Keresés

Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #1 üzenetére

    A brókercégek döntő részben a biztosítókkal és esetleg 1-2 bankkal állnak kapcsolatban. Bár nem néztem meg, hogy ezek kimondottan milyen termékeket árulnak.Azonban tudni érdemes, hogy az a jutalék, amit egy üzletkötő kap saját biztosítójától, azt kapja a bróker is. Mivel itt el kell tartani magát a céget és a vezetőket is - ráadásul tisztességes összeggel -, ezért a mezei képviselőnek a töredék jut ebből az egyébként szép összegből! Az meg duma, hogy a legjobbat tudod ajánlani az ügyfelednek. Nagyjából egyforma a cégek ajánlata, a jutalékban vannak eltérések. Szerintem, akkor már direktbe a biztosítóval kell szerződést kötni! Például: én dolgozok egy banki bróker cégnek - hitelek - és a banki jutalék kb. 40-50%-át kapom meg én, a többit a cég. Vagy, kötsz egy befektetési jellegű biztosítást -kétséged ne legyen, erről van lesz szó - amiből az éves díj 10-20%-át kapod nagyságrendelig, ha közvetlen vagy a biztosítóval szerződve: 40-90%! Ebből következik az is, hogy nem az ügyfeled érdekeit fogod nézni, hanem azt, hogy melyik társaság ad számodra több jutalékot!
    Ennél még szerintem az is jobb, ha megállapodsz egy biztosítós tanácsadóval, hogy neki dolgozol, akár bejelentés nélkül, általában a jutalék 30-40%-áért.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #3 üzenetére

    A biztosítók többségénel kell az érettségi, ők is profin kiképzik az alkalmazottat, néha már számomra is túl profin (ING), de eredményesen. Ma egy átlagos biztosító az alábbiakkal foglalkozik, na jó, nem midegyik.
    - klasszikus biztosítások
    - unit linked tip. befektetések, némi biztosítási alapszolgáltatással
    - kockázati biztosítások
    - vagyonbiztosítások ( lakás, vállalkozói, kötelező, casco, felelősség)
    - nyugdíjpénztárak
    - egészségpénztár
    -lakástakarékpénztár (véleményem szerint ma a legtöbb hozamot adó, államilag garántált előtakarékoskodás)
    - hitelek - banki kapcsolatokkal
    - egyéb banki termékek (hitelkártya, folyószámlaszerződés)
    Nagyjából ennyi. Én továbbra sem mennék el brókerhez ezeket árulni, mert ők is általában egy biztosítot illetve bankot favorizálnak az ügyfélnek, saját, jól felfogott érdekeik szerint. Hidd el, az ügyfél csak másodlagos. Amint szerződést kötnek, onnantól a kész szerződést már a biztosító kezeli, de mivel nincs személyhez kötve szerződés, ha gond van, mindenki csak szabaduln i akar az ügyféltől. Ugyanis a biztosítási üzletkötő, aki megkapja a problémás ügyfelet - mindig vannak ilyenek - nem fog vele normálisan foglalkozni, mert nem az Ő ügyfele, nem kap(ott) érte jutalékot, csak a munkát!
    A bróker mindig lepasszolja a kötések után az ügyfelet. Több ilyenhez hívtak, de már 3-ik éve csinálom és tapasztalatból tudom, hogy ez általában így működik. Ezen csak a vezetők kaszálnak igazából!

  • Vangelis

    nagyúr

    válasz Josh #1 üzenetére

    Szia nem barcikai vagy?

    @@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #8 üzenetére

    email címből!

