Új hozzászólás Aktív témák

  • LámaZ

    addikt

    válasz #79335424 #6622 üzenetére

    Én még 2006-ban vásároltam az első navimat, egy Mio DigiWalker 180-at kb. 95k ft-ért.
    2010-2011-ig volt használva, utána elfeküdt a spájzban.
    Idén elővettem, meghirdettem apróhirdető oldalon 6000 ft-ért.
    Egy hónap után elkelt. A fiatal házaspár, amely megvette, szerény külsejűnek tűnt, sajnáltam is őket, hogy nem tellett drágább készülékre. Kb. egy hónap múlva hívtak egy műszaki kérdés miatt, amit aztán sikeresen megoldottunk.* Akkor derült ki, hogy valamilyen nem tudom milyen szoftvert raktak fel rá, és repüléshez használják. :DD

    ____________
    * Mi volt a műszaki kérdés?
    Ugyanaz, mint sok más esetben: PC USB-portjáról nem töltött, nem is tölthetett, mert 1 A kell neki, a PC USB-port meg 500 mA-t ad ki.

    Ezzel kapcsolatban még: Saját tapasztalat, hogy nagyon sok olcsó kínai PNA azért megy tönkre, mert az emberek nem a gyári töltővel használják, mert ugye ott van a kocsiban az USB-hub, ami kiad 2 A-t, aminek elégnek kellene lennie, de mégsem működik a dolog, csakis a 1,5 A-es töltőt szereti a kínai kütyü. A kínaiak kispórolják ezekből a készülékekből a töltésszabályozó elektronikát, így másik töltővel használva nem fog működni, vagy egy idő után lefagy. A gyári töltő újbóli bevetése általában megoldja a helyzetet.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

Új hozzászólás Aktív témák