Új hozzászólás Aktív témák

  • Memora

    senior tag

    válasz King Unique #302 üzenetére

    Köszi az info-t, ezt majd kipróbálom azért a HDD sentinel-ben. Az adatokat meg akkor inkább hagyom, úgy ahogy vannak (egyébként csak néha törlök le róla ezt-azt, és a helyére mást teszek), biztos növeli az élettartamát a vinyónak az is, ha csak olvasok róla.

    Lehet, hogy ezt nem ide kéne írnom, de még egy kérdésem lenne HDD sentinellel kapcsolatban: mennyire megbízhatóan vezeti a naplót az egyes merevlemezekről a program? Eddig 2x, 2 SATA2 csatlakozóval volt problémám, elkezdtek a rádugott vinyók és a gép közötti adatkapcsolatban hibák generálódni (kb: 5-600). Azóta kicseréltem 1 SATA kábelt, ill. a másikat másik aljzatba dugtam. Nekem gyanús, hogy nem az aljzatok kezdenek e elromlani. A HDD sentinel azóta nem mutatott új hibát, a napló rész üres (de az adatkapcsolati hibákat egyébként sem írta be :F ).

    Első generációs Sandy bridge lapom van, B3 steppinges, tehát már javított elvileg, de gyanúsan ugyanazok a hibák kezdtek előjönni, mint a széria-hibás lapoknál.
    Mivel tudnám megbízhatóan figyeltetni az adatátvitelt? Biztos, hogy a sentinel is kijelzi, ha ismét ilyen probléma lesz? Pont a gyenge szektoros HDD-van most az egyik kérdéses aljzatba dugva, így a sentinel főmenüjében már ott díszeleg a gyenge szektoros info, így az esetleges új, adatátviteli problémákat már csak a naplóba tudja írni, ha egyáltalán kiírja, mert a másik, adatátvitel hibás vinyónál a naplóba sajnos ezt valamiért nem írta be...

    Fancy quote placeholder

Új hozzászólás Aktív témák