    Statisztika! Mindegyik cég azt a statisztikát mutatja be az érdeklődőnek, ami a legszebb képet festi magáról. Mire gondolok? Ott van a Fábri show, hogy is reklámozzák? Mo. legnégszerűbb mittudomén milyen sója! Mert van másik is? Más. Múltkor olvastam egy számomra ismeretlen biztosító statisztikáját, miszerint a magyar piac legdinamikusabban fejlődő biztosítója. Megnéztem a Mabisz kimutatást, hát igen. Százalékban valóban nagyot fejlődik, de mihez képest. 1-ről 3-ra jutni nem olyan nagy dolog (a piac még 1%-át sem elfoglalva), mint birtokolni 20-30%-át és folyamatosan fejlődni. Ez is statisztika. Vagy, itt van az OTP Garancia, hogy szól a marketing? Mo. legnagyobb bankbiztosítója. Összeségében azonban ''csak'' 3-4-ik. De sorolhatnám ezeket. Pályázatírás. Ez nagyon menő manapság. De te is tudod, hiszen mezőgazdasági területen élsz, ahogyan én is, ráadásul származásilag én is az ''aranyháromszögből'' jöttem, hogy a gazdáknak az utóbbi pár évben elfogyott a tartaléka és nem tudják minden esetben megfizetni a pályázatírókat. Általában a hegyközségek sokat segítenek ebben, díjmentesen. Sőt hallottam olyanról is, hogy TÉSZ-be belépetteknek, maga a szövetkezet készíti el ezeket.Az meg, hogy mivel jár az utcátokban lakó üzletkötő, mutatja azt is, hogy nem annyira happy minden. Kevés az a személy, aki be tud fektetni és nagyon bizalmatlanok. Nem azt mondom, hogy nem jó a cég, de nagy valószínűséggel, rossz térségben élsz ehhez. Én is eljárok az ország ''módosabb'' régióiba, de ez meg nagyon sok idő, na meg pénz! Így sikeresebb lehet az ember, de mire leszámolom a költségeimet, hát már nem olyan rózsás a helyzet. Nekem ez a véleményem és tapasztalatom. Kollégáim közül is volt olyan aki elment hasonló céghez, 3 hónapig minden happy, aztán kiderült, hogy ez sem jobb, mint ahonnét eljött. Most jönne vissza, pedig engem is nagyon hívott. Volt statisztika, volt jutalomút Törökországba, ingyenes továbbképzés Balatonon, stb.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #15 üzenetére

    most jön az, hogy ''én megmondtam''. akkor közvetlenül a biztosító inkább, mert itt tényleg vannak profi oktatók, akik ismerik a terméket, illetve maguk a termékfejlesztők is szoktak oktatni. van egy hátulütője viszont, nevezetesen az elvárás néha még egy réginek is sok, ezért mondtam, hogy ha valaki ilyet szeretne művelni, előszőr dolgozzon feketén egy üzletkötő alá. ezt sokféleképpen lehet csinálni, de az a legjobb, ha te leszervezel időpontokat, közösen elmentek és figyelsz, tanulsz. közben pedig megismersz pár terméket, esetleg elmégy egy tanfolyamra, vagy tréningre (ki hogyan nevezi). szerintem így lehet legjobban megismerni és megtanulni valamit. sajnos általában ez úgy működik, hogy tanfolyam, vizsga, belépés és húzzál dolgozni. nagyobb ismeret, tapasztalat nélkül. aztán meg jönnek a kudarcok, kilépések. rágódj ezeken a dolgokon.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #19 üzenetére

    hát erről beszéltem illetve ezek az észrevételek. az ingatlanalapok azok véleményezhetően jó befektetések. ezeket azonban csak - nagyrészben- intézményi befektetőkön keresztül lehet elérni. ez azért jó, mert jelzáloglevelekről van szó, amire az állam kamattámogatást nyújt, így egy kicsivel nagyobb hozamot lehet elérni vele, mint az állampapírokkal vagy államkötvényekkel és szvsz legalább annyira biztonságosak! ez viszont csak igazából 2 bank - OTP és FHB - ad ki rendszeres időközönként és amelyiknek van biztosítója, azokon keresztül hozzálehet ezekhez jutni (intézményi befektetők és mivel nagytételben vásárolnak, jegyzési ár alatt kapják) bizonyos időnként!

  • deedee

    őstag

    válasz Josh #24 üzenetére

    a haver a westelnél volt,rengeteg embert/jólmenő vállalkozót/ismert,mégsem lett gazdag az üzletkötésekből.....Tehát ha sok embert ismersz,nagyon rámenős vagy és kitartó,valamint /mondjuk ki nyíltan/ jó a rádumáló képességed és még ráadásul szerencséd is van,akkor meg lehet élni belőle...És persze család,mint olyan,felejtsd el.a barátomnak is ráment a 6 éves kapcsolata.éjjel nappalolgozni kell,rengeteget utazni ,akkor és oda ,ahol az ügyfélnek megfelel....

