ha kell néha felvenni műsort a kaon boxal akkor arra, aztán meg ha a hétköznapi életben kell a számítógépen akkor meg arra használom a külső vinyót. Remélem most már érthető voltam. De jelen pillanatban fogalmam nincs hogy tudnám innentől a számítógépen használni a külső vinyót.

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok! Végül úgy döntöttem ,hogy amit a digi boxra csatlakoztattam 500 gigás külső vinyót azt így hogy a számítógép már nem ismeri fel, így nem bíbelődök vele, marad csak a digi boxnak, úgyis elég sokszor veszek fel, na meg így külső vinyót használva nem fagy le a box, nem úgy mint a pendrive használatával volt hogy lefagyott. Így feláldoztam az ta külső vinyót a digi boxnak. S így vettem egy másik külső vinyót a számítógéphez, és kész, azaz van egy a boxnak s van egy a háztartásban a családnak a számítógépekhez.

Új hozzászólás Aktív témák