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #28 üzenetére

    amikor én kezdtem - 3 éve - nekem sem volt kiterjedt ismerettségi köröm, meg kell teremteni, ezt pedig csak elégedett, kiszolgált ügyfelekkel lehet, akik ajánlanak az ismerőseiknek.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #30 üzenetére

    1,5 évig talpaltam, marketing felmérések, nagyon lassan megy felépíteni. aztán átálltam a hitelekre, ez már egyszerűbb volt és pénzt is hozott szépen. a termék adva van, csak meg kell találni a fogyasztót! befektetést illetve a biztosításokat közgáz iskolák oktatnak.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #32 üzenetére

    hát... ismerősöknek befektetési ajánlat soha! nekik csak kockázati biztosítást, pl. lakás, casco, kötelező, utas stb. te most tanulni vagy dolgozni akarsz?
    marketing felmérés: üzleti célú igényfelmérés, saját célodnak megfelelően, amiből dolgozni tudsz. lehet telefonon, személyesen vagy megbízól valakit. eből lesznek a potenciális ügyfeleid. ezt általában én állítom össze saját magamnak, annak függvényében, hogy milyen terméket tudok adni illetve mit szeretnék eladni. mivel az esetek 98%-ban biztosító termékeiről van szó, ezeket kell figyelembe venni.

  • deedee

    őstag

    válasz Josh #35 üzenetére

    beszéltem a haverommal és azt mondta,hogy szívesen mesél neked .ha kell a telószáma,jelezd itt a ph-n és elküldöm mélben.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #35 üzenetére

    igen és nem. marketing- iényfelmérés: telefonon vagy személyesen keresed meg az embereket és a magad vagy más által összeállított ''kérdőívvel'' és felméred az igényeit, szükségleteit. ebből tudsz - otthon - nagy biztonsággal ajánlatot tenni számára, ami vagy összejön, vagy nem, ez már nagymértékben rajtad múlik. továbbra is mondom, hogy kétséged ne legyen: 95%-ban biztosítást kell eladnod, brókernél bagóért!

  • Sidaries

    őstag

    válasz Josh #1 üzenetére

    Én voltam náluk egyszer mikor munkát kerestem és nem nagyon jöttek be. A meghallgatásom abból állt, hogy beszéltek nekem 1 órát magukról, aztán megkérdezték érdekel-e. Nem mentem vissza. Már csak azért sem, mert a kiképzés nem éppen ingyenes, ha jól emlékszem. :(

    I am the Visionaire, follow me if you dare...

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz Josh #1 üzenetére

    Én együtt üdültem velük Visegrádon Welness szállóban, jófejek a céges dolgozók, minden hétvégén, najó de havonta 1X elmennek hétvégére továbbképzésre vmi szép kis üdülőbe. Hja ált. BNET-es rendszámó kocsikkal járnak...

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • evelin

    újonc

    válasz Josh #42 üzenetére

    Tévedsz Josh!

    Én nemrég költöztem fel Pestre. Ez a második munkahelyem. Ebből következik, hogy se kocsim, se ismerősöm nincs Pesten. Csak pár éve kezdett el foglalkoztatni a pénzügyi terület, vagyis nem volt előképzettségem ehhez a szakmához. De úgy gondolom, hogy ez a cég nagyon jó dolog és cégen belül is nagyon megbecsülik az embert, ha elér valamit... Mint mondtam, nincs itt sok ismerősöm, de nem adom fel! Úgy érzem ez a terület nagyon passzol hozzám és mindent meg fogok tenni azért, hogy ''beinduljon az üzlet''. Akinek ez nem sikerült, úgy gondolom valamit nagyon elrontott.../Vagy nem volt elég kitartó, vagy egyszerűen nem tud kommunikálni az emberekkel. De a legvalószínűbb ok: nem hitt abban, amit képvisel!/

    :P





    [Szerkesztve]

  • evelin

    újonc

    válasz Josh #49 üzenetére

    Így összehasonlítva tényleg más a helyzet. Nekem a szüleim fizetik az albérletet, amíg nem jövök egyenesbe...! De ha lenne itt ismerősöd, rokonod, v. összeköltöznél pár diákkal az már nem lenne olyan drága. Pár hónap és már egy garzont tudsz berelni magadnak. Ha van egy icipici lehetőséged, kapaszkodj bele és próbálj meg kitörni onnan! Ahogy kiveszem, te sem ott akarsz megöregedni.
    De ha olyan messze laksz, hogy kerültél a Brokernet ''közelébe''? Feljöttél egy állas hírdetésre? Vagy?

    Késő van, majd legközelebb folytatom!

    Ungawa:én még nem tudom ezeket pontosan kiszámolni, de ha nagyon fontos neked majd megérdeklődöm!

    [Szerkesztve]

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #59 üzenetére

    ha gondolod köthetsz lakástakarékpénztári szerződést, jutalék felesben, nem kell vállalkozói!

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #68 üzenetére

    milyen időtávra gondoltál?

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #70 üzenetére

    létezik hozamgaranciával unit linked biztosítás, egyszeri vagy folyamatos díjjal. egyszeri díjasnál normális visszavásárkási értéken. pl. ma volt nálam egy városbélid, akinek tavaly 100eFt-os biztosítást kötöttek 10 évre (egyszeri díjjal), a felvett hitel mellé. 110500Ft-ot ér most neki, semmi részvény, kötvény.

  • Rick

    tag

    válasz Josh #74 üzenetére

    Régebben én is érdeklődtem az mlm rendszerek után, tetszett, hogy értelmes a társaság, tényleg szép dolgokat mondanak, nagy fizetéseket emlegetnek, illetve a klasszikus főnök-beosztott viszony itt nem létezik, az elvárások mellett segítenek is. Próbálkoztam is többféle céggel, pl: hyla, mbi. Brokernet csak érintőlegesen volt, 1x elmentem meghallgatni, mit mesélnek róla. Tulajdonképp a barátnőmnek kellett volna valami biztos pénzkereseti lehetőség. A nő előadta hogy ő milyen nagyon jó fej, és mivel mondtuk, hogy volna is egy ismerős, akinek van fölös 30 millája, érdekes lehet a dolog. Erre a nő mondja, hogy de jó, neki pont kellene egység mert nagy ám a verseny, menjünk el, kössünk üzletet, és majd zsebből fizet....Hát ki is fordultunk onnan. Az ismerősöm, aki ajánlotta, azóta is a régi helyén dolgozik, és ezt csinálja másodállásban. Próbálkoztam sokmindennnel, arra rájöttem: az emberek inkább nézik otthon a Mókika sót, minthogy talpaljanak meló után. Igazuk van. Azt kell belátni, hogy olyan lehetőséget kell találni, amiből megélsz napi 8 óra munkával. Akik ezt korán elkezdték, bejött nekik, de elárulom, bárki alapíthat ma brókercéget, szinte semmi sem kell ahhoz hogy a bankok és biztosítók szerződést kössenek veled. Szóval beláttam, hogy ha 1 milliót keresnék havonta, akkor is ugyanannyi költségem van az üzlettel, mint amikor 100ezret. Sokkal jobb dolgot találtam ki magamnak: Részemről a vállalkozás jelenleg a következőket jelenti:
    1. Szerszámkereskedelem, 3 év würth-gyakorlat után a vevőim megelégedésére jó áron jó minőségű szerszámokat, rezsianyagokat vásárolhatnak, kb, heti 1 napom megy el vele, meg 1 nap a kiszállítás, kb havi 2-300 ezer a hasznom, NEM A FORGALOM!!!
    2. Fehérnemű forgalmazás, ez csak hobbi, nőismerőseim az ő ismerőseiknek adják el kézből kézbe hihetetlenül olcsón a bugyikat, melltartókat, ezzel van heti 2 nap dolgom, ez hoz heti 30-60 ezer között, mikor milyen kedvem van.

    Ezek mellett bármit csinálhatok, nem kell 24 órában talpon állnom, nem kell millás árukészletet felhalmoznom, nem várom a vevőket boltban, irodában, nincs alkalmazott, akit fizetek, közben meglop....sorolhatnám az előnyeit, és a részleteket. Sőt, ha valakit érdekel bármelyik rész, hát szivesen megmutatom hogy is kell csinálni. Mielőtt valaki megkérdezi, ez nem a nettó, ebből lejön a vállalkozói járulék (38e) meg telefon, benzin, ami együtt legyen 70-80 ezet. Ha a maradékot okosan beosztom, marad kb. 300-400 havonta. nincs kockázat, mivel mindent megrendelésre szállítok, nem megyek éjjel nappal, heti 2-3- napot (félnapot) dolgozom. És ez ennél csak több lesz!
    Ahoy evribodri

  • Broker

    újonc

    válasz Josh #1 üzenetére

    Én másfél éve dolgozom a Brokernetnél. A hozzászólások tanulságai:
    1.Senki nem tudja pontosan, hogy mivel foglalkozik a Brokernet, még kedves kezdő munkatársam sem.
    2.Igazi magyar mentalitás, hogy információk nélkül határozott véleménnyel, érzelmi alapon próbáltok befolyásolni embereket.
    A Brokernet nem más, mint az a cég, ami nyugaton (komcsik most köpködjetek) többszáz éves múltra visszatekintő szakmát képvisel. Pénzügyi életpályatervezéssel foglalkozik, filozófiája, hogy az ügyfeleit anyagi előnyhöz juttassa.
    Én jóval több olyan tanáccsal szolgálok az ügyfeleimnek amiért egy vas jutalékot sem kapok (pl. éppen hol jó a folyószámla, v. vámoltatás, adó és illetékkérdések stb.) mint azok a dolgok amikért kapok. Persze az oktatásokon kívűl szinte nap, mint nap képzem magam is.
    Fontos, ha valaki nem akar munkatársakat felvenni magához, akkor nem vesz fel, ez nem kötelező és úgy is szépen kereshet. Ha valaki csak munkatársak felvételével akar előre jutni anyagilag, akkor őt hamar elküldik a Bnettől, hiszen ő nem pénzügyi tanácsadó, hanem másokból akar élni.
    Minden szakmát lehet jól, rosszol, sőt bünözve is végezni, ez függ az egyén szakmai tudásától, erkölcsi szintjétől, ezek alapján, mivel a Bnetnél több ezer ember dolgozik, mindegyikből van. (a csúcsszervezetünk a Parlament, hogy áll ezzel a dologgal!!!???)
    Csak az első napi alapképzésnek van díja, mert akkor mindenki csak jelentkező és nem munkatárs. A díj 27800 Ft ami tartalmazza: teljes ellátás, Bp Duna Interk., erkölcsi bizonyítvány, tananyagok, terembérlet. (Ha ez is ingyen lenne, jeles chatelők nagy része ott potyázna minden hónapban, anélkül, hogy jönne hozzánk dolgozni.)




    (#96) Broker válasza stiflermom (#93) üzenetére Válasz | Email | 2005-12-18 13:39:57

    Broker
    (újonc) Itt vagyok! Én másfél éve dolgozom a Brokernetnél. A hozzászólások tanulságai:
    1.Senki nem tudja pontosan, hogy mivel foglalkozik a Brokernet, még kedves kezdő munkatársam sem.
    2.Igazi magyar mentalitás, hogy információk nélkül határozott véleménnyel, érzelmi alapon próbáltok befolyásolni embereket.
    A Brokernet nem más, mint az a cég, ami nyugaton (komcsik most köpködjetek) többszáz éves múltra visszatekintő szakmát képvisel. Pénzügyi életpályatervezéssel foglalkozik, filozófiája, hogy az ügyfeleit anyagi előnyhöz juttassa.
    Én jóval több olyan tanáccsal szolgálok az ügyfeleimnek amiért egy vas jutalékot sem kapok (pl. éppen hol jó a folyószámla, v. vámoltatás, adó és illetékkérdések stb.) mint azok a dolgok amikért kapok. Persze az oktatásokon kívűl szinte nap, mint nap képzem magam is.
    Fontos, ha valaki nem akar munkatársakat felvenni magához, akkor nem vesz fel, ez nem kötelező és úgy is szépen kereshet. Ha valaki csak munkatársak felvételével akar előre jutni anyagilag, akkor őt hamar elküldik a Bnettől, hiszen ő nem pénzügyi tanácsadó, hanem másokból akar élni.
    Minden szakmát lehet jól, rosszol, sőt bünözve is végezni, ez függ az egyén szakmai tudásától, erkölcsi szintjétől, ezek alapján, mivel a Bnetnél több ezer ember dolgozik, mindegyikből van. (a csúcsszervezetünk a Parlament, hogy áll ezzel a dologgal!!!???)
    Csak az első napi alapképzésnek van díja, mert akkor mindenki csak jelentkező és nem munkatárs. A díj 27800 Ft ami tartalmazza: teljes ellátás, Bp Duna Interk., erkölcsi bizonyítvány, tananyagok, terembérlet. (Ha ez is ingyen lenne, jeles chatelők nagy része ott potyázna minden hónapban, anélkül, hogy jönne hozzánk dolgozni.)



  • Tyrael

    senior tag

    válasz Josh #120 üzenetére

    maradj mar, ez mar csak kotozkodes.
    a magyar informatikai munkaerőpiac kezd telítődni, Pesten még mindíg el lehet helyezkedni, de pl. erre Tolna megyeben nagyon nehez.
    nezz meg egy jobinfo vagy jobmonitor oldalt, hogy hany IT munkalehetoseg van Pest megyeben, es hany Tolnaban.
    multkor pl. egy sem volt itt.
    es bar en nem szimptizalok az ilyen ugynok melokkal, M.A.K.K legalabb logikusan ervel, nem csak hozong.

    Tyrael

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Josh #139 üzenetére

    Egyértelmű provokáció...

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Tyrael

    senior tag

    válasz Josh #139 üzenetére

    torolve lett, de mi volt benne?
    marmint mit/kit fikazott a srac?

    Tyrael

  • virágocska

    újonc

    válasz Josh #30 üzenetére

    Figyelj öreg, én tudom a frankót. Honnan vedted, hogy a tanácsadók szakmai háttér nélkül dolgoznak? Az egyik ismerősöm ott dolgozik és van annyi szakmai háttere, amennyi szükséges. A véleményem az, hogy ne ugasson senki olyan dologról, amiről nem rendelkezik alapos ismeretekkel. A cég 3 részből áll és mindenkinek csak a saját szakmai hátterét kell ismerni és nem a másét. Arra a kérdésre, hogy hol lehet megtanulni a befektetési dolgokat, a válasz a Brokernet. Nekik ugyanis saját akadémiájuk van, de pechedre, ott csak a saját munkatársaikat képzik.

    virágocska

  • joeblack

    újonc

    válasz Josh #30 üzenetére

    Brokernet? Csak az tudja aki próbálta és netán még sikere is volt. :) Akinek nem jött be annak savanyú a szőlő... :(( Hatalmas dinamikával fejlődik, ne maradjon ki belőle senki!!! :R

  • Nelli

    újonc

    válasz Josh #1 üzenetére

    Ott dolgozom.Valóvan nagy siker a pénzügyi tanácsadás.A Bnet egy FÜGGETLEN PÉNZÜGYI TANÁCSADÓ cég!!!!A függetlenség jelentése:nem képviselünk egyetlen pénzintézetet sem a jutalékunk azonos bármelyik pénzintézet áll az ügyfél mögött.És nem a saját hasznunkat nézzük.Én megerősítelek.Az,hogy olyanok írnak ide,akik1 hónapot nyomtak le a cégnél és fikázzák az egészet,hát enyhén szólva durva.!!!!Én már 1 éve dolg.ott és nem panaszkodom.Jól keresek,az ügyfeleim elégedettek.Egyébként nem lehet 30 nál több,mert menedzselni is kell őket.Tehát rossz duma itt,h a saját érdek stb.
    Szóval,ha érdekel a dolog,írj és talizhatunk,aztán dumálunk.fules71@freeemail.hu

  • Judy01

    újonc

    válasz Josh #3 üzenetére

    Egyenlőre elég hozzá az érettségi, de már nem sokáig. Valóban az összes nagyobb biztosítóval kapcsolatban vannak és 32 bank ajánlata közül válogathatsz, de ezek csak a Bneten keresztül érhetők el. Szerintem a befektetések (igaz, Globex, Baumag után még elég bizalmatlanok az emberek) azért érdeklik az embereket. A fiatalokat a lakás miatt, a gyerekek későbbi iskoláztatása miatt, az idősebbeket nyugdíj miatt, aki jómódú, azt azért. Az éves megtakarítás, amit egyáltalán érdemes kötni 200 eFt. Ezt be lehet fizetni egy összegben, vagy féléves befizetéssel.
    Ez a cég valóban nem kezeli a pénzt, csak tanácsot ad. :C

  • new_bnet

    csendes tag

    válasz Josh #338 üzenetére

    Mennyit fizetsz ezekre most? Van behitelezhető ingatlan? Mennyi az igazolt jövedelmed/jövedelmetek?

  • filt3r

    újonc

    válasz Josh #30 üzenetére

    Szia Josh,

    nem szoktam fórumokat olvasni, de erre valamiért ráakadtam és még a kíváncsiság is rávett, beleolvastam.

    Rossz érzés volt végigkövetni, ahogy szépen lassan lebeszéltek a munkáról, illetve arról, hogy elkezdj tanulni és dolgozni a Brokernetnél...
    Érdekes volt, hogy egyetlen pozitív példát sem hoztak Neked, nem gond.

    Az viszont mélyen felháborít, hogy egyik beszélgető partner leveleiben sem olvastam (igaz, nem olvastam el mindegyik hozzászólást!) a Brokernet Akadémia kifejezést... (Kérlek! Nézz utána!)

    A legérdekesebb a "van nekem egy barátom, aki..." szövegek voltak, röhej! Lehet, hogy biztosítási ügynöki mentalitással kéne dolgozni, nem mindenáron mindegymilyen "pénzügyi" megoldásokat (programokat) kellene letuszkolni boldog, boldogtalan torkán, hanem lehet, hogy meg kéne hallgatni, meg kéne hallani az igazi feladatot...
    (az az igazság, hogy itt a "gyorsansokpénzt" mentalitással nem lehet komoly és főleg! gyors sikereket elérni - még, ha az egyik legjobban fizető SZAKMA is ez!)

    Az pedig, hogy az ügyfél magára marad egy szerződés megszületése után?
    - Nem tudom ki találta ki, de nemes egyszerűséggel: NEM FEDI A VALÓSÁGOT!
    (Személyes példák alapján!!)

    Természetesen itt is sok a kókler, lelketlen munkát végző és őszintén szólva sok olyan ember is van, akikre még az "ember" kifejezést sem szívesen használnám...
    (sajnos nagy a létszám, de már írtják a férgesét!)

    Hozzászólásaik alapján valószínüleg fogalmuk sincs ezeknek az embereknek, hogy mi is a munkánk valójában és el sem tudják képzelni, hogy milyen mennyiségű és minőségű információkat kapunk (tanulunk, ha úgy tetszik).

    Ez pedig, amit Tőled olvasok (feltételezem 0 Brokernetes tapasztalattal):
    "Na ilyet akarok én tanulni, a befektetések csínját bínját, de nem a brokernet előadásában, hanem valóban használható tudást....."

    --> Ez kiakasztó! Igaz nem Téged hibáztatlak, maximum abban talállak hibásnak, hogy nem saját magad tapasztalai útján írod ezeket a sorokat, hanem mások véleménye alapján.

    Ennél több esélyt kell adnod magadnak a jövőben!

    Üdv.

  • huszonegy

    újonc

    válasz Josh #1 üzenetére

    Én azt hallottam róla, hogy nagyon profi befektetési tanácsadók és a barátom ott dolgozik a BrókerNet új ingatlanos részlegénél a Plateanál.

    A Bankbróker hitelekkel is foglalkozik.

    Legkedvezőbb hitelek oldala Hitelfórum

    [ Szerkesztve ]

  • zsófibr

    újonc

    válasz Josh #1 üzenetére

    Látszik, hogy nem sok mindent tudtok a Brokernetről, különben nem írnátok ilyeneket. Először is, nem hasonlítsd az Amwayhez, köze nincs hozzá, az MLM-et leszámítva. Másodszor, ha ilyen nagy tudással nyiltakozotok a cégről, akkor tudhatnátok, hogy a legfőbb alapelve a függetlenség, vagyis minden általunk partnerként kezelt pénzintézettől UGYANANNYI jutalékot kap a munkatárs, teljesen mind1, hogy A, B, vagy C szerződést köt, ( az ING nagyon jó cég, főleg Magyarországon, elég sokat lobbizott, hogy a partnerünk lehessen, éves forgalmának nagy részét mi biztosítjuk, amiért elég hálásak!!!). Kapcsolatban állunk az összes magyarországi bankkal, a legjobb biztosítókkal, hogy a legjobbat tudjuk tanácsolni az ügyfélnek.
    A magyar pénzügyi kultúra a béka segge alatt van, az alpján döntik el az emberek, hogy hol tartsák a pénzünket, hogy melyik bank reklámoz többet, vagy hogy hol lehet ingyenesen parkolni. Túltelített a piac, amit egy laikus számára lehetetlen átlátni. Azért dolgozunk, hogy az embereknek legyen nyugdíja, tőkejövedeleme, legyen miből egyetemre küldeni a gyereket.TANÁCSOT adunk, hogy az emberek a pénzünket ne bankba, lekötött stámlán tartsák, mert hosszú távon nem tudnak belőle profitálni, hanem a segítságünkkel kerüljék ki a bankot, és fektessenek be közvetlenül a gazsadágba, hiszen a bank ugyanezt teszi a ő pénzükkel. Aláírják a papírt, az éves hozam kb. 7%, amit garntáltan megkapsz, ha lejár az egy év. Ez nagyon jól hangzik, csak azt felejtik el közölni, hogy ők ezalatt ugyanúgy befektetik a pénzedet, csainálnak 30%-ot, te pegkapod ennek a töredék részét - a kamatadó.

    Nagyon széleskörű a mi munkánk, nem lehet pár sorban összefoglalni, de megpróbáltam. Akit érdekel, szívesen elmagyarázom, hogy mivel is foglalkozunk mi, és hogy miért is van ránk SZÜKSÉG!
    Jah, és hogy meg lehet e belőle élni? Én már elég sok helyen dolgoztam, többek között az ING-nél is, össze sem hasonlítható semmivel. Olyan anyagi, és erkölcsi elismerést kapsz a cégtől, a munkatársaktól, amilyet sehol máshol. Naponta 2 emberrel ülök le beszélgetni!!!, meghallgatom,h ogy mik a tervei, mikor, mekkora kiadásra számíthat, és hogy belegondole már abba, hogy ezeket az előre várható kiadásokat hogyan fogja finanszírozni. Én azzal, hogy b4eszégetek emberekkel, és van néhány munkatársam, havi 1-1,5 milliót keresek. Sztem ebből elég jól meg lehet élni...

    Egy Brokernetes munkatárs

  • Dr.Adonisz

    csendes tag

    válasz Josh #35 üzenetére

    Lorcsi valszeg a Capital Partners a. s. ről beszélt... elég gáz cég

    Elvis Király volt, nem természetes halállal halt.Ez gyanús. Jimmy Király volt, nála is rásegítettek.Ez már félelmetes. Jackson Király volt, és ő sem önszántából ment el. Jó lenne ha engem már védenének. Mobilon: 70/50-24-999 Mail: dradonisz@gmail.com

  • are

    újonc

    válasz Josh #51 üzenetére

    Sziasztok!
    Én nem dolgoztam ott, csak a volt barátom. Most már ő sincs ott. Viszont az én pénzem ott van! Van olyan ember akinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata?
    Nem vagyok miliomos! Egy balesetből kifolyólag jutottam nagyobb összeghez és az összes pénzemet ide fektettem! Azt mondják majd 10 év mulva lesz belőle valami. Ezzel nem is lenne semmi baj, ha tényleg így van!
    Szóval, ha van valaki aki rendelkezik ezzel kapcsolatban valami infoval, az légyszi írjon!
    Köszi

  • evidozsa

    újonc

    válasz Josh #51 üzenetére

    szia
    Én tudok egy jo lehetöséget ahol ha egy embert hozol akkor is keresel és nem rugnak ki.irj az evidozsa@gmail.com-ra

  • bvictory

    újonc

    válasz Josh #3 üzenetére

    Kedves ungawa (és Josh)!

    Én dolgoztam a Btrokernetnél és amit leírtál, nem éppen fedi a valóságot. Először is jutalék rendszer elég bonyolult, nem igazán lehet kijeélenteni, hogy ennyi és ennyi %-ot kapsz. Első körben kb. 10%, de ez egyre nő és vannak különböző motivációs utak, tárgyak, stb. Ha odateszed magad, nagyon egyszerű az előrelépés.
    Mivel ez egy független tanácsadó cég, az a lényege, hogy magának a brókernetnek fizetnek a biztosítók, bankok a behozot üzletekért és a Brokernet fizeti ki a saját embereit egységesen(vagyis engem, téged). Tehát szó nincs arról, hogy ha én az ügyfélnek pl. unigua-s megoldást javasolok és nem aviva-sat akkor én x%-al többet kapok. Pontosan azért van ez így kitalálva, hogy az ügyfélnek valóban azt ajánljuk ami neki a legmegfelelőbb.
    Nagyjából ennyit szerettem volna leírni, hogy egy picit világosabban lássátok.
    Egyébként Josh, ha rám hallgatsz akkor a Brokerneten belül a Palladiumhoz mész mert itt sokkal jobbak a fizetési feltételek mint magánál a Brokernetnél és egyszerűbb is az üzletkötés. ;)
    Ha esetleg kérdésed van szívesen segítek!
    További szép napot mindenkinek!

Aktív témák